Chlumec n/C – Most/Souš 1:0 (kon.) | Hr. Králové B – Ml. Boleslav B 0:0 (kon.) | Teplice B – Brozany 1:2 (kon.)
Zápy – Pardubice B 1:1 (kon.)
FK Chlumec nad Cidlinou
1:0 (1:0)
FK Baník Most - Souš
Neděle 07.08.2022, 10:15Česká fotbalová liga (B) • 1. kolo

Vyhecované utkání mezi Chlumcem nad Cidlinou a Baníkem Most – Souš končí vydřenou domácí výhrou 1:0 po trefě ze standardní situace z konce úvodního poločasu.

Hosté nebyli daleko od toho, aby si odvezli minimálně bod. Prezentovali se skvělým úvodem, následně byli sice ve druhém poločase horší, nicméně v 78. minutě kopali penaltu. Míč si postavil Glaser, ale jeho pokus k levé tyči vystihl gólman Petr. Po tomto pokutovém kopu se emoce stupňovaly a ve vyhroceném závěru byl k vidění například tvrdý skluz Čápa na rozehrávajícího beka, Nejedlý vyběhl z brány a strčil do Čápa. Hosté pak už neskórovali v šestiminutovém nastavení. (12:17:35)

90+7

90+7
    Novický prodlužoval po pravé straně na Novotného, balón sebral Petr.

90+7
    Chlumec fauloval na levé straně, z nákopu Nejedlého nepřišlo nic zásadního.

90+7
    Bína přihrával křížem na pravou stranu, ale tam nebyl nikdo z hostů, aut pro domácí.

90+6
    Nejedlý vykopává, Baník má podle všeho poslední šanci.

90+5
    Po faulu Chlumce rozehráli hosté na levou stranu na Skurovce, pak centroval Glaser do šestnáctky, domácí se ubránili.

90+4
    Někdo z lavičky Baníku vystartoval. Emoce jsou nedílnou součástí posledních minut.

90+4
    Vyhrocený závěr pokračuje, za tvrdý skluz na rozehrávajícího obránce fasoval žlutou kartu Čáp. Baník chtěl ještě přísnější trest. Gólman Nejedlý vyběhl z vápna a strčil do Čápa. Také on byl trestaný žlutou.

90+2
    Balón nastřelený do Skurovce chytil Petr.

90
    Druhá karta pro domácí za zdržování hry, prohlédl si ji Veselka.

90+1
    Kvůli tomu, že nastavení sebralo minutu, tak se nakonec nastavuje šest minut.

90
    Střídání v týmu FK Chlumec nad Cidlinou:
    ze hřiště odchází Bastin, přichází Mrázek.

89
    Střídání v týmu FK Baník Most – Souš:
    ze hřiště odchází Kolařík, přichází Vlach.

89
    Nastavuje se pět minut.

89
    Perfektní nákop z levé strany na Novického, ale před něj se dostal poslední obránce Chlumce.

88
    Míč se odrazil na pravou stranu ke Kolaříkovi, nepřesná nahrávka vzápětí doputovala k Petrovi.

87
    Čáp je na nohou, kulhá a ještě to zkusí.

86
    Čáp je ošetřovaný a kdo ví, jestli fotbalista se zkušenostmi v Chrudimi nebude muset střídat.

85
    Za skluz po ztrátě míče na Čápa dostává kartu hostující Kolařík.

84
    Chlumec opět nezachytil náběh Novotného na pravou stranu a pak si sbíhal Kolařík na zakončení hlavou.

83
    Skurovec neprošel přes obránce na levé straně, následoval faul Bastina na půli.

82
    Veselka pouštěl balón do zámezí, Chlumec bude vhazovat z pravé strany u lavičky Řezníčkem.

81
    Petr vidí kartu za zdržování hry.

81
    Poslední minuty doprovází velké emoce a je jisté, že nás čeká velmi interesantní závěr.

80
    Hosté si vypracovali velkou příležitost z levé strany šestnáctky vedle zadní tyče.

79
    Při pomalém rozběhu čekal Glaser na pohyb Petra, ten se potom pohnul ke své pravé tyči a pravou rukou vyrazil balón na roh.

78
    Penalta pro Baník za stažení v pravé polovině vápna.

77
    ze hřiště odchází Štefko, přichází Skurovec.

76
    Hosté dobře začali útok, ale následně ani nezakončili a na pravé straně přišli o balón.

76
    Frizoni hrál rukou.

75
    Petr lapil balón v malém vápně a nebude pospíchat, pro Baník samozřejmě utíká čas hodně rychle.

75
    Baník sevřel soupeře až srazil Krčál centr z pravé strany na rohový kop.

74
    Novotný se hezky uvolnil na pravou stranu, ale přestřelil bránu.

74
    Krčál přerušil útok podražením na půli a je prvním karetně potrestaným domácím hráčem v tomto zápase.

73
    ze hřiště odchází Zeman, přichází Kopáč.
    ze hřiště odchází T. Labík, přichází Žahourek.

71
    Tomáš Labík byl u míče dříve než soupeř, udělal rychlou kličku, ale neproměnil obrovskou šanci proti Nejedlému.

71
    Opluštil šel do skluzu podrážkou napřed, a to už jednu kartu má.

70
    Chlumec napral odražený míč zpět směr Nejedlý. Hostující gólman vyrazil jen před Bastina, který snadno dorážel, jenže gól neplatil pro ofsajd.

69
    Řezníčkův centr přistál na hlavě Pátka, domácí ještě budou vhazovat Fiňkem.

68
    Chlumec bude zahrávat volný přímý kop zprava.

68
    Po centru z pravé strany zakončoval Novotný hlavou ze záklonu do hrudi obránce a ten sklepával do náruče Petra.

66
    Chlumec kombinoval okolo vápna až přišla ztráta proti Kolaříkovi.

65
    Domácí odpálili míč jen proti noze Veselky, jeho ránu z první vytahoval přesouvající se Nejedlý.

64
    Po chybě Opluštila tlačil Frizoni balón z levé strany na bližší tyč, kde vyrážel rukama Nejedlý.

63
    Bína postrčil míč do autu před soupeřem, domácí mají aut na své útočné polovině.

62
    ze hřiště odchází Svoboda, přichází Novický.

61
    Rohovým kopem Chlumce začal brejk Mostu, Novotný naběhl na pravou stranu, ale pak nezvládl centr.

61
    Konflikt mezi Bastinem a Petržílkou před rohem Chlumce vyřešil sudí žlutou kartou pro oba.

59
    Zápas má náboj. Baník určitě cítí šanci na to, že by si mohl odvézt minimálně bod.

58
    Finěk faulovaný zezadu, Chlumec chtěl překvapit Most rychlou rozehrávkou na levou stranu, ale sudí ukazuje, že se bude kopat na píšťalku.

57
    Nguyen upadl na hranici malého vápna, penalta se pískat nebude.

56
    Vypadalo to, že bude sudí pískat, už si dával píšťalku do úst, nicméně akce Baníku pokračovala až získal Most roh.

55
    Opluštil ubránil Fiňka na přední tyči, hosté pak uklidili balón do bezpečí.

54
    Nejedlý napravil svou velkou chybu, když mu propadl centr z levé strany pod tělem, u vzdálenější tyče zakončoval ve skluzu do protipohybu Řezníček, ale hostující brankář ještě stačil zasáhnout!

54
    Štefko si až moc předkopl míč na pravé straně kolem obránce a balón skončil za bránou Petra.

53
    Hosté chtějí žlutou kartu za zákrok na Glasera přebírajícího míč na pravé straně.

52
    Finěk vystřelil hodně nad branku, skóre se nemění.

51
    Opluštil vidí kartu za faul na středu.

50
    Tomáš Labík nezpracoval centr na vzdálenější tyči, Nejedlý rozehrával nakrátko.

49
    Krčál vystihl přihrávku a krátce poté přišlo podražení Svobody na levé straně.

48
    Balón propadl na zadní tyč a Tomáš Labík křížem zprava nastřeloval, míč skončil vedle brány.

47
    Faul Pátka znamená standardní situaci z levé strany, k míči jdou dva domácí fotbalisté.

46
    Bastin přihrál Čápovi, ten poslal balón po zemi z pravé strany vedle protější tyče.

46

Chlumec vede po poločase 1:0. Most vstoupil do zápasu velice dobře, vysoko presoval a dvacet minut byl lepší. Nebyla na něm patrná nějaká nervozita z debutu v České fotbalové lize. Pak zahrozil Tomáš Labík hlavou do břevna a domácí se postupem času zvedli. Nakonec vstřelili branku do šatny ze standardní situace, když vzdálenější tyč zavíral Lukáš Zukal.

45+3

45+2
    Čáp si nerozuměl se spoluhráčem na levé straně, ale vzniklou situaci uhasil.
    45. ZUKAL - 1:0

45
    Chlumec nad Cidlinou právě vstřelil branku!
    Volný přímý kop z levé strany se odrazil o zem na zadní tyč, kde skóroval hlavou LUKÁŠ ZUKAL.

45
    Opluštil se dopustil faulu z pravé strany na Bastina.

44
    Ofsajd Mostu.

44
    Budou se nastavovat dvě minuty.

43
    Svoboda vypíchl míč, roztáhl hru na levou stranu na Bínu, ten zakončil vedle zadní tyče.

41
    Fiňkovi nevyšla narážečka na levé straně a hosté budou hrát od Nejedlého.

40
    Což se také stalo.

39
    Frizoni na nohou, někdejší hráč Viktorie Žižkov by se měl vrátit do boje.

39
    Sudí pustil zákrok na Frizoniho a pak odpískal faul Chlumce na hranici středového kruhu. Bývalý futsalista pražské Sparty ještě bude ošetřovaný.

38
    Opluštil se odpoutal na zadní tyči, ale hlavičkoval z výskoku vedle brány.

37
    Most vybojoval roh z levé strany.

36
    Frizoni sklepával na pravé straně, následoval několikátý pokus Chlumce vysoko nad branku.

35
    Glaser podrážel na levé straně, ještě se osočil na hlavního arbitra a výsledkem toho je první žlutá karta duelu.

34
    V posledních minutách je hra plná nepřesností na obou stranách.

33
    Svoboda nabíhal na pravou stranu, Petr šel ven z vápna a posunul balón hlavou á la Neuer.

32
    Ofsajd máván také Chlumci při nákopu po levé straně.

30
    Svoboda a Štefko se nacházeli v ofsajdu na pravé straně.

29
    Baník je Chlumci vyrovnaným soupeřem, byť tedy nejblíž k dosažení gólu měl Tomáš Labík, jenže hlavičkoval do horní tyče.

28
    Ačkoliv zatím branka nepadla, tak se rozhodně nenudíme.

27
    V ponechané výhodě centrovali domácí zprava na bližší tyč, kde Pátek dostoupil Tomáše Labíka.

26
    Při centru z pravé strany vyhrál Tomáš Labík hlavičkový souboj a mířil do břevna!

25
    Štefko dostal přihrávku na paty, ale pak si hodil balón kolem beka na levé straně a vyslal přízemní pokus, Petr si rukama poradil.

24
    Baník odhlavičkoval k Fiňkovi, ten střílel z levé strany do rukou Nejedlého.

24
    Po odrazu míče zakončovali hosté doprostřed brány, kde stál Petr a byla to pro něj snadná práce.

23
    Tentokráte nepřímý kop po hře na zemi v podání Zemana, hosté kopou blíže k bráně domácích.

23
    Prodloužený míč hlavou na Štefka na pravou stranu chytil Petr.

22
    Zukal fauloval zezadu, Novotný se držel za hlavu, míč si staví Glaser.

21
    Nečistě trefený míč z nohy Čápa letěl takových pět metrů nad branku a Nejedlý mohl zůstat naprosto v klidu.

20
    Chlumec rozehraje volný přímý kop z osy hřiště.

19
    Tomáš Labík si navedl míč na pravačku a jeho zakončení z levé strany dopadlo do boční sítě.

18
    Baník otřel rozehrávku z pravé strany o nohy Tomáše Labíka a hosté tak vhazují.

17
    Bastin si přehodil míč na levačku v pravé polovině vápna, ale nečistou střelou minul tři tyče.

17
    Hosté působí sympatickým dojmem. Není znát, že by byli nervózní při své premiéře ve třetí nejvyšší soutěži.

16
    Kolařík přihrával mezi Fiňkem a ještě jedním domácím fotbalistou pouze Petrovi.

15
    Nejedlý si zakřičel a Baník mu pustil balón do velkého vápna, hostující gólman se snad poprvé dotkl míče rukama.

14
    Sudí si zavolal Žahourka a Novotného a sdělil jim, jak by si představoval jejich počínání ve vápně, následoval nebezpečný centr na přední tyč, ten poslal Chlumec na roh.

13
    Zkrácený roh pro Baník z levé strany, sudí dal první a také poslední varování, pak už bude udělovat karty.

12
    Po hlavě ze záklonu se hosté tlačili do zakončení, vystřihli nůžky až pokus Kolaříka z levé strany byl zablokovaný.

11
    Most pokračuje v povedeném úvodu, má velmi dobrý pohyb.

10
    Glaser kopnul standardní situaci k zadní tyči a Svoboda si našel míč, nicméně napálil bodlo do boční sítě.

8
    Hlavní rozhodčí domlouvá jednomu z domácích fotbalistů po dohrání Glasera u lajny.

7
    Novotný neuspěl na pravé straně, soupeř před něj nastavil tělo a domácí kombinují u svého vápna.

6
    Krčál nakopával na levou stranu, Tomáš Labík se dotkl míče hlavou již mimo hrací plochu.

5
    Zukal hlavičkoval do horní sítě při svém debutu v dresu Chlumce v České fotbalové lize.

4
    Svoboda presoval Krčála, pak Baník zachytil rozehrávku z levé strany, v úvodu si nepočíná vůbec zle.

3
    Baník dorazil i s několika fanoušky, ti zatím vytváří skvělou atmosféru.

2
    Petr dobře načasoval svůj výběh z pravé strany mimo vápno a odkopl míč do bezpečí.

1
    Novotný a Petržílka zatopili domácím při rozehrávce až fauloval druhý zmíněný z levé strany.

1

FK Chlumec nad Cidlinou: Petr – Veselka (C), Zukal, Krčál, Finěk, Frizoni, Čáp, Zeman, Bastin, T. Labík, Řezníček.
    Náhradníci: J. Labík, Brát, Kopáč, Žahourek, Mrázek, Kučera, Ludvík.
    Trenér: Miloš Sazima

FK Baník Most – Souš: Nejedlý – Petržílka, Novotný, Svoboda, Štefko, Glaser, Kolařík, Bína, Nguyen, Pátek (C), Opluštil.
    Náhradníci: Hnízdil – Skurovec, Novák, Novický, Stružinský, Vlach.
    Trenér: Petr Johana

Rozhodčí: Doubrava – Zoufalý, Štefan.

Delegace
    Hlavním rozhodčím tohoto duelu je Jakub Doubrava, jeho asistenty David Zoufalý a Michal Štefan, delegátem FAČR Michal Walter.

FK Baník Most – Souš
    Hosté postoupili do České fotbalové ligy z divize B, kterou vyhráli v minulé sezoně o tři body. Baník je ve skupině B jedním z pěti nováčků. Těmi dalšími jsou Benešov (loni nastupoval ve skupině A), z FORTUNA:NÁRODNÍ ligy sestupující duo Viktoria Žižkov – Ústí nad Labem a Kolín, jenž ovládl divizi C. Mimochodem s Kolínem se Most střetne hned ve druhém kole. Jinak, jak uvádí Mostecké listy, tak v hostujícím klubu působí například bývalý ligový stoper Petr Johana či někdejší gólman Baníku Sokolov Jaroslav Beláň a v loňské sezoně oblékal mostecký dres i Doleček, jenž v létě uspěl na zkoušce v Opavě.

Osmifinalista MOL Cupu 2019 skončil v uplynulé sezoně na osmé pozici. Přitom po podzimu byl patnáctý a tou dobou by sestupoval do divize. Nicméně vedení klubu sáhlo ke změně na postu trenéra, když Michala Šmardu nahradil František Šturma. Na jaře jeho svěřenci zvítězili hned v osmi případech. Doma padli jen jednou a zajistili si příslušnost ve třetí nejvyšší české soutěži. Mimochodem kvůli výměně trávníku museli část jara odehrát v Novém Bydžově.

Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu prvního kola České fotbalové ligy skupiny B, ve kterém se střetnou FK Chlumec nad Cidlinou a FK Baník Most – Souš. Začínáme v 10:15.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.