Celta Vigo – Espanyol 2:2 (kon.) | Cádiz – Real Sociedad 0:1 (kon.) | Valencia – Girona 1:0 (kon.)
Almería – Real Madrid 1:2 (kon.)
UD Almería
1:2 (1:0)
Real Madrid
Neděle 14.08.2022, 22:00 • Estadio de los Juegos Medditerráneos, Almería • Španělská LaLiga • 1. kolo

Držení míče: 32 % : 68 %.
    Střely na branku: 6:15. Střely mimo: 3:4. Rohy: 2:15. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 11:4. (00:05:55)

Fotbalisté Realu Madrid i přes trvalou převahu dlouho prohrávali v Almeríi 0:1, když nováčka, který hrál první zápas v nejvyšší soutěži po sedmi letech, poslal do vedení v úvodu zápasu Largie Ramazani.

Ve druhém poločase se Realu povedlo otočit díky brankám Viníciuse Júniora a Davida Alaby, jenž se trefil parádně z volného kopu okamžitě po svém příchodu na trávník.

Almería byla dlouho pod obrovským tlakem, až v posledních deseti minutách se ji povedlo také zatlačit slavného soupeře, na vyrovnání už ale domácí nedosáhli.

90+6

90+6
    Půl minuty před koncem avizovaného nastavení už hosté dostali míč pod kontrolu a vydali se dopředu, brzy o něj ale zase přišli.

90+6
    Real Madrid nadále zůstává pod tlakem, po vedoucí brance to hosté hodně zatáhli do defenzivy.

90+4
    Po nepřesné rozehrávce brankáře Fernanda do zámezí se k míči po čase dostane také Real.

90+3
    Po nákopu Curra Sáncheze hlavičkoval Rodrigo Ely přímo doprostřed branky, kde situaci jistil Thibaut Courtois.

90+3
    Almería už je znovu usazena na útočné polovině, domácí souhru jen přibrzdil faulem Casemiro.

90+2
    Domácí zahrávali hned dva rohy v rychlém sledu, po tom druhém Srdjan Babić hlavičkoval výrazně mimo branku.

90+1
    Rozhodčí José Munuera Martínez oddaluje závěrečný hvizd o šest nastavených minut.

90
    Akiemeho tečovaný centr Rüdiger odvrátil na teprve druhý rohový kop Almeríe v dosavadním průběhu zápasu.

88
    Alabův centr doputoval k Vázquezovi, jehož povedenou ránu bez přípravy Fernando vyrazil, pak si dokázal poradit i s míčem odraženým od Rodriga Elyho, jenž mířil zpět na vlastní branku!

86
    Arnau Solá dostal žlutou kartu za faul na Hazarda ve středu hřiště.

85
    Almería se natlačila do pokutového území Realu, střela Soly ale byla zablokována, prudká rána Curra Sáncheze pak mířila do středu branky, kde si s ní nadvakrát poradil Courtois.