Mönchengladbach – Hertha 1:0 (kon.)
Borussia Mönchengladbach
1:0 (1:0)
Hertha BSC
Pátek 19.08.2022, 20:30 • Borussia-Park, Mönchengladbach • Německá Bundesliga • 3. kolo

Ode mě je to už z tohoto zápasu všechno, přeji hezký zbytek večera. (22:30:24)

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 5:13. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 2:5. Fauly: 7:11.

Zápas je u konce, domácí Borussia Mönchengladbach poráží na domácím hřišti Herthu BSC 1:0. Hertha byla v prvním poločase lepším týmem, vytvořila si hned několik zajímavých šancí, tu největší měl ve 21. minutě Chidera Ejuke, ale jeho ránu po individuálním průniku skvěle vyrazil Sommer. Borussia byla blízko gólu už v sedmé minutě, ale Pléova tečovaná střela skončila na tyči. Ve 33. minutě pak zahrál rukou ve vápně Maximilian Mittelstädt a domácí zahrávali penaltu. Alassane Pléa pokutový kop s přehledem proměnil. Také ve druhém poločase měla Hertha více ze hry, ale vyrovnat se jí nepovedlo. Navíc mohla ještě sama inkasovat, jenže druhou penaltu Gladbachu po ruce Uremoviče Hofmann neproměnil. Uremovič byl navíc vyloučen a domácí Borussia nakonec zápas dotáhla proti oslabenému soupeři k těsnému vítězství.

90+6

90+6
    Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach:
    ze hřiště odchází Florian Neuhaus, přichází Marvin Friedrich.

90+5
    Za zdržování hry dostává žlutou kartu Patrick Herrmann.

90+4
    Marcus Thuram sice míč před branku Herthy nedostal, ale vybojoval alespoň rohový kop.

90+4
    ze hřiště odchází Alassane Pléa, přichází Patrick Herrmann.

90+3
    Jovetič si zabíhal na další dlouhý míč za obranu, ale opět byl v ofsajdu.

90+2
    Do nebezpečného zakončení hlavou se dostal Stevan Jovetić, ale ten jednak branku netrefil a navíc byl stejně v ofsajdu.

90+1
    Nastavují se čtyři minuty.

90+1
    ze hřiště odchází Jonas Hofmann, přichází Hannes Wolf.

88
    Kramerovi se pochopitelně na nohy nechce. Uvidíme, kolik času rozhodčí nastaví.

87
    Na trávníku zůstává ležet záložník domácích Christoph Kramer, který inkasoval úder do obličeje.

85
    Jonas Hofmann oslovil přihrávkou Neuhause, ten mu ale míč v dobré pozici nedokázal vrátit.

84
    Rámí Binsibajní s centrem do šestnáctky nespěchal, Borussia si v tuto chvíli raději váží míče.

82
    Thuram dostal pas za obranu, ale poté už nikoho ze svých spoluhráčů nenašel, dobře zasáhl Christensen.

81
    Domácí i nadále zůstávají v blízkosti branky soupeře, a to jim za tohoto stavu úplně stačí.

80
    Dodi Lukebakio se dokázal uvolnit do zakončení, ale i tato jeho střela levou nohou z hranice vápna byla nepřesná.