Jastrzębie – Prostějov 2:5 (kon.) | Letňany – Tábor 4:7 (kon.) | Příbram – Kobra 3:1 (kon.)
Poruba 2011 – Osvětim 4:2 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
4:2 (2:1, 0:0, 2:1)
Aksam Unia Osvětim
Středa 10.08.2022, 19:15 • RT TORAX ARENA • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.

Re-Plast Unia Oświęcim

Finalista polské extraligy, který nestačil ve čtyřzápasové bitvě na mistra z Katowic. Za stříbrný celek PHL hraje Sebastian Kowalowka největší star polské národnosti se spousty zápasů v nároďáku a den po svých šestatřicetinách se možná představí na porubském ledě.
    V loňské sezóně působil v klubu Teddy Da Costa, jenž má starty i za Znojmo a také pár zápasů v Tipsport Cupu za Vítkovice.

4. srpna sehrál vicemistr polské ligy přípravné utkání s Comarch Cracovia a ne jeho ledě zaznamenal remízu 2:2. Jak se píše na webu klubu, prodloužení nebylo možné sehrát pro nepříznivý stav ledové plochy. Tudíž ani případné nájezdy.

Soupiska Oświęcimi v přípravném zápase s Cracovií:
    Lundin – Pangelov-Judashev, Jerofejevs; Cichy, Szczechura, Padakin – Paszek, Bezuška; Dziubiński, Ahopelto, Da Costa (2) – M. Noworyta, P. Noworyta (4); S. Kowalówka, Krzemień, Sołtys – P. Kot, Špankovič; Pankrat, Wanat, Prusak.
    Trenér: Nik Zupančič

Pořádající tým turnaje O pohár RT TORAX má v nohách již dvě utkání přípravy. Kopřivnici v pondělí přehrál 8:1 a v úvodním utkání turnaje remizoval s Jastrzębie 2:2 a v nájezdech neuspěl.
    Nutno říci, že s Kopřivnicí si zahrálo několik juniorů a hráčů na zkoušku, v úterním zápase se na ledě představily klíčové opory týmu.

Soupiska Poruby z posledního přípravného utkání:
    Dolejš – Urbanec, Voráček, Kunst, Klimíček, Sedlák, Mlčák – Šlahař, Pšurný, Šoustal – Střondala, Toman, Christov – Karafiát, Hudeček, Vildumetz – Gřeš, Vachovec, Hrníčko

Třetí zápas turnaje O pohár RT TORAX začne v 19:15 hodin.
    Vstup do RT TORAX ARENY je od vrátnice a za sportovní zážitek zaplatíte 40,- korun.

V odpoledních hodinách se odehraje utkání JHK GKS Jastrzębie vs. LHK Jestřábi Prostějov.

Příjemný letní večer z RT TORAX ARENY!

Vítám Vás u sledování textového přenosu třetího utkání turnaje O pohár RT TORAX mezi pořádajícím týmem Porubou a finalistou polské ligy Oświęcimí.

Trenéři nahlásili tyto sestavy:

HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš (Slíž) – Urbanec, Mlčák, Sedlák, Voráček, Dluhoš, Klimíček, Kunst – Šlahař, Vachovec, Šoustal – Gřeš, Pšurný, Hrníčko – Christov, Hudeček, Vildumetz – Häring, Pavlík, Brodek
    Trenér: Jiří Režnar

Aksam Unia Osvětim: Lundin (R. Kowalowka) – Jerofejevs, Pangelov, Svars, Beruška, Paszek, P. Noworyta, M. Noworyta, Kot – Padakin, Cichy, Szczechura – Da Costa, Ahopelto, Dziubinski – Laasso, Krzemien, S. Kowalowka – Soltys, Wanat, Prusak

Rozhodčí: Cabák, T. Janda – Krakovčík, Hlavatý.

00:01

00:07
    Nahození Kunsta do pásma se konalo ještě před červenou čarou, takže se hra stěhuje před Dolejše.

00:37
    Porubský gólman si na kotouč sáhl první po střele Da Costy.

00:49
    Oświęcim právě vstřelila branku!
    Hra po prvotním pokusu pokračovala a francouzský hráč ve službách více mistra polské ligy nahrával před branku, kde lehce tečoval na pravý beton ERIK AHOPELTO. Asistence: Teddy Da Costa.

02:33
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011:
    Pavlík – 2 min., krosček.

03:26
    Dvakrát to z levé obrany zkusil Jerofejevs, Dolejš byl vždy připraven.

03:42
    Pokus Da Costy vykryl kolenem Hrníčko.

04:19
    Gřeš nenechává rozehrát na střed hřiště Ahopeltovi a střelu z kleku v podání Dziubinského Dolejš vytěsnil vyrážečkou.

04:33

05:11
    Hudeček zaváží puk před Lundina a Porubané jsou poprvé v útočné třetině. Kombinaci zakončil střelou Voráček.

05:55
    Po vhazování po pravici Lundina vystřelil Pavlík. Hosté se následně osvobodili za cenu icingu.

06:18
    Prusak přešel do útočné třetiny, ovšem tam o kotouč přichází po osobním souboji s Urbancem.

06:24
    Vyloučení v týmu Aksam Unia Osvětim:
    Dziubinski – 2 min., napadení.

07:10
    Oświęcim dostala hru do středního pásma a RT TORAX tudíž nemohl využít skoro minutu přesilovky.

07:40
    Hudečkova formace zkusila střílet, jenže puk se mezi tři tyče nedostal. Navíc se musí domácí vracet ke své bráně.

08:02
    Druhý vstup do třetiny střelbu nepřináší.

08:24

08:30
    Bezuška – 2 min., držení.

09:06
    Poruba právě vstřelila branku!
    Domácí využívají až druhou početní výhodu. Krátké nahrávky kolem kruhu dostaly Lundina do nepohody a ROMAN PŠURNÝ stojící u jeho levé tyče tak mohl doklepnout nahození Šoustala do betonu za brankovou čáru. Asistence: Tomáš Šoustal a Jakub Šlahař.

09:58
    Dziubinski jakoby chtěl odčinit své vyloučení se hodlal prosadit jedovatou střelou zápěstím umocněnou poklekem. Dolejš byl ovšem na jeho střelu připraven.

10:25
    Klimíček – 2 min., nedovolené bránění.

11:25
    Další pokus Dziubinského končí přerušením hry. Porubský gólman vyhodil branku z postavení a na scénu je přivolaná technická četa.

11:43
    Gřeš držel puk daleko od vlastní brány a dostal se s ním do útočné třetiny. A i když byl blokován obráncem, z rohu poslal kotouč na bránu, kde Lundin betonem puk usměrnil ovšem jen na přijíždějícího TOMÁŠE ŠOUSTALA, který se nemohl mýlit v přesném zakončení. Asistence: Tomáš Gřeš.

14:28
    Hosté se pokouší ztracené vedení zvrátit. Obrana RT TORAX je ale už kompaktní a po úvodních pochybeních již hraje výborně.

15:14
    Po vhazování ve středním pásmu blíže porubské brány se ujímá puku Voráček a dlouhou nahrávkou nabízí protečování Pavlíkovi. Za Lundinovou brankou si touš bere Milosz Noworyta a takticky čeká až mu spoluhráči vystřídají.

16:20
    Před Lundinem se objevuje s pukem Mlčák a jelikož nemá komu nahrát, zkouší to z levého křídla sám. Hostující brankář puk vyráží vysoko nad hlavy a všichni čekají, kde puk spadne. Za brankou jej získává Pangelov a hra pokračuje na ledové ploše.

17:50
    Začátek třetiny se hrál před Dolejšem, její konec se odehrává převážně kolem Lundinovy brány.

18:38
    V pravém rohu zabojoval Brodek a poskytl puk Pavlíkovi, který zajíždí za bránu a nahrává na střelu z první Häringovi. Lundin má kotouč v lapačce.

18:59
    Hrníčko – 2 min., hákování.

19:44
    Střelu Jerofejevse Dolejš vyráží před brankoviště a ještě si hlídá případnou dorážku přijíždějícího Da Costy.

20:00

Porubský gólman si na kotouč sáhl první po střele Da Costy. Hra po prvotním pokusu pokračovala a francouzský hráč ve službách více mistra polské ligy nahrával před branku, kde lehce tečoval na pravý beton Erik Ahopelto a již v první minutě se skóre otevřelo. Od páté minuty se v útočném pásmu drželi i domácí a vytěžili z toho několik střel. Na vyrovnání si ovšem počkali až do druhé početní výhody v desáté minutě. Krátké nahrávky kolem kruhu dostaly Lundina do nepohody a Roman Pšurný stojící u jeho levé tyče tak mohl doklepnout Šoustalovo nahození do betonu za brankovou čáru. RT TORAX po dvou minutách hrál v oslabení a místo bránění otočil stav utkání. Tomáš Gřeš držel puk daleko od vlastní brány a dostal se s ním do útočné třetiny. A i když byl blokován obráncem, z rohu poslal kotouč na bránu, kde Lundin betonem puk usměrnil ovšem jen na přijíždějícího Tomáše Šoustala, který se nemohl mýlit v přesném zakončení – 2:1. Jestliže začátek třetiny patřil Oświęcimi, její konec byl v režii RT TORAX Poruby.

Další třetina začne přibližně v 20:02.

20:01

20:33
    Lundin odrazil střelu Gřeše a Osvětim šla akci oplatit. Porubská obrana ale nic podobného nedovolila.

21:24
    Hudečkova střela končí vyražena na druhé straně brankoviště, kde najíždí Christov a ten trefuje jen tyč Lundinovy brány.

23:40
    Dolejš zpozorněl při útoku Padakina s Cichym.

24:31
    RT TORAX byl v útoční neúspěšný a stejný scénář se konal na druhé straně. Projevuje se vyrovnanost v nasazení a tak si mohou diváci připadat jako na tenise.

25:23
    Po vhazování ve středním pásmu líže porubské bráně se dostal kotouč mimo hrací plochu. Bule se bude opakovat.

25:50
    Da Costa obkroužil bránu a nechal puk za sebou pro Dziubinského. Jeho pokus zpoza brány Dolejš zachytil levým ramenem.

26:55
    Střelu Paszeka vytěsnil porubský gólman vyrážečkou do hlediště. Bude se vhazovat po gólmanově pravici.

27:25
    Klimíček dostal puk na modrou na Šlahaře a ten mu přenechal touš u mantinelu, aby v plné jízdě zkusil dojet k bráně a střílet. Volil ale objetí a zasunutí k levé Lundinově tyči. Což nevyšlo kvůli pohotovosti hostujícího brankáře a jeho pohybu právě k levé tyčce.

29:45
    Vidíme samé blokované střely a boje u mantinelu. Až nyní se přerušuje hra po střele Christova.

30:25
    Klimíček dojel vyhozený puk okamžitě otáčí hru od své brány. Poruba je bleskurychle zpět v útočném pásmu a hledá cestu k zakončení. Tu ale přerušuje píšťalka. Bude se udělovat trest.

30:51
    Pavlík – 2 min., vražení na hrazení.

31:28
    Dolejš se nyní zaskvěl výbornými zásahy!
    Vytěsnil střelu Jerofejevse a následně vystřelil beton proti střele zápěstím Cicheho, který pak jen kroutil hlavou, že to nebyl gól.

32:00
    Icing hostů.

32:11
    Hrníčko jel sám na brankáře. Lundin jej nenechal skórovat díky hbitosti betonů.

32:51

34:22
    Osvětim se osvobozuje z tlaku jen díky vyhození přes všechny čáry.

35:00
    Lundin vykryl pokus Šlahaře a střelu Šrubaře už raději přidržel ve výstroji. Bude se vhazovat v levém kruhu.

35:32
    Gřeš s Pšurným bojují v pravém rohu o kotouč. Druhý jmenovaný se s toušem dostává před branku, kde je faulován.

35:39
    Bezuška – 2 min., nedovolené bránění.

37:18
    Tak tato přesilovka se domácím vůbec nedaří odehrát v pásmu. Nebo opačně, Osvětim je v oslabení velmi koncentrovaná na obranu a puky zdárně vyhazuje z obranné třetiny.

37:39

38:30
    Lundin vypomohl obraně a zpoza brány rozehrává. jenže se objevil Vachovec a hosté mají co dělat, aby udrželi jednobrankový rozdíl.

38:58
    Za Osvětimskou obranu se dostal Šlahař, ale Lundin sklapl betony včas.

39:55
    Pšurný přejel odražený puk a tím nemohl doklepávat do odkryté brány.

40:00

Ve druhé třetině jsme viděli bojovný kombinační hokej s mnoha šancemi. Je těžké konstatovat, který tým měl více střel, co je faktické, gól nepadl. O to měli Porubané dvakrát samostatný únik, při kterých jim Lundin nedal možnost překvapení.

Další třetina začne přibližně v 20:42.

40:01

40:40
    Vachovec a Šoustal byli blízko k navýšení vedení a tím i uklidnění střídačky. Lundin si ale pravou tyč dobře pohlídal.

42:04
    Pšurný – 2 min., podrážení.

42:36
    Osvětim se vracela na pozice útoku od vlastní brány a před hranici kruhu napřáhl Padakin. Dolejš nemusel zasahovat, puk letěl kolem jeho pravé tyče.

42:58
    Z úhlu střílel Sebastian Kowalowka, ale také minul prostor třech tyčí.

44:04

44:33
    Lundin na poslední chvíli vytasil levý beton proti střele Pavlíka.

45:32
    Puk je mimo hrací plochu. Bude se vhazovat po pravé ruce porubského gólmana.

45:44
    Na chvíli vytěsnili domácí hráči hru do středního pásma. Osvětim se hbitě vrátila před Dolejše a vytěžila z toho převahu.

46:06
    Nahrávky po mantinelu a rychlá nahrávka na modrou v podání Da Costy daly nabídku TOMMI LAAKSOVI, který prostřelil vše před sebou. Dolejšovi v tu chvíli projížděl hráč brankovištěm a letící puk neviděl. Asistence: Teddy Da Costa.

47:56
    Rychlá odpověď na Osvětimské vyrovnání v podání VÍTA CHRISTOVA, který zužitkoval nahrávky dvou Tomášů. Asistence: Tomáš Voráček a Tomáš Vildumetz.

48:50
    Jakub Šlahař měl před sebou pouze obránce, přes kterého poslal svižný pozdrav Lundinovi. Puk se otřel o boční síť.

49:50
    Překvapivá střela Sebastiana Kowalowky přes obránu Dolejše nechala klidným. Puk vytěsnil do rohu.

50:36
    Polský reprezentant si zastřílel ještě jednou. Druhý pokus Kowalowky končí u porubského gólmana.

51:42
    Bezuška – 2 min., podrážení.

52:20
    Lundin vytěsnil střelu Hrníčka i Voráčka.

53:30
    Domácí se po několikáté vrací do pásma. Asi poslední pokus v přesilovce zaznamenal Sedlák. Betony vyrazily puk zpět k modré čáře, kde puk protečoval dál Krzemien.

53:42

55:06
    Dolejš odolal dorážce a sklepnutí Szczechury, který přes jeho betony ještě přepadl.

55:34
    Na druhé straně přerušil hru Lundin po střele Vachovce.

55:42
    Po buly vystřelil Kunst. Hostující gólman si vyžádal přerušení kvůli masce.

56:15
    Ke střele se hosté nedostávají. Puk Krzemienovi odebírá Christov.

56:40
    Vildumetz zkusil střelu švihem.

58:00
    Hraje se o přechod středního pásma. Porubané se uchýlili k bránění už na červené čáře s možností brejků. Osvětimští zatím nenašli skulinu pro vyrovnání.

58:37
    Naopak se častěji otáčí do obrany a hasí výpady. Lundinovy betony mají práce nad hlavu.

58:41
    Domácím se trpělivost vyplatila a získávají v závěru klid na hokejky, který jim zajistila střela JAKUBA ŠLAHAŘE. Asistence: Patrik Urbanec a Michal Vachovec.

59:40
    Hudeček – 2 min., vysoká hůl.

59:40
    Oddechový čas pro tým Aksam Unia Osvětim.

Osvětim stáhla brankáře a bude hrát v šesti proti čtyřem.

59:50
    Jerofejevsova střela brankovištěm jen proletěla.

Po druhé přestávce si diváci opět zajásali při gólech. Osvětim v šesté minutě vyrovnala. Nahrávky po mantinelu a rychlá nahrávka na modrou v podání Prusaka daly nabídku Tommi Laaksovi, který prostřelil vše před sebou. Dolejšovi v tu chvíli projížděl hráč brankovištěm a letící puk neviděl. Porubská odpověď na sebe nedala dlouho čekat. RT TORAX se do vedení dostal gólem Víta Christovaa jak se později ukázalo, byla to střela vítězná. Dolejše se několikrát pokusil střelami přes hráče překonat Sebastian Kowalowka, vyrovnání se ale nedočkal. Minutu před konce základní hrací doby pojistil porubské vedení Jakub Šlahař. Osvětim zdramatizovala posledních dvacet sekund hrou bez gólmana, ke které se hostující trenéři odhodlali díky nabídnuté početní výhodě. Jen Jerofejevsova střela byla blízko ke snížení manka a protože se tak nestalo, Poruba vyhrává utkání 4:2.

Děkuji Vám z pozornost a přeji příjemný středeční večer.

Loučím se z RT TORAX ARENY a u sobotního utkání opět na počtenou! (21:39:45)

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 10. Pšurný (Šoustal, Šlahař), 12. Šoustal (Gřeš), 48. Christov (Voráček, Vildumetz), 59. Šlahař (Urbanec, Vachovec) – 1. Ahopelto (Da Costa), 47. Laakso (Da Costa)

Aksam Unia Osvětim: Lundin (R. Kowalowka) – Jerofejevs, Pangelov, Svars, Beruška, Paszek, P. Noworyta, M. Noworyta, Kot – Padakin, Cichy, Szczechura – Da Costa, Ahopelto, Dziubinski – Laksso, Krzemien, S. Kowalowka – Soltys, Wanat, Prusak

Rozhodčí: Cabák, T. Janda – Krakovčík, Hlavatý