Toulouse – Nice 1:1 (kon.) | Angers – Nantes 0:0 (kon.) | Lens – Brest 3:2 (kon.)
Lille – Auxerre 4:1 (kon.) | Montpellier – Troyes 3:2 (kon.) | Rennes – Lorient 0:1 (kon.)
Marseille – Remeš 4:1 (kon.)
Montpellier HSC
3:2 (2:2)
ESTAC Troyes
Neděle 07.08.2022, 15:00 • Stade de la Mosson, Montpellier • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 1. kolo

Montpellier dvakrát vedl, v prvním poločase ale vždy hosté dokázali srovnat. Na branku HSC z druhého poločasu už hosté neodpověděli, a tak body zůstávají v Montpellieru. (16:59:16)

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 6:10. Střely mimo: 4:2. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 13:9.

90+6

90+5
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry a domácí drží hru daleko od své branky.

90+3
    Montpellier měl obrovskou šanci, po rychlém přenesení hry a dobré přihrávce od spoluhráče pálil jeden z domácích vedle.

90+2
    Renaud Ripart vyslal dobrou ránu z nějakých dvaceti metrů, ale jeho pokus brankář Jonas Omlin tak tak vytáhl na rohový kop.

90+2
    Hostující fotbalisté se pokouší co nejrychleji vypracovat si šance a usadit se před brankou soupeře. Xavier Chavalerin nepřesně centroval před branku.

90+1
    Navíc uvidíme šest minut.

90
    Rohový kop pro hostující celek. Florian Tardieu rychle odcentroval před branku, ale obrana si dokázala poradit.

89
    Střídání v týmu ESTAC Troyes:
    ze hřiště odchází Erik Palmer-Brown, přichází Wilson Odobert.

88
    Domácí hluboko na své polovině vybojovali autové vhazování, následně se ale akce HSC zastavila.

85
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhém poločase, domácí fotbalisté vedou těsně o jednu branku a mají k výhře blíže. Troyes v posledních minutách na nějakou výraznější šanci čeká.

84
    Střídání v týmu Montpellier HSC:
    ze hřiště odchází Elye Wahi, přichází Arnaud Souquet.

ze hřiště odchází Yasser Larouci, přichází Kyliane Dong.

83
    Hosté rozehrávali rohový kop, následně jeden z hráčů hlavičkoval před branou, ale brankář předvedl jistý zákrok na brankové čáře.
    81. Téji SAVANIER - 3:2

81
    Montpellier právě vstřelil branku!
    Krásně sehráno a domácí fotbalisté se dostávají do vedení. Nicolas Cozza našel skvělou přihrávkou spoluhráče a ránou z kroku vymetl horní část branky TÉJI SAVANIER. Asistence: Nicolas Cozza.

80
    Dostáváme se do poslední desetiminutovky zápasu, uvidíme, kolik minut se bude následně nastavovat.

79
    ze hřiště odchází Mamadou Sakho, přichází Maxime Esteve.
    ze hřiště odchází Théo Sainte-Luce, přichází Nicolas Cozza.

Jan Prošek

Branky: 3. Sainte-Luce (Maouassa), 15. Savanier, 81. Savanier (Cozza) – 12. Tardieu (pen.), 17. M. Baldé (Bruus)

Karty:   52. Makouana (MON)

Montpellier HSC: Omlin – Tchato, Sacko, Sakho (79. Esteve), Sainte-Luce (79. Cozza) – Mavididi (30. Makouana), Chotard, Savanier (C), Maouassa (78. L. Leroy) – Wahi (84. Souquet), Chazrí.
    Náhradníci: Bertaud – P. Mendes, Germain.

ESTAC Troyes: Gallon – Bruus, Porozo, Palmer-Brown (89. Odobert), Salmier, Larouci (84. Dong) – Ripart, Kouamé, Tardieu (C), Chavalerin – M. Baldé.
    Náhradníci: Moulin – Zoukrou, N'jo, Túzghár, Dongmo.