Celta Vigo – Espanyol 2:2 (kon.) | Valladolid – Villarreal 0:3 (kon.) | Barcelona – Rayo Vallecano 0:0 (kon.)
FC Barcelona
0:0 (0:0)
Rayo Vallecano
Sobota 13.08.2022, 21:00 • Spotify Camp Nou (Barcelona) • Španělská LaLiga • 1. kolo

Z mé strany je to už z tohoto utkání všechno, přeji hezký zbytek sobotního večera. (23:09:51)

Fauly: 16:14

Zápas je za námi, Barcelona odstartovala novou sezónu bezbrankovou remízou na domácím hřišti s Rayo Vallecano. Barcelona vstoupila do utkání podle očekávání aktivněji, zejména Raphinha byl v úvodních minutách hodně vidět, jen jeho akcím scházela větší přesnost ve finální fázi. Lewandowského gól z 12. minuty kvůli ofsajdu Poláka neplatil a Dembélého ve 33. minutě vychytal Dimitrievski. V nastaveném čase první půle měl velkou šanci na skórování hostující Álvaro García, ale Ter Stegen vytáhl fantastický zákrok. Ve druhém poločase měly oba týmy šanci na to, aby zápas zvrátily na svou stranu. Hostující Camello ale v úvodu poločasu svou příležitost nevyužil a neprosadili se ani v 69. minutě Fati a v 84. minutě Aubameyang. V samotném závěru byl ještě vyloučen po druhé žluté kartě Busquets.

90+10

90+9
    Standardní situace se ale hostům vůbec nepovedla a následně navíc Pozo fauloval.

90+8
    Salvi sice přes Erica Garcíu neprošel, ale byl faulován, takže je tu ještě jedna standardka pro Vallecano.

90+7
    Franck Kessié špatně došlápl na trávník a zůstává ležet na trávníku. Snad bude v pořádku.

90+6
    Už třetí gól ve dnešní zápase nebyl uznán pro ofsajd, poprvé jsou zklamáni hráči Raya Vallecana. V ofsajdu byl Falcao, který dorážel Salviho střelu, jež skvěle vyrazil Ter Stegen.

90+3
    Sergio Busquets těsně před pokutovým územím fauloval Falcaa a dostává druhou žlutou kartu, takže dnešní utkání pro kapitána Barcelony po červené kartě předčasně končí.

90+2
    Franck Kessié se dopustil útočného faulu, což je ideální chvíle pro domácí zase trochu natáhnout čas při rozehrávce.

90+1
    Nastavovat se bude v Barceloně dlouhých osm minut.

89
    Stole Dimitrievski dostává žlutou kartu za zdržování hry při rozehrávce.

88
    Míč sice končí v brance Raya Vallecana, ale muž, který míč dostal do sítě Franck Kessié se nacházel v ofsajdu.

87
    Exekuci přímého kopu vzal na svá bedra mladík Ansu Fati, ale vysoko přestřelil branku Vallecana.

86
    Na zemi skončil Robert Lewandowski a Pathé Ciss dostává žlutou kartu.

85
    Barcelona vede na střely 20:2, ale stále ne a ne vstřelit gól. Zatím to nevypadá na povedený vstup do nového ročníku.

84
    Střídání v týmu Rayo Vallecano:
    ze hřiště odchází Óscar Trejo, přichází José Angel Pozo.

84
    Lewandowski se tentokrát ocitl na pravém křídle v pozici centrujícího hráče. Jeho míč našel Aubameyanga, ale ani Gaboňan neprolomil bezbrankový stav, jeho střelu zablokoval těsně před brankovou čárou jeden z obránců Raya.

83
    Barcelona bude závěr zápasu hrát na tři obránce, Albu nahradil útočník Pierre-Emerick Aubameyang. Xavi už evidentně riskuje.