Toulouse – Nice 1:1 (kon.) | Angers – Nantes 0:0 (kon.) | Lens – Brest 3:2 (kon.)
Lille – Auxerre 4:1 (kon.) | Montpellier – Troyes 3:2 (kon.) | Rennes – Lorient 0:1 (kon.)
Marseille – Remeš 4:1 (kon.)
Montpellier HSC
3:2 (2:2)
ESTAC Troyes
Neděle 07.08.2022, 15:00 • Stade de la Mosson, Montpellier • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 1. kolo

Montpellier dvakrát vedl, v prvním poločase ale vždy hosté dokázali srovnat. Na branku HSC z druhého poločasu už hosté neodpověděli, a tak body zůstávají v Montpellieru. (16:59:16)

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 6:10. Střely mimo: 4:2. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 13:9.

90+6

90+5
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry a domácí drží hru daleko od své branky.

90+3
    Montpellier měl obrovskou šanci, po rychlém přenesení hry a dobré přihrávce od spoluhráče pálil jeden z domácích vedle.

90+2
    Renaud Ripart vyslal dobrou ránu z nějakých dvaceti metrů, ale jeho pokus brankář Jonas Omlin tak tak vytáhl na rohový kop.

90+2
    Hostující fotbalisté se pokouší co nejrychleji vypracovat si šance a usadit se před brankou soupeře. Xavier Chavalerin nepřesně centroval před branku.

90+1
    Navíc uvidíme šest minut.

90
    Rohový kop pro hostující celek. Florian Tardieu rychle odcentroval před branku, ale obrana si dokázala poradit.

89
    Střídání v týmu ESTAC Troyes:
    ze hřiště odchází Erik Palmer-Brown, přichází Wilson Odobert.

88
    Domácí hluboko na své polovině vybojovali autové vhazování, následně se ale akce HSC zastavila.

85
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhém poločase, domácí fotbalisté vedou těsně o jednu branku a mají k výhře blíže. Troyes v posledních minutách na nějakou výraznější šanci čeká.

84
    Střídání v týmu Montpellier HSC:
    ze hřiště odchází Elye Wahi, přichází Arnaud Souquet.

ze hřiště odchází Yasser Larouci, přichází Kyliane Dong.

83
    Hosté rozehrávali rohový kop, následně jeden z hráčů hlavičkoval před branou, ale brankář předvedl jistý zákrok na brankové čáře.
    81. Téji SAVANIER - 3:2

81
    Montpellier právě vstřelil branku!
    Krásně sehráno a domácí fotbalisté se dostávají do vedení. Nicolas Cozza našel skvělou přihrávkou spoluhráče a ránou z kroku vymetl horní část branky TÉJI SAVANIER. Asistence: Nicolas Cozza.

80
    Dostáváme se do poslední desetiminutovky zápasu, uvidíme, kolik minut se bude následně nastavovat.

79
    ze hřiště odchází Mamadou Sakho, přichází Maxime Esteve.
    ze hřiště odchází Théo Sainte-Luce, přichází Nicolas Cozza.

78
    ze hřiště odchází Faitout Maouassa, přichází Léo Leroy.

78
    Zdá se, že uvidíme střídání.

76
    Faitout Maouassa to zkoušel individuálně, dostal se do zakončení, ale brankář si dokázal poradit.

75
    Domácí hráči se snaží vstřelit rozhodující branku v tomto zápase, nemohou se však propracovat do výraznější šance.

74
    Domácíé fotbalisté nyní vybojovali volný kop na útočné polovině. Téji Savanier to zkusil přímo na branku, ale Gauthier Gallon si dokázal poradit.

73
    Beni Makouana hledal dlouhou přihrávkou nabíhajícího spoluhráče, ale na poslední chvíli dokázala obrana vybojovat balon.

71
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál. Dvacet minut nás dělí od jeho konce.

70
    Hra je nyní přerušena a hráči mají prostor pro občerstvení.

69
    Yasser Larouci má zdravotní problémy. Po chvilce se oklepal a zdá se, že bude v utkání pokračovat.

67
    Erik Palmer-Brown kombinuje se svými spoluhráči na obranné polovině, následně se hra rychle přesunula, ale domácí se do střelecké pozice nedostali.

66
    Mnoho fotbalové krásy momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry. Stav zápasu je stále nerozhodný 2:2.

65
    Dobrá domácí akce byla zblokovaná obranou soupeře na poslední chvíli. HSC se ke střele nedostalo.

64
    Domácí Montpellier nyní rozehrává od své branky, postupně se do kombinace od brankáře zapojili obránci, a pak také útočníci.

63
    Troyes má nyní převahu, je z toho další roh.

62
    Florian Tardieu poslal centr před branku, slibná střelecká pozice byla zblokovaná domácí obranou za cenu dalšího rohu.

61
    Centr byl hodně vysoký, následná hlavička postrádala přesnost. Nicméně podle sudího tam byla teč, další roh.

60
    Domácí Montpellier hraje aktivně, tlačí se do šancí, ale musí také dobře bránit. Na druhé straně se do šance dostal Mama Baldé, jehož pokus končí vedle branky po teči. Rohový kop.

57
    Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, stále platí vyrovnaný stav.

56
    Souboje o balon nyní probíhají především na polovině hrací plochy, na nějakou výraznější šanci nyní čekáme.

55
    Po rychlém přenesení hry zahrozili také hosté. Jonas Omlin vytáhl proti hlavičce soupeře velmi dobrý zákrok.

54
    Dobré akce domácích. Do zakončení se nedostal nakonec Vahbí Chazrí, jehož pokus byl zblokovaný.

52
    Žlutá karta pro tým Montpellier HSC (Beni Makouana).

50
    Domácí fotbalisté se pokouší si vypracovat další výraznou šanci, aby mohli jít znovu do vedení.

49
    Volný kop budou rozehrávat hostující fotbalisté. Centr se snesl před branku a s následnou hlavičkou si brankář dokázal poradit. Domácí rychle otočili směr hry.

46
    Utkání pokračuje dál, zdá se, že během poločasové přestávky ani jeden z týmů nestřídal.

46

Domácí fotbalisté dvakrát vedli v prvním poločase, ale hosté vždy dokázali srovnat. Po prvním poločase atraktivního fotbalu platí nerozhodný stav 2:2.

45+5

45+4
    Domácí fotbalisté získali míč a rychle otáčejí směr hry. Na útočné polovině vybojovali volný kop.

45+4
    Rominigue Kouamé se propracoval do střelecké pozice, ale v rozhodující chvíli netrefil míč podle svých představ.

45+3
    V závěru prvního poločasu mohli jít hosté do vedení, ale HSC podržel brankář.

45+2
    Jonas Omlin se vyznamenal proti střele soupeře. Po nepřehledné situaci před brankou se ke střele dostal Mama Baldé. Jeho ránu brankář tak tak vytáhl.

45+1
    Čtyři minuty uvidíme navíc.

45
    Dostáváme se do poslední minuty, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat navíc.

43
    Domácí hráč zůstává ležet na hrací ploše, je to Mamadou Sakho, který si vyžádal ošetření.

42
    Montpellier se usadil na polovině soupeře, centr poslal před branku a gólman vybojoxoval balon na rohový kop.

41
    Dostáváme se do finální fáze hry v prvním poločase. Po atraktivním úvodu zápasu tempo hry výrazně opadlo.

39
    Gauthier Gallon má balon u své branky, následně přenechal spoluhráčům. Mnoho fotbalové krásy momentálně k vidění není.

37
    Do kombinace Troyes se zapojil také brankář, který přenechal balon obráncům před sebou.

36
    Renaud Ripart vybojoval balon pro spoluhráče, ale následná rána, kterou vyslal Xavier Chavalerin, byla zblokovaná na rohový kop.

35
    Deset minut hry nás dělí od konce poločasu, domácí fotbalisté mají převahu, hrají aktivněji a tlačí se do zakončení.

33
    Mamadou Sakho kombinuje se svými spolupráci na útočné polovině, domácí fotbalisté mají nyní převahu, pokouší se vypracovat si další šanci.

31
    Yasser Larouci to zkoušel individuálně, ale neměl komu přihrát.

31
    Půlhodina hry je pryč, viděli jsme čtyři branky, jedno střídání a další zajímavé situace.

30
    ze hřiště odchází Stephy Alvaro Mavididi, přichází Beni Makouana.

29
    Stephy Alvaro Mavididi je tím, kdo podle všeho nebude moci pokračovat ve hře.

27
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, jeden z hráčů domácího celku leží na hrací ploše a zdá se, že má problémy.

25
    Enzo Tchato sice vybojoval míč, ale podle sudích už jej nestihl na hrací ploše. Následně následuje přestávka na občerstvení.

24
    Pokus o zajímavou domácí akci dokázali hosté zastavit, následně Rominigue Kouamé zkoušel rychle rozehrát, ale finální pas nebyl přesný.

23
    Domácí fotbalisté nyní kombinují na útočné polovině a pokouší se něco vymyslet před brankou soupeře. Troyes musí hrát dobře defenzivně a čekat na chybu.

22
    Rominigue Kouamé to zkoušel individuálně, dostával se do střelecké pozice, ale neodkázal přesněji zakončit nebo přihrát spoluhráčům.

20
    Dvacet minut hry je pryč a tento fotbal musí diváky bavit. Viděli jsme už čtyři branky, stav zápasu je aktuálně nerozhodný.
    17. Mama BALDÉ - 2:2

17
    Troyes právě vstřelilo branku!
    Tento fotbal baví. Krásná akce Troyes. Bruus centroval před branku a elegantně dokázal balon do branky dostat neobsazený MAMA BALDÉ. Asistence: Andreas Bruus.

17
    Velmi rychle si domácí fotbalisté dokázali vzít vedení zpět. Montpellier nenechal nerozhodný stav platit dlouho.
    15. Téji SAVANIER - 2:1

15
    S první střelou si brankář dokázal poradit, na druhou ránu už nedosáhl. Balon byl před ním možná ještě tečovaný, ale i tak končí v brance. Autorem branky je TÉJI SAVANIER.

14
    Hostující celek díky penaltě dokázal srovnat, proměnit tak první svou velkou šanci v tomto zápase. Máme tedy nerozhodný stav.
    12. Florian TARDIEU - 1:1

12
    Pokutový kop dokázali hosté proměnit, z penalty uspěl FLORIAN TARDIEU. Poslal balon do středu branky.
    11. penaltový zákrok

11
    Penalta pro hosty po faulu v pokutovém území. Falaye Sacko si počínal nedovoleně.

10
    Deset minut hry je pryč, kromě gólové šance jsme zatím výraznější příležitost neviděli.

9
    Domácí pokračují v aktivní hře, Théo Sainte-Luce však nedokázal přesněji přihrát spoluhráči, směr hry se tedy otáčí.

7
    Montpellier to zkoušel po straně, Enzo Tchato si nabíhal do volného prostoru, ale přihrávka na něj nebyla přesná. Balon končí u brankáře.

6
    Hraje se spíše na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat na polovinu soupeře.

5
    Xavier Chavalerin se propracoval k zakončení, ale s jeho lehkou střelou neměl domácí brankář mnoho práce. Míč kryje Jonas Omlin.
    3. Théo SAINTE-LUCE - 1:0

3
    Zaslouženě se domácí celek dostává do vedení, po výborném centru před branku se prosazuje obranou neobsazený THÉO SAINTE-LUCE. Asistence: Faitout Maouassa.

2
    Téji Savanier rozehrával rohový kop, centr se snesl před branku, kde hlavičkoval. Mamadou Sakho. Mířil nad.

1

Poslední vzájemný zápas se odehrál v polovině ledna a hostující Troyes vyhrálo 1:0, trefil se Chavalerin.

Troyes odehrálo pět přípravných zápasů a vyhrálo dva. Tři prohrálo. V posledním přípravném zápase tým porazil Nancy 5:4.

Montpellier neprožil povedenou přípravu na sezonu, odehrál pět přípravných zápasů a všechny prohrál. Navíc inkasoval 14 branek. Tým musí zlepšit hru, aby mohl hrát dobrou roli během sezony.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky Francouzské Ligue 1. V tomto zápase proti sobě nastoupí Montpellier HSC a ESTAC Troyes.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Jan Prošek

Branky: 3. Sainte-Luce (Maouassa), 15. Savanier, 81. Savanier (Cozza) – 12. Tardieu (pen.), 17. M. Baldé (Bruus)

Karty:   52. Makouana (MON)

Montpellier HSC: Omlin – Tchato, Sacko, Sakho (79. Esteve), Sainte-Luce (79. Cozza) – Mavididi (30. Makouana), Chotard, Savanier (C), Maouassa (78. L. Leroy) – Wahi (84. Souquet), Chazrí.
    Náhradníci: Bertaud – P. Mendes, Germain.

ESTAC Troyes: Gallon – Bruus, Porozo, Palmer-Brown (89. Odobert), Salmier, Larouci (84. Dong) – Ripart, Kouamé, Tardieu (C), Chavalerin – M. Baldé.
    Náhradníci: Moulin – Zoukrou, N'jo, Túzghár, Dongmo.