Sparta – Rauma 3:2 (4:2 po s.n.) | HC Slovan – Davos 3:4 (0:2 po s.n.)
3:2 (0:2, 2:0, 0:0 - 0:0)
Lukko Rauma
sk Pátek 19.08.2022, 15:00 • Zimný štadión Ondreja Nepelu • Danube Cup

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.

Danube Cup dnes pokračuje druhým hracím dňom. O 15:00 sa začína súboj medzi Spartou Praha a Lukkom Rauma.

Sparta včera zdolala Slovan 3:2. Vyhrávala už o tri góly po dvoch góloch Řepíka a jednom presnom zásahu Thorella. Slovan v závere tretej tretiny využil presilovku o dvoch aj o jedného hráča a gólmi Ackereda a Haščáka sa dostal na dostrel jedného gólu, no pri hre bez brankára sa mu už vyrovnať nepodarilo.

Lukko zdolalo Davos tým istým výsledkom, teda 3:2. Prehrávalo však už od 3. minúty po góle Ambühla, potom zásluhou Kestnera a Repa otočilo na 2:1, následne sa podruhýkrát v zápase presadil kapitán Davosu. Posledné slovo mal v 54. minúte Nyman.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

01:18
    Fínsky tím v náznaku šance, strela spomedzi kruhov, Kovář ju ukryl v lapačke.

01:53
    Lukko začalo veľmi aktívne, Kovář znova zasahoval.

02:34
    Po nahodení od modrej čiary dorážal Ikonen, trafil jedného zo Sparťanov.

03:36
    Tím Rauma práve strelil gól!
    Ďalšia šanca už končí gólom. Lukko predviedlo biliardovú akciu, od mantinelu prihrával Ylitalo Kainulainenovi, ten ešte posunul Päivärintäovi, ktorý mu prihrávku opätoval a HARRI KAINULAINEN zblízka skóroval do hornej časti brány. Kovář bol bezmocný.
    Asistencia: Sami Päivärinta

05:55
    Sparta sa snaží odpovedať, ale jej hráči sú vytláčaní k mantinelu.

07:05
    Zakončenie Sparty tesne nad ľadom išlo vedľa pravej žŕdky, Zagidulin nemusel zasahovať.

07:57
    Prečíslenie Sparty troch proti jednému, ale mladíci situáciu nevyriešili ideálne. Prihrávka Fábryho nenašla adresáta.

09:09
    Radosť pozerať na presné Sobotkove prihrávky, no jeho spoluhráč strelou švihom netrafil bránu.

10:55
    Sparta vysoko napádala rozohrávku Lukka, prinieslo jej to úspech.

11:17
    Lukko vyhráva už 2:0. Repo dostal prihrávku na pravé krídlo, prešiel s pukom na os klziska a vystrelil, Kovář vyrazil betónmi, z dorážky sa nemýlil JULIUS MATTILA.
    Asistencia: Sebastian Repo

13:54
    Buchtele obkorčuľoval s pukom bránku a zakončil k bližšej ľavej žrdi, Zagidulin sa nenechal nachytať.

15:09
    Sparta sa snaží tvoriť a byť aktívna, ale nejde jej to podľa predstáv. Teraz ju zastavil ofsajd.

16:10
    Lukko len popri mantineli, Sparta rozohráva spoza vlastnej brány.

16:41
    Strela Kestnera z vrcholu pravého kruhu, Kovář chytá, nepustil k dorážke čihajúceho Hakulinena.

17:12
    Nepríjemný nahodený tečovaný puk, Ikonenov teč Kovář zneškodnil.

18:19
    Piipponen nahadzoval puk od modrej, Kovář si našiel puk a prerušil hru.

18:33
    Zblokované zakončenie Sobotku z ľavého kruhu skončilo až na ochrannej sieti.

19:40
    Tomek si hľadal ideálnu streleckú pozíciu, spomedzi kruhov však mieril mimo troch žrdí.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Po prvej tretine prehráva Sparta s Lukkom 0:2. Skórovali Kainulainen a Mattila.
    Druhá tretina sa začne o 15:47.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:19
    Praha dala gól!
    Krásny gól VLADIMÍRA SOBOTKU! Sobotka dostal veľa priestoru, prihrávku Moravčíka zužitkoval na kontaktný gól, z ľavého kruhu trafil ľavý horný roh Zagidulinovej brány.
    Asistencie: Michal Moravčík, Michal Řepík

21:52
    Strela od modrej bola pred Kovářom nepríjemne tečovaná, český gólman si však pripísal úspešný zákrok.

22:48
    Bekhendová prihrávka na os klziska, hráč Sparty puk nespracoval.

24:02
    Lukko v útočnom pásme, no jeho kapitán Hakulinen bol odzbrojený na zadnom mantineli.

24:25
    Horák nebezpečne strieľal, Zagidulin s problémami vyrážal, potom z dorážky neprepasíroval puk za bránkovú čiaru Forman!

25:34
    Vylúčenie v tíme HC Sparta Praha:
    Fábry – 2 min., držanie.

25:45
    Krásna biliardová akcia Lukka na malom priestore, chýbal tomu už len gól, Repo ho nestrelil.

26:18
    Sparta sa oslobodzuje.

26:56
    Prihrávka na os klziska, ale Somppi bol dobre pokrytý vracajúcim sa Němečkom. Sparta sa znova oslobodzuje.

28:16
    Po krížnej prihrávke nasledovala strela spoza hráča, ktorá bola zrazená nad bránu Kovářa.

31:15
    Fíni naštartovali motory a v trojici sa vyrútili na bránu, avšak nezakončili presne.

32:26
    Zakázané uvoľnenie na strane Lukka, hra sa sťahuje pred Zagidulina.

33:21
    Moravčík si urobil útočný výlet, predral sa cez viacerých protihráčov až k strele, Zagidulin podržal puk vo výstroji.

33:30
    Sparta stiahla dvojgólové manko a je vyrovnané! Kus roboty odviedol Forman, vymanévroval s pukom pri žŕdke, medzitým si pred bránu z druhej vlny nakorčuľoval MARTIN JANDUS a pohotovo skóroval do odkrytej brány ponad Zagidulinov betón.
    Asistencie: Dávid Němeček, Miroslav Forman

36:28
    Sparta je pri chuti, vybrala sa vysoko napádať rozohrávku Lukka, jej hráči si veria.

37:34
    Nepresnosti na oboch stranách, viazne rozohrávka.

38:18
    Situácia tri na tri, strieľal Piipponen, Kovář pohotovo zasiahol ľavým betónom.

38:37
    Jandusova ukážková prihrávka z obranného pásma medzi dvoch brániacich hráčov do jazdy Řepíkovi, ktorý zoči voči Zagidulinovi zvolil strelu, tú však brankár Lukka chytil!

39:12
    Vylúčenie v tíme Lukko Rauma:
    Reunanen – 2 min., držanie.

39:53
    Rýchly prechod do útočného pásma okamžitá prihrávka do bránkoviska, no hráč Sparty v ťažkej pozícii puk netrafil.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Druhá tretina vyšla lepšie Sparte, ktorej sa podarilo dvoma gólmi vyrovnať. Presadili sa Sobotka a Jandus.
    Tretia tretina sa začne o 16:35.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:50
    Lukko nenechalo Spartu rozostaviť sa v pásme a vyhadzuje puk cez všetky čiary.

41:59
    Veľké zaváhanie Lukka, Ton posunul puk D. Vitouchovi, ktorý išiel do blafáku, no Zagidulin svojím ľavým betónom chytil čistý gól!

42:34
    Príklep Saarelu z uhla Kovář vyrazil.

43:53
    Elitný útok Sparty pohrozil, opäť to skúšal prudkou prihrávkou do predbránkového priestoru, tam však ku koncovke neprišlo.

44:16
    Horák – 2 min., nedovolené bránenie.

44:16
    Rozhodcovia išli ešte zákrok konzultovať s videorozhodcom. V hre je vyšší trest pre Horáka.

44:16
    Horák napokon inkasuje vyšší päťminútový trest a automaticky trest do konca zápasu. Svojho súpera aj podkopol.

44:46
    Nahodenie Reunanena od modrej skončilo na hradbe tiel pred bránou.

45:05
    Hakulinen tečoval ďalšie nahodenie, no potom Sparta puk vyhodila.

46:32
    Lukko sa zatiaľ k ničomu nedostalo, Sparta sa veľmi dobre bráni.

47:45
    O puk sa bojuje pri mantineli a čas beží, čo Sparte vyhovuje.

48:24
    Konečný utiekol v oslabení, zakončoval k bližšej žrdi, Zagidulina neprekonal.

49:30
    Päťminútová presilovka Lukka sa skončila, Sparta ju prečkala úplne v pohode.

50:04
    Karjalainen – 2 min., podrazenie.

50:25
    Prečíslenie Lukka dvoch proti jednému, bekhendovú prihrávku zblokoval vracajúci sa Moravčík.

51:11
    Jandus dostal prihrávku od Formana k pravej žŕdke, mal čas aj priestor, z uhla trafil lapačku Zagidulina.

51:54
    Obrana Sparty zabudla na hráča Lukka, ktorý ale bol z uhla a jeho koncovku Kovář bez problémov chytil.

53:20
    Situácia dvoch proti dvom, Jandusova prihrávka neprešla.

53:35
    Obrovská chyba Lukka pri rozohrávke, Konečný prihral Řepíkovi, ten sa z takýchto pozícii nezvykne mýliť, no tentokrát mieril nad bránu.

54:43
    Lukko si dobre postrážilo obrannú modrú čiaru, kde Sparťania stroskotali.

55:14
    Zagidulin musel zasahovať, z uhla pálil D. Vitouch. Skrumáž pred bránou Lukko ustálo.

56:00
    Z ničoho nič veľká šanca Lukka, ale Kovář sa vyznamenal a podržal svoj tím!

56:43
    Kestner – 2 min., podrazenie.

Oddychový čas pro tím HC Sparta Praha.

56:51
    Zagidulin vyrazil strelu od modrej čiary, Sparťania sa z následných dorážok nepresadili.

57:55
    Řepík – 2 min., nešportové správanie (filmovanie pádu)

Reunanen – 2 min., podrazenie.

58:32
    Sobotkova strela končí na hrudi Zagidulina, ktorý prerušuje hru.

58:51
    Grégoire – 2 min., držanie.

59:27
    Lukko pozorne bráni a vyhadzuje puky cez všetky čiary.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

Tri tretiny o víťazovi tohto stretnutia nerozhodli, o malú chvíľu sa začne 5-minútové predĺženie.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:24
    Sparta hrá presilovku 4 na 3, Sobotka prihral Moravčíkovi jeho strelu Zagidulin zachytil.

60:51
    Sobotka opäť prihrával a nabíjal Řepíkovi, ktorý strieľal z prvej, netrafil bránu.

62:10
    Pokus po ľade nemohol ohroziť Zagidulina, ten prikryl puk lapačkou a znemožnil dorážky.

62:35
    Repo sa odpútal a dostal sa do dobrej pozície, Kovář ho vychytal!

63:24
    Moravčíkov nenápadný pokus spoza hráča Zagidulin zrazil do strany k mantinelu.

64:33
    Karjalainenovo nahodenie Kovář zrazil do rohu.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

Po krátkej úprave ľadu budú nasledovať samostatné nájazdy.