Lotyšsko – Finsko 1:6 (kon.) | USA – Německo 5:1 (kon.) | Švédsko – Švýcarsko 3:2 (kon.)

Německo: Yannick Proske (06:44:08)

Američané jednoznačně vyhrávají tento zápas, jedinou kaňkou na jejich výkonu je inkasovaná branka. Svého soupeře jednoznačně přehráli, dominovali a zaslouženě vyhrávají.

59:40
    Už se pravděpodobně nic nestane, utkání se v poklidném tempu dohrává.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetí třetině.

58:47
    Sasha Pastujov to zkoušel individuálně, ale nedokázal se prosadit.

58:22
    Brankář evropského týmu znovu přerušil hru.

58:17
    Nikita Quapp si dokázal poradit se střelou, kterou vyslal Thomas Bordeleau. Vhazovat se bude před brankou Německa.

57:06
    Kaidan Mbereko kryje kotouč, bude se vhazovat před jeho brankou.

56:30
    Maksymilian Szuber rozehrává od své branky, následně jeho spoluhráči pokračovali v akci. Do zakončení se tým nedostal.

55:22
    Matt Coronato vypálil od modré čáry přes obránce, s jeho pokusem si brankář dokázal poradit.

54:54
    Dostáváme se do finální fáze hry v tomto zápase. Hokejisté USA kontrolují hru, mají převahu a míří za výhrou.

54:13
    Kaidan Mbereko nechtěl rozehrávat, a tak přerušil hru. Komerční přestávka. V tomto zápase poslední.
    53:12 Joshua SAMANSKI - 5:1

53:12
    Německo právě vstřelilo branku!
    Německo proměnilo přesilovku a dává první branku v zápase. Po nádherné individuální průnikové akci se prosazuje střelou mezi betony JOSHUA SAMANSKI. To byla krásná akce, od své branky kontroloval puk až na druhou stranu. Asistence: Maksymilian Szuber a Nikita Quapp.

52:52
    Vyloučení v týmu USA:
    Brett Berard – 2 min., nebezpečná výstroj. Americký hráč hrál bez helmy, což je proti pravidlům.

52:06
    Nikita Quapp nechtěl rozehrávat a po střele, kterou vyslal Jacob Truscott, přerušil hru. Komerční přestávka.

50:25
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, americký tým vede o pět branek a míří za jasnou výhrou.

49:55
    Red Savage se po pěkné akci propracoval do zakončení, jeho bekhendovou střelu kryje brankář Německa. Bude se vhazovat.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 14. Hughes (Slaggert), 19. Cooley (Coronato, Peart), 22. Slaggert (Hughes, Mazur), 22. Savage (Duran, Pastujov), 39. Duran (Pastujov, James) – 54. Samanski (Szuber, Quapp)

USA: Mbereko (Keopple) – Faber (A), Hughes, Kaiser, Truscott, Kleven, Peart, Moore – Bordeleau (A), Slaggert (A), Mazur – Coronato, Cooley, Knies – Samoskevich, James, Berard – Duran, Pastujov, Savage.
    Trenér: Nate Leaman

Německo: Quapp (Lunemann, Bugl) – Glötzl (C), Klein, Szuber (A), van der Linde, Geibel, Dziambor, Elten – Samanski (A), Volek, Schweiger – Leonhardt, Eham, Blank – Rutkowski, Hänelt, Rossmy – Proske, Del Monte, Heigl – Heigl.
    Trenér: Tobias Abstreiter

Rozhodčí: Brander, Hiff – MacKey, Špůr