Vítkovice – Liberec 4:1 (kon.) | Sparta – Olomouc 2:3 (2:1 po s.n.) | Pardubice – Vítkovice 1:5 (kon.)
Liberec – Sparta 5:2 (kon.) | Olomouc – Pardubice 1:4 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
1:5 (0:3, 0:0, 1:2)
HC Vítkovice Ridera
Neděle 07.08.2022, 12:00 • Enteria arena, Pardubice • Turnaj O pohár primátora (junioři)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Zdravím všechny fanoušky hokeje. V rámci turnaje O pohár primátora se v pardubické enteria aréně utkají junioři domácího Dynama a Vítkovic.

Domácí Dynamo zatím vévodí tabulce turnaje, když ve dvou zápasech získalo 6 bodů. V úvodním duelu vyzrálo poměrem 5:2 na pražskou Spartu a následně porazilo 3:1 Bílé Tygry z Liberce. To Vítkovická Ridera má po prvním hracím dni na kontě jednu výhru a jednu prohru pro nájezdech. Tým z Ostravy nejprve porazil pražskou Spartu 4:2 a následně prohrál po samostatných nájezdech s Olomoucí 2:3.

HC Dynamo Pardubice: Červinka (Matěcha) – Vachun, Hebek (C), Helikar, Pazdera, Rájek, Švec – Kotalík, Jaša, Tomas, Kubíček, Fiala, Burda (A), Novák, Dostál, Hiemer, Gromadzki

HC Vítkovice Ridera: Irgl (J. Smolka) – R. Smolka, Bystroň, Puchala, Kosina, Chaloupka, Kalandra, Lazár – Pavelec, Vehovský, Kubík, Macias, Ślusarczyk, Štiak, Milata, Tobola, Chlán, Činčala.

00:01

00:19
    Zakázané uvolnění Vítkovic.

00:35
    Pardubice jsou v úvodu zápasu aktivnější, od modré čáry pálil Vachun.

00:59
    Poprvé se dopředu dostal i hostující tým. Z levého kruhu zakončoval Macias.

01:10
    Tečovaná střela z vítkovické hole od modré čáry vyletěla vysoko do vzduchu, odkud si ji sebral Červinka.

02:19
    Nepovedená kombinace Vítkovic končí zakázaným uvolněním.

03:12
    Pardubice dobře zakombinovaly v útočném pásmu a od modré střílel Pazdera. Dvakrát tečovaný kotouč si našel Irgl lapačkou.

03:51
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice:
    Rájek – 2 min., podrážení.

03:57
    Hned po buly si odražený puk našel René Smolka a vypálil zápěstím. Červinka si jeho pokus nadvakrát pohlídal.

04:37
    Bystroň dostal puk na modrou čáru a přes pardubický blok se rozhodl střílet. Zajímavý pokus skončil kousek nad brankou Dynama.

05:10
    Dobrá práce Dynama v oslabení, puk je za brankou Irgla.

05:51
    Pardubice jsou v plném počtu.

05:56
    Nebezpečnou střelu od modré čáry obstaral vítkovický Kosina, jehož projektil proletěl jen kousek vedle pravé tyče Červinky.

07:56
    Pardubičtí mají problémy s rozehrávkou zpoza vlastní branky, Vítkovice parádně napadají.

08:44
    Chvilkami to připomínalo přesilovou hru Ridery, Dynamo už se dokázalo osvobodit a hraje ve středním pásmu.

09:24
    Hezká kombinace domácího Dynama v útočném pásmu vyústila v zakončení Burdy. Pardubickému útočníkovi však sjel puk z hole.

11:40
    Vítkovice právě vstřelily branku! Úvodní branka zápasu je na světě. Michal Činčala vyzval přesnou nahrávkou JAKUBA ŚLUSARCZYKA, který forhendovým blafákem přelstil brankáře Červinku v pardubické kleci.

12:08
    Burda – 2 min., faul loktem.

12:35
    Smolka dostal puk od Bystroně na levý kruh a z voleje přesně napálil protilehlou tyčku pardubické branky. Červinka by proti jeho pokusu byl bezmocný.

13:09
    Vítkovice právě vstřelily branku! Hosté využívají přesilovou hru a připisují si druhou branku zápasu. Jakub Ślusarczyk vyzval na levé straně útočného pásma KRYSZTOFA MACIAKA, který se protáhl kolem soupeře a následně propálil i Červinku v pardubické kleci.

14:01
    Začíná poslední minuta první třetiny.

14:05
    Vítkovice právě vstřelily branku! Ještě jedna branka v pardubické síti v rámci nepovedené třetiny. Po několika odrazech v brankovišti se k puku dostal MATĚJ ŠTIAK a přesně ho dorazil do odkryté sítě. Pardubická obrana nyní opravdu hořela.

15:00

První třetina je za námi. Vítkovice ji jednoznačně ovládly 3:0, když se prosadili na konci třetiny. Nejprve se trefil Ślusarczyk, po něm Macias a v samotném závěru vytěžil z tlaku svého týmu branku ještě Štiak. Pardubicím se nedaří dostat do útočného pásma a výrazněji ohrozit Irgla v hostující kleci.

Další třetina začne přibližně ve 12:46.

15:01

16:02
    Úvodní aktivitu Pardubic ukončuje ofsajd.

16:09
    Burda se hned po buly ve středním pásmu proháčkoval dopředu a vypálil do zadního mantinelu.

16:43
    Smolka vypálil od modré čáry a poté přišla nepříjemná dorážka od Maciase. Červinka oba pokusil vytěsnil.

16:48
    Zakázané uvolnění Dynama.

17:32
    Vítkovická obrana úplně zapomněla na samotného Nováka, který se řítil sám na branku, ale střela na vyrážečku Irgla neuspěla.

18:47
    Dynamo vstoupilo do druhého dějství o poznání lépe. O další střelecký pokus týmu v bílém se postaral Fiala.

19:19
    Vítkovice se opět po delší době dostaly do útočného pásma a byly nebezpečné. Chlán dostal puk mezi kruhy a prozkoušel betony Červinky.

20:59
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera:
    Kubík – 2 min., sekání.

21:33
    Dynamo dlouze kombinuje v útočném pásmu, chybí mu však střelba.

21:53
    Vítkovice dokázaly ujet ve vlastním oslabení a Činčala si připsal zakončení do výstroje Červinky.

22:59
    Vítkovice jsou v plném počtu.

24:07
    Bystroň se šikovně protáhl obranou Pardubic a dostal se i do zakončení. Střela ze zápěstí skončila v lapačce Červinky.

24:23
    Dynamo mělo brejk dvou na jednoho. Nakonec zakončoval Burda do betonu Irgla.

24:32
    Vachun – 2 min., sekání.

25:22
    Hosté dlouze a poměrně kvalitně kombinovali v útočném pásmu, nakonec celou kombinaci zhatila jedna nepřesná nahrávka.

26:25
    Smolka vypálil od modré čáry, ale trefil pouze nejbližší brusli před sebou.

26:32

26:41
    Nepovedený přechod Ridery do útočného pásma, píská se ofsajd.

28:35
    Dynamo zavřelo svého soupeře v obranném pásmu a pálí jednu střelu za druhou.

29:01
    Začala poslední minuta druhé třetiny.

30:00

Druhá třetina je minulostí. Branku nám nenabídla, takže Dynamo i nadále prohrává s vítkovickou Riderou 0:3 díky nepovedenému závěru první části hry, kdy inkasovalo všechny branky ke konci třetiny. Dynamo bylo lepším týmem ve druhé třetině, branku však z početných šancí vytěžit nedokázalo.

Další třetina začne přibližně v 13:11.

30:01

30:48
    Přes střední pásmo se šikovně prodral Helikar a následně střelou ze zápěstí zaměstnal Irgla ve vítkovické brance.

31:03
    Burda se nechal soupeřem dovézt do útočného pásma, čímž způsobil ofsajd svého týmu.

32:29
    Hebek nahodil puk od modré čáry na branku, kde se Fiala ještě snažil dorážet, ale prosadit se nedokázal.

32:39

32:51
    Vítkovice právě vstřelily branku! Chyba domácí obrany znamená čtvrtou branku v síti Červinky. Dlouhé nahození Davida Bystroně propadlo až k KRYSZTOFU MACIASOVI, který jel sám na Červinku a dokázal puk forhendem dostat za jeho záda.

33:15

33:35
    Následuje zbytečný ofsajd pardubického celku.

34:54
    Schovaná střela Vachuna od modré čáry vylétla až kousek před Irglem. Ten měl štěstí, že letěla mimo.

35:45
    Dynamo se hezky dostalo do útočného pásma Burdou, na něhož navázal zakončením do lapačky Irgla Dostál.

36:08
    Hosté si při přechodu přes modrou čáru nepohlídali ofsajd, a tak se přerušuje hra.

37:19
    Oba týmy bojují o střední pásmo a kupí spoustu nepřesností.

38:22
    Do střelecké pozice před brankou se dostal Chlán. Jeho sražený pokus skončil v ochranné síti.

39:08
    Dynamo právě vstřelilo branku! Tak přeci jen se domácí tým dočkal. Gromadzki společně s Danielem Burdou dokázali dobrým napadáním získat na soupeři kotouč a předložit ho JOSEFU KUBÍČKOVI, který se sám před brankou nemýlil a sebral Irglovi čisté konto.

39:54
    Hiemer – 2 min., hrubost.

40:28
    Pavelec – 2 min., sekání.

41:08
    Utkání se již pouze dohrává, Vítkovice si jdou pro zaslouženou výhru nad dosavadním lídrem turnaje.

41:54
    Dynamo hraje v plném počtu.

42:28
    V plném počtu už je i tým Vítkovic.

42:51
    Vítkovice právě vstřelily branku! Pátý gól v kleci favorita zápasu. KRYSZTOF MACIAS šikovně obkroužil branku a zasunul kotouč do odkryté klece, protože Červinka byl úplně na druhé straně své svatyně.

44:01
    Začíná poslední minuta třetí třetiny.

Další dnešní utkání turnaje O pohár primátora je u konce. Hokejisté Dynama překvapivě nestačili na Vítkovice 1:5, když ráz zápasu dal hlavně závěr první třetiny, kdy domácí inkasovali třikrát. Dynamo se dokázalo prosadit jen jednou, a to zásluhou Kubíčka v poslední třetině zápasu.

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u hokeje zase někdy příště. (13:35:57)

Ondřej Černý

Branky a nahrávky: 40. Kubíček (Gromadzki, Burda) – 12. Ślusarczyk (Činčala), 14. Macias (Ślusarczyk), 15. Štiak (Macias), 33. Macias (Bystroň), 43. Macias