Stuttgart – RB Lipsko 1:1 (kon.) | Kolín nad Rýnem – Schalke 3:1 (kon.)
VfB Stuttgart
1:1 (1:1)
RB Lipsko
Neděle 07.08.2022, 15:30 • Mercedes-Benz Arena, Stuttgart • Německá Bundesliga • 1. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Dobrý den při sledování přenosu z utkání 1. kola německé Bundesligy, ve kterém se proti sobě postaví týmy VfB Stuttgart a RB Lipsko.

Stuttgartu byla dopřána "výhoda", která určuje, že nový bundesligový ročník zahájí na svém domácím stadionu. Ovšem tuto "výhodu" jim dnes rozhodně bude chtít zkazit jeho soupeř z Lipska, který má výbornou bilanci ve vzájemných zápasech. Stuttgart nedokázal zvítězit ani jedno z posledních osmi vzájemných střetnutí a bral z nich pouhý bod. Navíc fotbalisté Stuttgartu mohou být rádi, že právě dnes hrají nejvyšší německou soutěž, protože loni se zachránili až gólem v nastavení posledního zápasu.

RB Lipsko

Lipsko vloni zaznamenalo nejhorší klubové umístění od sezóny 2017/18. Co by za čtvrtou příčku daly zejména některé kluby Bundesligy, ale Lipsko se v té letošní sezóně bude chtít posunout ještě výš. Pozitivem loňské sezóny na straně Lipska je to, že vítězství v německém poháru vyneslo Lipsku první trofej v historii. S Lipskem se před touto sezónou rozloučili někteří klíčoví hráči. V dresu Lipska tedy od této sezóny neuvidíme například Nordiho Mukieleho a Tylera Adamse. Ovšem co bylo, bylo a před Lipskem se nyní otevírá nová bundesligová sezóna.

Posledních pět vzájemných zápasů

Stuttgart – Lipsko 0:2
    Lipsko – Stuttgart 4:0
    Lipsko – Stuttgart 2:0
    Stuttgart – Lipsko 0:1
    Stuttgart – Lipsko 1:3

Stuttgart nezískal v posledních pěti vzájemných zápasech s Lipskem ani bod, navíc vstřelil pouze jediný gól a to dokazuje, že se Stuttgartu proti Lipsku zatím opravdu nedaří.

VfB Stuttgart: F. Müller – Mavropanos, Anton, Ito – Vagnoman, Führich, Endo (C), Ahamada, Silas – Kalajdžić, Tomás.
    Náhradníci: Bredlow – Mola, Millot, Perea, Stenzel, Karazor, Čurlinov, Egloff, Pfeiffer.
    Trenér: Matarazzo

RB Lipsko: Gulácsi (C) – Klostermann, Orbán, Halstenberg – Novoa, Henrichs, Kampl, Raum – Olmo – Silva, Nkunku.
    Náhradníci: Blaswich – Simakan, Haidara, Forsberg, Szoboszlai, Schlager, Ba, Gvardiol, Sörloth.
    Trenér: Tedesco

Rozhodčí: Stieler – Gittelmann, Stein.

Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za malou chvíli začne.

1

1
    Domácí fotbalisté, nastupující v bílých dresech, uvedli dnešní zápas výkopem.

1
    Hned v první minutě přišel první nákop domácích do pokutového území Lipska, kde zakončoval nepovedenou střelou jeden z hráčů Stuttgartu.

3
    Kapitán domácích Wataru Endo poprvé donutil hlavního arbitra přerušit hru, na vině je faul.

4
    Také Lipsko se poprvé v zápase dostalo k ohrožení branky svého soupeře, střelu Klostermanna z hranice vápna zblokoval jeden z hráčů domácích fotbalistů.

5
    Silas se po sražené přihrávce na levé straně dožadoval rohového kopu, avšak marně. Odkop od branky Gulácsiho.

6
    Christopher Nkunku vypálil, ale tak nepřesně, že jeho střela skončila daleko nad brankou Müllera.

8
    Lipsko právě vstřelilo branku!
    Teď už se ale může CHRISTOPHER NKUNKU radovat ze vstřelené branky! Právě tento borec si dokázal převzít přihrávku od svého spoluhráče Dani Olma a uklidit ji po zemi do branky domácích – 0:1!

11
    Endo připravil na hranici vápna o míč autora prvního gólu dnešního zápasu Nkunka a vybojoval tak míč pro svůj tým.

11
    Ten však bleskurychle ztratil a kombinují borci v černých dresech.

12
    Ve 12. minutě přichází první standartní situace zápasu. Rohový kop bude rozehrávat jeden z hráčů Lipska.

13
    A hned vzápětí přichází další rohový kop, protože gólman Müller vyrazil hlavičku Halstenberga.

13
    Také s druhým rohovým kopem hostů si dokázal Stuttgart poradit a na pravé straně z pohledu domácích se píská útočný faul Lipska.

15
    Dani Olmo se odhodlal vystřelit zpoza vápna, ovšem jeho střela mířila vysoko nad branku domácích.

17
    Fotbalisté Stuttgartu dokázali nachvilku pozastavit tlak Lipska a mají možnost autového vhazování na své polovině hřiště.

18
    Silas se dostal do obrovské šance, ve které se octl sám před gólmanem Gulácsim, ale v závěru celé akce byl Silasimu odpískán útočný faul.

20
    Gulácsi musel dnes poprvé do akce, ve 20. minutě zlikvidoval první střelu domácích fotbalistů.

23
    Na řadu přichází krátké přerušení hry, hráči dostávají možnost občerstvení.

26
    Pokračuje se ve hře, po pauze mají míč na kopačkách domácí fotbalisté.

27
    První přímý kop pro hosty. O rozehrávku se postará dvojice Halstenberg, Nkunku.

28
    Do vápna domácích nakonec přišel centr od Nkunka, ale v závěru celé akce byl odpískán útočný faul.

29
    Mavropanos přes sebe nepustil svého protihráče a nabízí svému spoluhráči Müllerovi odkop od branky.

30
    Stuttgart se rychle dostal na druhou stranu hřiště, kde byl Silasovi odpískán ofsajd.

31
    Stuttgart právě vstřelil branku!
    A v Mercedes-Benz Areně máme vyrovnáno! Rychlá a především kombinace domácích vyvrcholila v závěru narážečkou mezi Kalajdžićem a NAOUIREM AHAMADEM, jenž technickou střelou uklidil míč k pravé tyči branky bezmocného Gulácsiho – 1:1!

34
    Druhý rohový kop v zápase pro Lipsko přichází právě nyní, rozehrávka se bude konat opět od pravého praporku.

34
    Centr Nkunka do vápna odhlavičkoval domácí kapitán Endo do zámezí.

35
    Dani Olmo dostal ve vápně domácích zpětnou přihrávku od Silvy, kterou proměnil ve střelu z první, jenže ta mířila pro jeho smůlu příliš vysoko nad brankou Stuttgartu.

38
    Sudí Stieler musel po kontaktu Antona se Silvou přerušit hru, protože právě první zmíněný si počínal proti pravidlům.

39
    Několik faulů teď provedli domácí fotbalisté takřka na stejném místě, Lipsko zůstane u míče.

41
    Raumovi se příliš nepovedlo zachycení centru do vápna hostů, domácí fotbalisté se napoprvé dožadovali pokutového kopu, výsledkem celé situace je kop rohový.

41
    Kalajdžić zakončoval hlavičkou, ovšem branku netrefil.

42
    Stuttgart se vrátil před pokutové území Lipska, odkud pálil Führich, ten branku přestřelil.

44
    Tomásovu střelu z levé strany šestnáctky zablokoval jeden z obránců Lipska.

45
    Rozhodčí nastavuje 3 minuty.

45+1
    Zdá se, že oba celky se po prvním poločase spokojí s remízou 1:1.

45+2
    Mavropanos předložil míč Silasovi, jeho střela uvnitř vápna byla zblokována.

45+3
    Mavropanos se opět vydal na sprinterský výlet, který zakončil povedenou střelou, která orazítkovala levou tyč branky Lipska! To mohl být povedený gól do šatny.

45+4

Je za námi první poločas, ve kterém jsme viděli dvě branky. První branka padla už v 8. minutě, za hostující tým se trefil Christopher Nkunku. Lipsko drželo míč častěji než jeho soupeř až do 31. minuty, kdy na aktuálních 1:1 vyrovnal Naouirou Ahamada. Po gólu na 1:1 se hra v Mercedes-Benz Areně vyrovnala a chvilku před koncem prvního poločasu mohli jít domácí dokonce do vedení, ale střela Mavropanose zpoza vápna orazítkovala jen tyč branky hostů.

46

46
    Druhý poločas začíná beze změn, které se nerozhodl provést ani jeden z trenérů obou celků.

48
    Oba týmy nastupují do druhého poločasu opatrně, nikam se neženou.

50
    První velká šance druhého poločasu! Vagnoman si ve vápně hostů dokázal ideálně převzít centr od jednoho ze svých spoluhráčů, následnou střelou branku Lipska přestřelil.

52
    Hlavní rozhodčí Stieler musel poprvé přerušit hru ve druhém poločase. Faul Orbána na Silase nezůstal bez povšimnutí.

54
    Další odpískaný faul. Tentokrát se provinil kapitán domácích Endo a Lipsko bude zahrávat přímý kop.

55
    S přímým kopem Lipska si dokázali domácí fotbalisté poradit na jedničku a vzápětí byl odpískaný útočný faul hostů.

57
    Endo zachytil míč za polovinou hřiště a nabízel ho někomu ze svých spoluhráčů do gólové šance, avšak Endova přihrávka byla příliš dlouhá a nikoho v bílých dresech neoslovila.

58
    Novoa byl přistižen v ofsajdovém postavení, a to se také píská.

59
    Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Kevin Kampl, přichází Dominik Szoboszlai.

60
    Tomás zůstává ležet po souboji ve vápně hostů s Klostermannem! Domácí fanoušci s hráči se dožadují pokutového kopu, ten se ale pravděpodobně pískat nebude.

62
    Žádný pokutový kop pro domácí, naopak obrovská šance pro hosty! Na pravé straně vápna zakončoval Novoa s dobrým výhledem na gólmana Müllera, jenž předvedl povedený zákrok a tuto střelu zneškodnil.

64
    Žlutou kartu dostává Silas (Stuttgart).

64
    Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Saša Kalajdžić, přichází Darko Čurlinov.

66
    Další obrovská šance hráčů Lipska! Brankář Müller předvedl skvělý zákrok proti střele Nkunka, který mohl vstřelit druhou dnešní branku, jenže trefil místo, kde stál právě gólman domácích.

67
    Další průnik skrz vápno Stuttgartu se hostům nepovedl.

68
    Nkunku vyslal na branku domácích další střelu, ale znovu trefil pouze připraveného gólmana Müllera, který si připisuje povedený zákrok.

69
    Stejně jako v prvním poločase přichází krátká pauza na občerstvení.

71
    Florian Müller uvede hru do pokračování svým výkopem od branky.

71
    Hráči Lipska bleskově vyhráli souboj o míč a budou rozehrávat rohový kop.

72
    Stuttgart drží vyrovnané skóre jen díky svému gólmanovi! Ten předvedl další skvělý zákrok po zakončení z bezprostřední blízkosti od obránce Orbána.

74
    Szoboszlai vyslal další střelu na branku domácích, ale tentokrát byla úspěšně zblokována domácí obranou. Rohový kop pro Lipsko.

75
    Míč se po rohovém kopu odrazil k Dani Olmovi, jenž další střelou vyprášil rukavice Müllera.

76
    Druhý rohový kop v krátkém časovém sledu se i tentokrát podařilo domácím fotbalistům ubránit.

76
    Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Tiago Tomás, přichází Clinton Mola.

77
    Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Chris Führich, přichází Enzo Millot.

78
    Lipsko opravdu tlačí svého soupeře okolo pokutového území. Tam odtud pálilo několik hráčů Lipska, ale všechny střely byly úspěšně zablokovány obranou Stuttgartu.

80
    Halstenberg si na levé straně nerozuměl s míčem a po nepovedeném zpracování přichází autové vhazování domácích.

81
    Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Hugo Novoa, přichází Mohamed Simakan.

82
    Dani Olmo už si rovnal míč uvnitř vápna domácích na střelu, ale o míč nakonec přišel. Ten se odrazil k Andre Silvovi, ten svou střelou branku netrefil.

84
    Klostermann je aktuálně po střetu s jedním z jeho protihráčů ošetřován na hrací ploše, ale zdá se, že bude v zápase maximálně s drobným šrámem pokračovat.

85
    Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází André Silva, přichází Alexander Sörloth.

85
    Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Dani Olmo, přichází Emil Forsberg.

85
    Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Marcel Halstenberg, přichází Joško Gvardiol.

87
    Žlutou kartu dostává Alexander Sörloth (Lipsko).

88
    Centr z kopaček fotbalistů Lipska teď pouze proletěl malým vápnem Stuttgartu. Také teď byli hosté blízko vstřeleného gólu.

89
    Szoboszlai rozehrával rohový kop, který byl i tentokrát domácími odvrácen.

89
    Následnou střelu střídajícího Gvardiola pohotově zblokoval jeden z hráčů domácích. Další rohový kop pro Lipsko.

90
    Rozhodčí nastavuje 6 minut.

90
    Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Silas, přichází Juan Jose Perea.

90+1
    Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Naouirou Ahamada, přichází Atakan Karazor.

90+2
    Szoboszlai měl na svědomí další střelu svého týmu, která ani tentokrát neskončila v síti Stuttgartu.

90+4
    Střídající Jose Perea fauloval na pravé straně hřiště svého protihráče a nabízí Lipsku přímý kop.

90+4
    Žlutou kartu dostává Clinton Mola (Stuttgart).

90+5
    Zmatek po centru Szoboszlaie nakonec opět úspěšně vyřešila bránící četa Stuttgartu, která odvrátila míč do zámezí.

90+7
    Závěr zápasu je hodně zběsilý, ale i tak se zdá, že oba celky si dnes rozdělí body, po jednom na každé straně.

90+8
    Poslední přímý kop rozehráli domácí, branku Lipska nijak neohrozili.

90+8

Je dobojováno. Ve druhém poločase už jsme vstřelený gól neviděli a skóre 1:1 po prvním poločase vydrželo až do konce zápasu. Postupem času ve druhém poločase drželi hosté míč čím dál tím častěji a domácí Stuttgart se převážně ke konci víceméně bránil. Tato snaha však Lipsku nevynesla další gól a z Mercedes-Benz Areny odjíždí s bodem. Naopak pro Stuttgart je tento bod velmi cenný, protože proti Lipsku dnes dokázali vybojovat druhou remízu ve vzájemných zápasech od roku 2017.

Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 2:9. Střely mimo: 9:18. Rohy: 1:9. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 14:9.

Z mé strany je to dnes vše, s přáním hezkého zbytku nedělního podvečera se s vámi loučím, na shledanou. (17:39:43)