Lorient – Lyon 3:1 (kon.)
FC Lorient
3:1 (2:1)
Olympique Lyon
Středa 07.09.2022, 19:00 • Stade du Moustoir (Lorient) • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 2. kolo
    Lorient porazil Lyon 3:1 a v tabulce se na něj dotáhl

V atraktivním zápase Lorient porazil Lyon 3:1. Domácí tým se zásluhou Le Féeho brzy ujal vedení, o to po Lacazetteho trefě sice přišel, ale Moffi potom překlopil pomyslné misky vah zpět. Na začátku druhé půle zvýšil náskok Ouattara a dvougólové manko už hosté nedohnali. (21:01:23)

Držení míče: 33 % : 67 %.
    Střely na branku: 6:7. Střely mimo: 5:1.
    Rohy: 1:6. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 8:18.

90+4

90+3
    Zajímavý centr na zadní tyč Moussa Dembélé nedoskočil a Alexandre Lacazette nedoběhl. Lyon už je smířen s porážkou.

90+2
    Střídání v týmu FC Lorient:
    ze hřiště odchází Terem Igobor Moffi, přichází Ibrahima Koné.

90+1
    Jednu z posledních možností na zdramatizování konce zápasu hosté nevyužili. Byl to Alexandre Lacazette, kdo z obtížné pozice přestřelil břevno.

90
    Hráči pozorující světelnou tabuli už vědí, že Bastien Dechepy přidal nad rámec řádné hrací doby 4 minuty.

88
    Ze vzrůstajícího tlaku se domácí nedokážou vymanit. Nyní nechali zakončit Bradleyho Barcolu, i když jeho pokus z hranice vápna byl spíše letmým pozdravem. Za ten mohl Yvon Mvogo akorát poděkovat.

86
    Montassara Tálbího jsem chválil už v první půli. Teď účelnou roznožkou zabránil soupeři v nebezpečném centru před branku.

84
    Žlutá karta pro tým Olympique Lyon (Moussa Dembélé).

84
    Exkluzivně teď Yvon Mvogo vychytal hlavičkujícího Nicolase Tagliafica! Ten ve vysoké rychlosti nedokázal zabrzdit a místo míče skončil v síti on.

83
    Netrvalo to dlouho a opět získali míč hosté. Náběhem za obranu dal o sobě vědět Maxence Caqueret, asistent rozhodčího ho však viděl v ofsajdu.

82
    Rayan Cherki si neporozuměl se spoluhráčem, balon opustil hrací plochu a Lorient bude vhazovat.

80
    Lyonský tlak zesiluje, což dokazují dva rohové kopy. Při tom druhém došlo před brankou k přetlačované, kterou ukončil další útočný faul.

79
    Parádní bloky od Gédéona Kalula, Moussa Dembélé přes něj neodcentroval ani nadvakrát.

77
    Vincent Le Goff odkopával před Lacazetteem na rohový kop. Po jeho provedení došlo k útočnému faulu, kterým se provinil střídající Bradley Barcola.

75
    Střídání v týmu Olympique Lyon:
    ze hřiště odchází Tetê, přichází Bradley Barcola.

75
    ze hřiště odchází Karl Toko Ekambi, přichází Rayan Cherki.

Lukáš Jasoněk

Branky: 6. Le Fée, 33. Moffi (D. Ouattara), 49. D. Ouattara (Kalulu) – 28. Lacazette (Tetê)

Karty:   44. S. Diarra (LOR) – 23. T. Mendes (LYO), 55. F. Da Silva (LYO), 84. M. Dembélé (LYO)

Střely na branku: 6:7. Střely mimo: 5:1. Rohy: 1:6. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 8:18.
    FC Lorient: Mvogo – Kalulu, Laporte, Tálbí, Le Goff – Innocent, Abergel (C), Le Fée – S. Diarra (66. Le Bris), Moffi (90+2. I. Koné), D. Ouattara.
    Náhradníci: Bartouche – Grbic, Meité, Loric, Ponceau, Wackers, Yongwa.

Trenér: Regis Le Bris.

Olympique Lyon: Lopes – Gusto, T. Mendes (46. F. Da Silva), Lukeba, Tagliafico – Faivre (46. M. Dembélé), Lepenant (46. Tolisso), Caqueret – Tetê (75. Barcola), Lacazette (C), Toko Ekambi (75. Cherki).
    Náhradníci: Riou – Diomande, Henrique, Reine-Adélaïde.

Trenér: Peter Bosz.

Rozhodčí: Dechepy – Latellier, Haulbert.