Celta Vigo – Espanyol 2:2 (kon.) | Valladolid – Villarreal 0:3 (kon.) | Barcelona – Rayo Vallecano 0:0 (kon.)
FC Barcelona
0:0 (0:0)
Rayo Vallecano
Sobota 13.08.2022, 21:00 • Spotify Camp Nou (Barcelona) • Španělská LaLiga • 1. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Zdravím a vítám všechny příznivce španělského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 1. kola LaLigy mezi týmy FC Barcelona a Rayo Vallecano. Zápas se odehraje na stadionu Camp No v Barceloně.

Barcelona prožívá hodně složité období. Klub na tom není ekonomicky hodně peněž, pere se s obrovskými dluhy. Minulé léto například kvůli tomu přišel i o Lionela Messiho. Letos finanční trable Barcelony pokračují, přesto je klub velmi aktivní na přestupovém poli a jako posily přivedl takové hvězdy jako Andreas Christensen, Franck Kessie, Raphinha, Robert Lewandowski a Jules Koundé. Barcelona dlouho nevěděla, jestli ovšem dokáže nové posily zaregistrovat, protože nesplňovala finanční nároky LaLigy co se týče platu hráčů. Nakonec musela prodat 24,5 % Barca Studios, což jí umožnilo zaregistrovat všechny hráče kromě stopera Koundého. Aby dostala Barcelona na soupisku i Francouze, bude potřebovat někoho prodat nebo snížit plat některým jiným hráčům. Barcelonu už v průběhu léta opustili Clement Lenglet a Riqui Puig. V samotné sezóně bude mít Barcelona i přes finanční těžkosti znovu velké ambice a ráda by získala zpátky ligový titul. V minulé sezóny skončila druhá. V přípravě Barcelona ze sedmi utkání pět vyhrála a dvakrát remizovala.

Rayo Vallecano neprožívá ani zdaleka tak turbulentní časy, jako jeho dnešní soupeř, ale ani nemá takové ambice, jako Barcelona. V minulé sezóně Vallecano příjemně překvapilo svým dvanáctým místem a na něco podobného by rádo znovu navázalo. Pokud by se povedlo dokonce umístění v první polovině tabulky, jednalo by se o obrovský úspěch. Vallecano prožilo poměrně klidné přestupní období, přivedlo pouze hráče bez smlouvy nebo na hostování. Z Cadizu přišel záložník Salvi Sanchez, z Espanyolu Barcelona brankář Diego Lopez, z Alavesu obránce Florian Lejeune a z Atlética Madrid na hostování talentovaný útočník Sergio Camello. Žádný výraznější odchod Vallecano nepotkal, za zmínku stojí snad jen odchod náhradního brankáře Lucu Zidaneho po skončení smlouvy. V přípravě odehrálo Rayo Vallecano šest utkání, ze kterých dvě vyhrálo, tři remizovalo a dvě prohrálo.

FC Barcelona: ter Stegen – Araújo, Christensen, García XI, Alba – Gavi, Busquets (C), Pedri – Raphinha, Lewandowski, Dembèlé.
    Náhradníci: I. Peña, Tenas – Aubameyang, de Jong, Depay, Fati, Kessié, Piqué, Pjanić, S. Roberto, F. Torres, Balde.
    Trenér: Xavi

Rayo Vallecano: Dimitrievski – Balliu, Lejeune, Catena, García IX – Ciss, López III – Palazón, Trejo, García VI – Camello.
    Náhradníci: López I, Morro – Bébé, Falcao, M. Hernández, Nteka, J. Pozo, Salvi, Ma. Suárez, Valentín, Mendez, Muñoz.
    Trenér: Iraola

Rozhodčí: Hernández – Pérez, Rojo.

Hráči obou mužstev jsou již nastoupeni na hrací ploše stadionu Spotify Camp Nou, utkání co nevidět začne.

Barcelona bude hrát ve svých tradičních modročervených dresech, Rayo Vallecano se představí v bílo-červené variantě dresů.

1

1
    Není žádným překvapením, že Barcelona je od první minuty zápasu často na míči. Zatím ale převážně na své polovině hřiště.

2
    Rozhodčí odpískal faul jednoho z hráčů Rayo Vallecano, pokračovat tak bude Barcelona.

3
    Hosté musí být dnes hodně trpěliví. Zatím se v podstatě nedostali k míči.

5
    Dlouhý nákop Barcelony skončil jen v moci brankáře Rayo Vallecano Stoleho Dimitrievskiho.

6
    Rozehrávka Barcelony zatím není nijak svižná a nyní se do ní zapojil i brankář domácích Marc-André ter Stegen.

8
    Hráči Vallecana se poprvé na delší dobu dostali s míčem na polovinu Barcelony, ale jejich akce skončila ještě před šestnáctkou.

9
    Barcelona je sice hodně často na míči, ale směrem dopředu zatím vůbec nic nepředvedla.

10
    Raphinha si píchl míč kolem obránce Garcíi do šestnáctky, kde následně upadl. Penalta se ale pískat nebude.

11
    Ousmane Dembèlé se při snaze získat míč dopustil faulu, takže k míči se dostanou hosté.

12
    Další faul Dembélého, tentokrát na unikajícího Isiho Palazóna. Francouz už si musí dávat pozor, nebo dostane žlutou kartu.

12
    Robert Lewandowski už se chtěl začít radovat ze svého prvního gólu ve službách Barcelony, ale jeho branka kvůli jasnému ofsajdu nemůže platit.

14
    Gavi hezky posílal míč pod sebe, ale žádného ze spoluhráčů ve vápně nenašel. Poté navíc přišel další faul Dembélého, který je už oceněn žlutou kartou.

16
    Raphinha se v situaci jeden na jednoho proti Garcíovi neprosadil a Vallecano následně odkoplo míč do bezpečí.

17
    Raphinha je v úvodu utkání velmi aktivní, tentokrát byl ale přistižen v ofsajdu.

18
    Brazilská posila z Leeds United Raphinha nyní zapracoval i směrem dozadu a nedovolil Vallecanu rychlý brejk.

19
    Álvaro García si nabíhal na dlouhý míč za obranu, ale míč nezpracoval, ten mu utekl do autu.

20
    Ousmane Dembèlé našel přihrávkou pod sebe na hranici vápna Raphinhu, ale ten pálil levou nohou nepřesně.

21
    Dembélé tentokrát vystřelil z levé strany sám, ale jeho přízemní střela Dimitrivskiho nenachytala.

22
    Eric García fauloval útočníka hostů Sergia Camellu. Byla tam ruka v obličeji mladého útočníka.

24
    Gavi hledal nadýchaným centrem ve vápně Lewandowského, polský útočník ale na míč nedoskočil.

24
    Raphinha předvedl něco mezi centrem a střelou. Míč každopádně skončil u Dimitrivskiho.

25
    Celkem byly zatím dnes k vidění jen čtyři fauly, dva na každé straně. Nyní bude po jednom z nich zahrávat Barcelona zajímavou standardní situaci.

26
    Míč si postavil 29 metrů od branky Raphinha. Snažil se hledat Lewandowského, ale nepovedlo se mu přihrát přesně.

27
    V polovině prvního poločasu je tu přestávka na občerstvení hráčů.

29
    Už se zase hraje, od branky bude rozehrávat jednička Rayo Vallecano Stole Dimitrievski.

30
    Vallecano předvedlo první relativně nebezpečnou útočnou akci. Hned dvakrát se míč dostal na krátkou chvíli do vápna Barcelony, v obou případech to ale nebylo přesné.

32
    Po faulu na Isiho rozehrávali hosté standardní situaci, ale nepovedlo se jim přesně odcentrovat.

33
    Robert Lewandowski je zatím na hrotu docela odříznutý, tak se nyní zapojil do mezihry. Jeho přihrávka na Raphinhu však nebyla přesná.

33
    Alejandro Catena fauloval Lewandowského, odehrálo se to ale hodně daleko od branky Vallecana.

35
    Ousmane Dembèlé si dobře zasekl míč na levačku, ale jeho následná střela zevnitř pokutového území nebyla vůbec dobře umístěná.

36
    Z dálky se opřel do míče mladík v dresu Barcelony Pedri, ale o kousek minul branku Vallecana.

37
    Robert Lewandowski se dostal k hlavičce po centru Raphinhi z levé strany, branku ale netrefil.

38
    Barcelona zahrávala první rohový kop, zápasu, ten se ale nepovedl, míč skončil jen na boční síti branky Raya.

39
    Vallecano se zatím brání docela dobře, Stole Dimitrievski musel jen jednou zasahovat proti přímé střele na branku.

41
    Robert Lewandowski si nabíhal na míč za obranu, ale situace dobře přečetl Stole Dimitrievski, který byl včas ven z branky a byl u míče jako první.

42
    Iván Balliu se do šance individuálně nedostal a navíc ještě při své snaze fauloval.

43
    Po Pedriho nepřesné přihrávce doputoval míč až k brankáři Rayo Vallecano, který teď může v klidu rozehrávat.

45
    Óscar Trejo zabrzdil brejk Barcelony jen za cenu faulu na Dembélého a dostává žlutou kartu.

45+1
    První poločas bude prodloužen minimálně o tři minuty.

45+2
    Álvaro García se dostal do obrovské šance! Hezky si zasekl míč a už před sebou měl jen ter Stegena, kterého však prudkým zakončením z blízka nepřekonal.

45+3
    Barcelona zahrávala dva rohové kopy po sobě a i dál je v tlaku, bude kopat další rohový kop.

45+3
    Tentokrát si ale rozhodčí všiml útočného faulu hráčů Barcelony, takže hosté se mohou zase uklidnit.

45+5
    Běží poslední minuta nastavení. Barcelona se zatím nikam nežene.

45+5
    Alejandro Catena dostává žlutou kartu za faul na Lewandowského.

45+6

První poločas je za námi, Barcelona hraje zatím s Rayo Vallecano doma bez branek. Barcelona vstoupila do utkání podle očekávání aktivněji, zejména Raphinha byl v úvodních minutách hodně vidět, jen jeho akcím scházela větší přesnost ve finální fázi. Lewandowského gól z 12. minuty kvůli ofsajdu Poláka neplatil a Dembélého ve 33. minutě vychytal Dimitrievski. V nastaveném čase první půle měl velkou šanci na skórování hostující Álvaro García, ale ter Stegen vytáhl fantastický zákrok.

Druhý poločas začne přibližně ve 22:08.

46

46
    Barcelona vlétla do druhého poločasu velmi aktivně, po Lewandowského šanci následuje rohový kop.

47
    Na zemi skončil po tlačenici ve vápně brankář Raya Vallecano Stole Dimitrievski. S rozehrávkou rohového kopu se tak musí počkat.

47
    Rohový kop už byl rozehrán, ale nic nebezpečného pro defenzívu Vallecana neznamenal.

50
    Lewandowski byl obklíčen hned třemi hráči Vallecana a pod tlakem přišel o míč. Následná akce hostů skončila rovněž velmi brzy.

51
    Další akci katalánského klubu zastavil ofsajd, ve kterém byl levý krajní obránce Jordi Alba.

52
    Do obrovské šance se dostal mladý útočník Vallecana Sergio Camello. Pěkně si zasekl míč okolo obránce Garcíi a už měl před sebou jen ter Stegena. Ten mu ale dobře zmenšil střelecký úhel a Camello svou střelou netrefil branku.

53
    Sergio Busquets byl faulovaný ve středu hrací plochy.

54
    Ve vápně Vallecana vznikly velké zmatky, poté co Dimitrevski nepředvedl úplně jistý zákrok a neměl míč pod kontrolou. Snažil se toho využít Lewandowski, ale místo míče nakopl spíše brankáře soupeře.

55
    Florian Lejeune zatáhl Lewandowského za dres, za což vidí samozřejmě žlutou kartu.

56
    Barcelona následně zahrávala rohový kop, ale Stole Dimitrievski tentokrát zasahovat nemusel, Raphinha střílel zpoza vápna nepřesně.

57
    Albův centr do šestnáctky byl velmi nepřesný. Stole Dimitrievski teď s rozehrávkou určitě spěchat nebude.

59
    Manažer Barcelony Xavi nemůže být moc spokojený s tím, jak se zatím dnešní utkání vyvíjí a za chvíli poprvé sáhne do základní sestavy a oživí ji někým z lavičky.

60
    Střídání v týmu FC Barcelona:
    ze hřiště odchází Gavi, přichází Frenkie de Jong.
    ze hřiště odchází Andreas Christensen, přichází Sergi Roberto.
    ze hřiště odchází Raphinha, přichází Ansu Fati.

61
    Ze hřiště odešly dvě letní akvizice Barcelony Christensen a Raphinha a nahradili je odchovanci katalánského klubu Sergi Roberto a Fatti. Skočil také Gavi, kterého vystřídal De Jong.

62
    Střídání v týmu Rayo Vallecano:
    ze hřiště odchází Unai López, přichází Óscar Valentín.
    ze hřiště odchází Sergio Camello, přichází Radamel Falcao.

63
    Sergi Roberto byl poprvé v kontaktu s míčem a hned byl na polovině hřiště faulován.

64
    Pedri hledal ve vápně Frankieho De Jonga, který posléze upadl, ale o penaltě nemůže být řeč.

65
    Falcao dobře podržel míč a díky němu mohla pokračovat akce Vallecana. Ta sice skončila přihrávkou do vápna, ale jen do rukavic ter Stegena.

65
    Ansu Fati se dostal po dobré přihrávce z pravé strany k zakončení, ale trefil jen prostor, kde se nacházel Dimitrievski.

67
    Hosté si sami zbytečně zavařili v rozehrávce a vlastně darovali míč Barceloně. Ta začne výstavbu své akce z vlastní poloviny hřiště.

69
    Ansu Fati se ke koncovce neprotlačil. Lewandowski už sice ano, ale jeho rána na branku neprošla. Pak ještě z dálky vypálil Sergio Busquets a to už musel Dimitrievski zasahovat.

70
    Radamel Falcao obdržel za faul žlutou kartu a Barcelona už se chystá k rozehrávce standardní situace.

71
    Je tady přestávka na občerstvení hráčů.

73
    ze hřiště odchází Pedri, přichází Franck Kessié.

74
    Rozhodčí i nadále rozdává žluté karty, tu další dostává za faul na Treja Sergio Busquets.

76
    Barcelona pokračuje ve svém tlaku, ale velké šance si zatím nevytváří. Domácí fanoušci už musí být pořádně nervózní.

77
    Iván Balliu si zabíhal na přihrávku za obranu, byl však přistižen v ofsajdu.

79
    ze hřiště odchází Isi Palazón, přichází Salvi.

81
    Franck Kessié si nedával pozor a v nebezpečné prostoru přišel o míč. Domácí poté zachránilo, že centr Salviho nebyl z nejpřesnějších.

81
    Z hranice šestnáctky střílel levačkou Dembélé, ale trefil jen záda stopera Vallecana Lejeuneho.

82
    Frankie De Jong našel ideální přihrávkou Lewandowského, ten ale už zevnitř pokutového území střílel nepřesně.

82
    ze hřiště odchází Jordi Alba, přichází Pierre-Emerick Aubameyang.

83
    Barcelona bude závěr zápasu hrát na tři obránce, Albu nahradil útočník Pierre-Emerick Aubameyang. Xavi už evidentně riskuje.

84
    Lewandowski se tentokrát ocitl na pravém křídle v pozici centrujícího hráče. Jeho míč našel Aubameyanga, ale ani Gaboňan neprolomil bezbrankový stav, jeho střelu zablokoval těsně před brankovou čárou jeden z obránců Raya.

84
    ze hřiště odchází Óscar Trejo, přichází José Angel Pozo.

85
    Barcelona vede na střely 20:2, ale stále ne a ne vstřelit gól. Zatím to nevypadá na povedený vstup do nového ročníku.

86
    Na zemi skončil Robert Lewandowski a Pathé Ciss dostává žlutou kartu.

87
    Exekuci přímého kopu vzal na svá bedra mladík Ansu Fati, ale vysoko přestřelil branku Vallecana.

88
    Míč sice končí v brance Raya Vallecana, ale muž, který míč dostal do sítě Franck Kessié se nacházel v ofsajdu.

89
    Stole Dimitrievski dostává žlutou kartu za zdržování hry při rozehrávce.

90+1
    Nastavovat se bude v Barceloně dlouhých osm minut.

90+2
    Franck Kessié se dopustil útočného faulu, což je ideální chvíle pro domácí zase trochu natáhnout čas při rozehrávce.

90+3
    Sergio Busquets těsně před pokutovým územím fauloval Falcaa a dostává druhou žlutou kartu, takže dnešní utkání pro kapitána Barcelony po červené kartě předčasně končí.

90+6
    Už třetí gól ve dnešní zápase nebyl uznán pro ofsajd, poprvé jsou zklamáni hráči Raya Vallecana. V ofsajdu byl Falcao, který dorážel Salviho střelu, jež skvěle vyrazil Ter Stegen.

90+7
    Franck Kessié špatně došlápl na trávník a zůstává ležet na trávníku. Snad bude v pořádku.

90+8
    Salvi sice přes Erica Garcíu neprošel, ale byl faulován, takže je tu ještě jedna standardka pro Vallecano.

90+9
    Standardní situace se ale hostům vůbec nepovedla a následně navíc Pozo fauloval.

90+10

Zápas je za námi, Barcelona odstartovala novou sezónu bezbrankovou remízou na domácím hřišti s Rayo Vallecano. Barcelona vstoupila do utkání podle očekávání aktivněji, zejména Raphinha byl v úvodních minutách hodně vidět, jen jeho akcím scházela větší přesnost ve finální fázi. Lewandowského gól z 12. minuty kvůli ofsajdu Poláka neplatil a Dembélého ve 33. minutě vychytal Dimitrievski. V nastaveném čase první půle měl velkou šanci na skórování hostující Álvaro García, ale Ter Stegen vytáhl fantastický zákrok. Ve druhém poločase měly oba týmy šanci na to, aby zápas zvrátily na svou stranu. Hostující Camello ale v úvodu poločasu svou příležitost nevyužil a neprosadili se ani v 69. minutě Fati a v 84. minutě Aubameyang. V samotném závěru byl ještě vyloučen po druhé žluté kartě Busquets.

Fauly: 16:14

Z mé strany je to už z tohoto utkání všechno, přeji hezký zbytek sobotního večera. (23:09:51)