K. Vary – Litoměřice 3:1 (kon.) | Banská Bystrica – Vienna Capitals 2:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Liberec 3:1 (kon.)
Třinec – Olomouc 3:4 (kon.) | Kolín – Slavia 5:1 (kon.) | Vlci Žilina – Martin 7:5 (kon.)
Spišská N. Ves – Košice 1:2 (kon.) | Litvínov – Plzeň 7:0 (kon.) | Poruba 2011 – Zvolen 3:2 (po pr.)
Trenčín – Vsetín 5:6 (kon.) | Třebíč – Znojmo 1:4 (kon.) | Klatovy – Písek 2:0 (kon.)
Tábor – Black Wings Linz 5:2 (kon.) | Opava – Nový Jičín 4:3 (kon.) | Kopřivnice – Val. Meziříčí 0:1 (0:1 po s.n.)
Havlíčkův Brod – Vel. Meziříčí 3:2 (kon.) | Žďár n/S – Vyškov 3:8 (kon.) | Ústí n/L – Chomutov 3:2 (po pr.)
Děčín – Mostečtí Lvi 8:5 (kon.) | Vrchlabí – Jablonec n/N 6:0 (kon.) | Šumperk – Jihlava 2:4 (kon.)
Příbram – Letňany 1:2 (0:1 po s.n.) | Servette Ženeva – Vítkovice 3:1 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
3:2 (2:0, 0:0, 0:2 - 1:0)
HKM Zvolen
Úterý 16.08.2022, 17:30 • RT TORAX ARENA • Přípravné zápasy

Pro dnešní večer je to vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne, pohodový tropický týden i klidný závěr prázdnin.

Z RT TORATAX ARENY napočtenou! (19:55:47)

Prodloužení se odehrálo ve stejném stylu, jako celé utkání. Týmy držely kotouč víceméně stejný čas a podobně kvantitativně si vytvářely šance. Porubané byly šťastnějším týmem a vyhrávají nad Zvolenem vůbec poprvé v rámci přípravných zápasů. Před 14 lety dopadlo utkání taktéž 2:2, ale tenkrát se ještě nehrál systém na tři body, jako dnes.

Odvetné utkání na ledě Zvolenu se odehraje 25. srpna.

62:48
    Poruba právě vstřelila branku!
    Vhazování ve středním pásmu blíže k porubské bráně vyhrává Vachovec na TOMÁŠE ŠOUSTALA, který se hbitými kroky dostává před obránce a tváří v tvář gólmanovi zakončuje bekhendovou kličkou. Asistence: Michal Vachovec.

62:33
    Zvolenu je pískán ofsajd. Huntebrinker nestačil přerušit svůj pohyb na střelu a po zazvonění tyče dostává upozornění nejen od hráčů.

61:29
    Střondala s Urbancem a Tomanem kombinují v útočné třetině, jenže střelba jim není dopřána. Než najdou řešení o kotouč přichází.

60:57
    Proti útok a v bráně Poruby končí Zuzin. Dolejš se snaží nepadnout na soupeře.

60:25
    Šlahař s Vachovcem zaváží puk do pásma, kde první jmenovaný zakončuje. Puk letí ale do ochranné sítě.

60:13
    Ofsajd Zvolenu.

60:01

Jestliže první třetina patřila Porubě, tak třetí perioda byla výhradně záležitostí Zvolenu. Nejenže se herně zvedl, ale taky to proměnil v góly a v posledních minutách díky hry bez gólmana docílil protažení utkání na prodloužení.

60:00

59:04
    Vedoucí gól měl na holi Šlahař. Puk před Petríkem zvedl, aby zakončil pod horní tyč, jenže zvolenský gólman nastavil levé rameno a puk ještě zvedl a docílil tak jeho doplachtění za branku.

57:59
    Zvolen právě vstřelil branku!
    Hra v šesti se vyplatila! MIKE HUNTEBRINKER napřáhl a prostřelil vše před sebou. Puk prošel domácímu brankáři někde kolem levého betonu. Asistence: Joel Messner.

57:25
    Messnerovo zakončení míjí pravou Dolejšovu tyč. K odraženému puku se Sideroff nedostává. Christov jej patkou hole vyhazuje, jenže Hain jej udržel v pásmu a tlak Zvolenu pokračuje.

57:08
    Hosté hrají bez gólmana.

57:08
    Oddechový čas pro tým HKM Zvolen.

56:54
    Hanna vyjel z vlastní třetiny a zakončil k bližší tyčce.

56:12
    Zvolen se provinil ofsajdem.

56:01
    Porubané útočí tak svižně, že do brány směřují i sami sebe.

54:37
    Rychlé přejití z obranné třetiny zpět do pásma vyšlo hlavně díky svižné nahrávce ve středním pásmu. MAREK HECL byl v plné jízdě a ještě naznačil střelu a tím dostal Dolejše do kleku. Klička do bekhendu a střela do prázdné brány snižuje porubské vedení. Asistence: Deven Sideroff.

53:58
    Marcinek střílí zpoza hráče. Dolejš vidí puk na poslední chvíli i tak jej vyráží.

53:25
    Lemcke vyhazuje přes všechny čáry a domácí tak mohou v klidu vystřídat.

53:01
    Šiškova střela je v lapačce. Bude se vhazovat po pravé ruce porubského gólmana.

52:46
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011:
    Vildumetz – 2 min., sekání.

52:16
    Až nyní se hraje za hostující branou, ale k navýšení vedení to nevypadá. Hráči se dobře kryjí a zvolenští obránci navíc vyhrávají souboj o kotouč.

51:40
    RT TORAX je nyní v těžké defenzivě. Přejití středního pásma mu není vůbec dovoleno.

50:30
    Sládko vyslal dělovku od modré. Dolejš tak tak vytěsnil puk pravým betonem k mantinelu a hned se musel zvedat. Zvolenský tlak pokračuje.

50:11
    Porubský ofsajd.

49:41
    Domácí se v útočné třetině moc nezdrželi. Stupka vybruslil ze souboje u mantinelu a otáčí hru.

49:01
    Huntebrinker to zkusil zpoza brány. Dolejš si pravou tyč pohlídal a puk tak šel do osy, kde se natahoval na střelu Zuzin. Puk přešel kolem levé tyče.

48:46
    Jedno takové teď předvedl Šoustal.

48:07
    Týmy hrají vabank, tedy otevřený hokej nahoru dolů s rychlými zakončeními.

46:50
    Gřeš dostává nahrávku do jízdy a Petrín bleskurychle přejíždí k pravé tyči a puk schovává mezi betony.

46:29
    Zvolenský kapitán Zuzin sprintem zakončuje do připraveného Dolejše.

45:57
    Zuzin se do pásma dostal později než Gropp a tak se píská ofsajd.

45:42
    Zakončení Šlahaře vytěsnil Petrín do pravého rohu.

45:06
    Z buly střílí Sideroff a porubský brankář vyráží puk do ochranné sítě.

45:01
    Hanna udržel pásmo a vybídl ke střele Hecla. Dolejš bude přihlížet vhazování po své pravé ruce.

44:47
    Dolejš skákavý puk krotí lapačkou. Střílejícím byl Huntebrinker.

43:55
    Brodkovo zakončení končí skvělým zákrokem Petríka.

43:22
    Zakončení Karafiáta končí Petríkovi v lapačce.

42:36

41:59
    Druhý vstup do pásma se Zvolenu zadařil a v končící přesilovce střílí Stupka.

41:30
    Dolejš čelil střele Sideroffa a následně Gropp střílel od modré. Zvolen zůstává v pásmu a kolotočem nahrávek hledá další prostor k zakončení.

40:36
    Dluhoš – 2 min., nedovolené bránění.

40:07
    Puk je mimo hrací plochu.

40:01

Druhé dějství přineslo první vyloučení Poruby a i přes tlak extraligového týmu se snížení porubského vedení nedočkal. Hodně se bruslilo a marně hledalo, kudy protlačit puk za brankové čáry. Opticky měl více za hry RT TORAX, jenže Petrik se zaskvěl dobrými zásahy.
    Uvidíme, co se uděje v třetí dvacetiminutovce, která začne přibližně v 19:01.

40:00

39:20
    Ještě jedna návštěva zvolena v útočném pásmu. Ani tentokrát se nedostal žádný hráč v černém drese ke střele.

38:40
    Opět se hraje kolem zvolenské brány. Betony zaduněly po střele Christova.

37:40
    Puk do útočné třetiny Zvolenu převáží Brumerčík a díky zašlápnutí se bude vhazovat po levici Dolejše.

36:45
    Urbancova střela do pásma přes brankoviště rozehrála sérii střel na Petríka. Jeho betony se činily a tím neuspěl Vildumetz ani Karafiát.

35:37
    Vhazuje se po pravici porubského gólmana poté, co zachytil projektil z hole Huntebrinkera.

35:04
    Petrík vyrazil puk po střele Christova.

34:37

33:56
    Dolejš vykryl pokus Sideroffa a také dorážku Šišky.

33:20
    Hecl za porubskou brankou kličkoval příliš dlouho a o kotouč přišel vinou Klimíčka.

32:37
    Sedlák – 2 min., hákování.

32:25
    Pobyt hráčů v obranné třetině Zvolena nepřinesl žádnou střelu na bránu. Jen další osobní souboje o prostor i puk.

31:19
    Souboj za porubskou brankou vyhrává Gropp, ale nahrávka na modrou přechází až do středního pásma. Druhý pokus Zvolenu o útok hatí Voráček se Sedlákem.

29:55
    Dolejš si po dlouhé době sáhl na kotouč. Csányi s Marcinkem zkusili štěstí, ale nakonec přidali porubskému brankáři jen další úspěšný zákrok.

28:48
    Po vhazování před zvolenským gólmanem nastřeluje tyč Vildumetz.

28:26
    Střela Dluhoše v jízdě přes brankoviště končí v Petrikové výstroji.

28:05
    Huntebrinker střílí zápěstím a nastřeluje jen vzdálenější tyč.

27:22
    Vhazování před Petríkem bylo neurčité a po souboji vyhrává puk Stupka.

26:30
    Jenže i porubská obrana hraje podobný styl. Hráče vytěsnila na mantinel a Dolejš tak neměl žádný zákrok.

25:58
    Vhazování před Dolejšem vyhrává Pšurný a domácí jdou okamžitě do útočné třetiny. Barcik s Hraškom drží soupeře na mantinelech a po vyhraném souboji posílají parťáky z útoku na zteč.

25:37
    Dlouhá nahrávka Lemckeho na Vildumtze končí zakázaným uvolnění, Druhý jmenovaný to měl na dlouhou hůl.

24:45
    Sledujeme bruslivý hokej se zvraty a střelami.

23:56
    Dolejš kryje pokus Hanny a bude se vhazovat po jeho levici.

23:06
    Zvolen je zastaven ofsajdem.

22:34
    Na druhé straně si vyjel na výlet Gřeš. Petrín nedal nájezdníkovi šanci a puk hokejkou odpálil mimo brankoviště. V oblouku si jej převzal Sládok a hru opět otáčí směr porubská brána.

21:48
    Obránce Hecl to zkusil od vlastní modré sám, protože neměl komu nahrát. Dolejš střelu vyrazil.

20:15
    Šlahař střílel na druhou tyč, ale Zuzin puk blokoval.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:19.

Dlouho to vypadalo na bezbrankovou třetinu, přestože se domácí do brány tlačili. Petrík odolával do 12. minuty, kdy těsně před ním zvedl puk pod horní tyč Vojtěch Střondala. Gól domácí střídačku hodně povzbudil a po uplynutí dvou minut se radovala z druhé branky. Tomáš Gřeš byl na konci kombinace krátkých nahrávek a zakončoval v podstatě do prázdné brány. Petrík se od pravé tyče, kde sledoval Hrníčka s kotoučem, nestačil přesunout na opačnou tyč.
    Zbývající minuty první třetiny se odehrály hokejem nahoru dolů, kdy všechny akce končily střelou.

20:00

19:53
    Domácí se provinili ofsajdem poté, co Zvolen nepříjemně zahrozil z rychlého přesunu do útočné třetiny.

19:29
    To Vachovec vyhrává a Šlahař okamžitě pálí. Rozhodčí uklidňují borce, kteří se uchylují s osobní konfrontaci.

19:25
    Petrík si utěsnil levou tyč. Šoustal s Vachovcem se prosmýkli až k bráně a teď budou usilovat o výhru buly.

19:10
    Střela Haina končí blokovaná na tribuně. Puk přeletěl i ochrannou síť.

18:28
    Po vhazování ve středním pásmu se hosté snaží do přestávky skórovat. Porubská obrana puky blokuje a Dolejš tak nemá práci.

17:30
    Hraje se nahoru dolů a pro Zvolen se nabídla další šance. Marcinek to zkusil od mantinelu.

16:40
    Šiškova střela se otřela o porubské betony. Odražený puk vyváží Vachovec.

16:16

15:50
    Skákavý kotouč hostující brankář skrývá v lapačce.

15:10
    Petrík lapil střelu Lemckeho. Vhazování se chystá po pravé ruce zvolenského gólmana.

14:16
    Vyloučení v týmu HKM Zvolen:
    Zuzin – 2 min., vysoká hůl.

14:10
    RT TORAX se stále drží v pásmu.

13:15
    První branka dala Porubanům lehkost na hokejky, protože rázem vedou o dvě branky. Parádní kombinace ze středního pásma končí krátkými nahrávkami přes brankoviště na volného TOMÁŠE GŘEŠE, jenž zakončil do odkryté brány. Petrík se vůbec nestačil přesunout. Asistence: Dominik Hrníčko a Jan Dluhoš.

11:34
    VOJTĚCH STŘONDALA se prodral před branku a těsně před gólmanem zvedl kotouč pod horní tyč. Petríkovi nepomohla zvednutá lapačka ani rychlé narovnání se. Asistence: Toman a Christov.

11:04
    Gřeš byl ve slibné šanci, ale o kotouč jej v zásadním okamžiku obral Hraško.

10:25
    Rajčan chtěl už střílet, když rozhodčí odpískal ofsajd.

09:30
    Voráček čeká za vlastní branou na vystřídání a následně spolu s Pavlíkovou formací zakládají útok. Střelecky se neprosadil žádný hráč v bílém drese.

08:58
    Vachvcovo zakončení má Petrík v lapačce.

07:46
    RT TORAX se musí vracet za kotoučem do své třetiny a nakonec z toho je výborné založení útoku a střela od Tomana podporovaného v záloze Christovem.

07:26
    Petrik přerušuje hru po střele Pšurného.

06:26
    Nahození Mudráka končí mimo tyče. Spoluhráč v útoku sbírá kotouč v rohu a Zvolen hledá dál cestu k brance.

06:02
    Icing Zvolenu

05:34
    Klimíček střílí jen do hráče před sebou, ale dokázal vracející se kotouč zachytit a tak mohla Poruba pokračovat v útočení.

04:58
    RT TORAX je z útočné třetiny vytlačen a znovu zakládá útok.

04:01
    Domácí se ubránili tlaku a do středního pásma puk posouvá Pavlík,

03:32
    Dolejš vytěsnil puk z hole Sideroffa.

01:10
    Po vhazování ve zvolenském pásmu střílel od modré Dluhoš. Poruba zůstala v pásmu a po čtyřiceti vteřinách prověřil Petríka Vildumetz.

00:47
    Dolejš zachytil střelu Zuzina.

00:20
    První pozdrav na gólmana vyslal Vachovec.

00:01

Zdravím Vás z RT TORAX ARENY!

Oproti venkovním tropům je zde příjemně a doporučuji si zajít na hokejovou podívanou. Do Poruby přijel loňský semifinalista a předloňský Mistr slovenské Extraligy v rámci přípravy na blížící se sezónu.

HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš (Slíž) – Urbanec, Dluhoš, Sedlák, Mlčák, Klimíček, Lemcke – Šlahař, Vachovec, Šoustal – Karafiát, Pavlík, Vildumetz – Gřeš, Pšurný, Hrníčko – Střondala, Toman, Christov – Brodek
    Trenér: Jiří Režnar

HKM Zvolen: Petrík (Trenčan) – Messner, Hain, Hanna, Mudrák, Sládok, Kubka, Hraško, S. Barcík – Zuzin, Huntebrinker, Gropp – Hecl, Šiška, Sideroff – Csányi, Marcinek, Stupka – Rajčan, Brumerčík, Chlepčok
    Trenér: Peter Oramus

Rozhodčí: Koziol, Hranoš – Golaň, Krakovčík.

Zápas začne v 17:30. Vstup do RT TORAX ARENY je za 40,- korun hlavním vstupem.

Přijďte se podívat na semifinalistu slovenské Extraligy a Mistra Extraligy 2020/2021.
    A pokud nemůžete z různých důvodů přijít do příjemně vychlazené ARENY, budeme přinášet textový přenos dění na ledě.

Vzájemná utkání:

Tehdejší Sareza Ostrava se se Zvolenem utkala naposledy před 14 lety. Na Slovensku uhrála Sareza ještě přijatelnou remízu 2:2, ale v domácím utkání podlehla vysoko 2:7.

V loňské přípravě se střetli 17. srpna ve Zvoleně a Poruba prohrála 2:5. Odvetné utkání se kvůli opatřením c19 neodehrálo.

Domácí jsou oproti dnešnímu soupeři v přípravě rozehranější. Začali ji zápasem s Kopřivnicí, aby hned druhý den skočili do zápasů v rámci mezinárodního turnaje O pohár RT TORAX, který v sobotu dohráli a vyhráli. A navíc nejproduktivnějším hráčem, a zároveň střelcem turnaje, se s pěti body (4+1) stal Jakub Šlahař.

Trenér Jiří Režnar diriguje tým s věkovým průměrem 25 let a v historii Poruby asi s nejvíce odchovanci v kabině.

HKM Zvolen

Trojnásobný mistr Slovenska (naposledy v sezóně 2020/2021) odehraje dnes před Memoriálem Pavla Zábojníka, který pořádají ve dnech 18. – 20. srpna, svůj první přípravný zápas právě na ledě Poruby.

V kádru má šest zámořských hráčů: 5 z Kanady a jednoho Američana. Trenér Peter Oremus se může opřít o asi nejzkušenějšího hráče kádru Marka Viedenského, který si zahrál celkem na pěti mistrovsví světa. V roce 2008 osmnáctky o rok později dvacítky. V roce 2014 si ho na MS v Bělorusku vybral trenér Vladimír Vůjtek a pak se účastnil ještě dvou podniků Mistrovství světa, čímž má na kontě 20 reprezentačních zápasů v seniorské kategorii.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 12. Střondala (Toman, Christov), 14. Gřeš (Hrníčko, Dluhoš), 63. Šoustal (Vachovec) – 55. Hecl, 58. Huntebrinker (Messner)

HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš (Slíž) – Urbanec, Dluhoš, Sedlák, Voráček, Klimíček, Lemcke – Šlahař, Vachovec, Šoustal – Karafiát, Pavlík, Vildumetz – Gřeš, Pšurný, Hrníčko – Střondala, Toman, Christov – Brodek

Rozhodčí: Koziol, Hranoš – Golaň, Krakovčík