Česko – Lotyšsko cz 2:5 (kon.) | USA – Švédsko 3:2 (kon.) | Švýcarsko – Rakousko 3:2 (kon.)
USA
3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
Švédsko
Pondělí 15.08.2022, 04:10 • Rogers Place, Edmonton • Mistrovství světa do 20 let • Skupina B

První místo ve skupině B na MS do dvaceti let obsadí Američané, kteří se v boji o semifinále střetnou s Českem. Hokejisté USA dnes vyhráli 3:2. Dvě třetiny byli lepším týmem, ale v periodě závěrečné se Švédové pořádně nadechli a dokonce sahali po vyrovnání. Rozdílovou trefu utkání nakonec měl na svědomí Matt Coronato, který se dnes trefil dvakrát. Švédové budou hrát ještě zítra, v boji o druhé místo změří síly s Německem. Vítěz tohoto duelu bude hrát čtvrtfinále proti Lotyšsku.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (06:43:39)

Statistiky

Střely na branku: 41 – 30
    Vyloučení: 3 – 3
    Využití přesilovek: 1 – 1
    Vhazování: 37 – 26

59:46
    Teď už se zdá, že je hotovo. Švédové ztratili útočné pásmo a naopak se pro puk musí vracet.

59:29
    Hra se rychle přenesla na Oskara Olaussona, jehož pokus americký brankář pokryl. Nicméně Švédové teď mají převahu.

59:11
    Švédská hra bez brankáře pokračuje. Evropané rychle vybojovali útočné pásmo, navíc v něm budou pokračovat, poněvadž USA odehrály na icing.
    58:45 Ake STAKKESTAD - 3:2

58:45
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Přece jen je sníženo, Švédové ještě mají šanci vyrovnat! Od modré čáry vystřelil kapitán Andrae, jehož ránu vyrazil Kaidan Mbereko jen před sebe. Dorážející AKE STAKKESTAD byl na brankovišti nejrychlejší. 3:2. Asistence: Emil Andrae a Oskar Olausson.

58:40
    Při hře 6 na 4 Švédové zatím jen kombinují okolo brány.

58:17
    Vyloučení v týmu USA:
    Wyatt Kaiser – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

57:58
    Rovnou už to hokejisté ve žlutém zkouší bez brankáře.

57:58
    Kaidan Mbereko zastavil nahození od modré čáry. Švédská střídačka si 122 sekund před koncem bere oddechový čas.

57:42
    Ani nyní se Švédové nedostali do závěrečného náporu. Už jim zbývá jen něco málo přes dvě minuty.

57:12
    Hokejisté USA šikovně dostali hrací předmět do útočného pásma. V jeho rohu nyní vzorově bojují.

56:35
    Liam Öhgren se nedostal ke kotouči před americkým brankářem. Následovat bude poslední komerční přestávka utkání, dostáváme se do úplného závěru.

56:06
    Švédové přidrželi kotouč ve vlastním pásmu a čekají na vystřídání útočníků.

55:25
    Připomněl se Oskar Olausson, jehož rána z pravé strany pořádně zaduněla o vyrážečku brankáře Mbereka.

55:01
    Hughes zabojoval o kotouč u mantinelu za vlastní bránou. Následně přesně rozehrál na hokejku spoluhráče.

53:53
    Tentokrát byl ale hokejistům Tre Kronor odpískán ofsajd. Bude se vhazovat před Jesperem Wallstedtem.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 7. Berard (Bordeleau, Hughes), 26. Coronato (Cooley, Knies), 46. Coronato (Slaggert, Cooley) – 52. Andrae (Wallinder, Magnusson), 59. Stakkestad (Andrae, Olausson)

USA: Mbereko (Keopple) – Faber (C), Hughes, Kaiser, Truscott, Kleven, Peart, Moore – Slaggert (A), Bordeleau (A), Mazur – Knies, Cooley, Coronato – Berard, James, Samoskevich – Pastujov, Savage, Duran – McKown.
    Trenér: Nate Leaman

Švédsko: Wallstedt (Clang) – Edvinsson (A), Grans, Lööf, Forsfjäll, Andrae (C), Wallinder, Olsson – Magnusson, Ljungman, Lysell – Öhgren, Niederbach, Torgersson – Olausson, Stakkestad (A), Lekkerimäki – Rosén, Stjernborg, Sjöberg – Sjödin.
    Trenér: Tomas Monten

Rozhodčí: Kika (CZE), Kowalski (CAN) – Jusi (FIN), Mackey (CAN)