Zlín – Jablonec 2:2 (kon.) | Liberec – Č. Budějovice 1:1 (kon.) | Olomouc – Slovácko 1:2 (kon.)
Slavia – Pardubice 7:0 (kon.)
FC Slovan Liberec
1:1 (1:0)
SK Dynamo Č. Budějovice
Neděle 21.08.2022, 16:00 • Stadion U Nisy, Liberec • FORTUNA:LIGA • 4. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Krásné nedělní odpoledne, vítám Vás u dnešního přenosu ze čtvrtého kola FORTUNA:LIGY mezi domácím FC Slovan Liberec a hosty SK Dynamo České Budějovice.

SK Dynamo Čeké Budějovice

V jihočeském klubu došlo během letní pauzy k největší změně na pozici hlavního trenéra. České Budějovice totiž opustil po dlouhých sedmi letech na lavičce A-týmu David Horejš, který se přesunul k libereckým sousedům z Jablonce. Českobudějovický tým převzal známý trenér Jozef Weber, který dříve působil například v Mladé Boleslavi či Karviné. S ním přišel jako jeho asistent Jan Baránek. Dalšími asistenty jsou Jiří Lerch a jeho jmenovec Kladrubský.

Nový trenér začal svou misi na jihu Čech úspěšně, když jeho tým vyhrál venkovní utkání proti Pardubicím 2:0. Poté ale přišla domácí porážka 0:2 od favorizované pražské Sparty. Dalším soupeřem Weberovy party bylo Slovácko, které za sebou mělo zápas kvalifikace Evropské ligy proti Fenerbachce Istanbul. Hosté z Uherského Hradiště šli do vedení již ve třetí minutě, ale po další čtvrthodině hry srovnal Lukáš Čmelík. Na začátku druhé půle poslal Jihočechy do vedení Michal Škoda, jenže v 77. minutě byl po zásahu videa vyloučen Nicolas Penner a Slovácko přesilovku využilo, když o šest minut později srovnalo na konečných 2:2.

V součtu to znamená, že České Budějovice mají na svém kontě po třech odehraných kolech čtyři získané body při nerozhodném skóre 4:4. V ligové tabulce jim momentálně patří osmá pozice, ale je teprve začátek soutěže. Na první místo tak ztrácejí tři body, stejně takový je jejich náskok před poslední příčkou. Ve všech třech zápasech se mezi tyče postavil slovenský brankář Dávid Šípoš, který jednou udržel čisté konto. O čtyři týmové branky se zatím rovnoměrně podělila čtveřice hráčů Lukáš Čmelík, Martin Králik, Michal Škoda a Patrik Hellebrand. Asistenci u dvou z nich si pak připsali Jakub Hora a bosenský křídelník Benjamin Čolić.

Liberecké mužstvo odstartovalo ročník velmi překvapivou a nečekanou výhrou na Spartě 2:1. Poté si připsalo jednoznačné domácí vítězství 5:1 proti Teplicím, ve kterém se blýskl hattrickem Mick van Buren. Následoval zápas v Ďolíčku, kde na Slovan čekaly Pardubice. Svěřencům trenéra Kozla nevyšel první poločas, hlavně pak jeho závěr, ve kterém inkasovali hned dvě branky. Na začátku druhé půle sice snížil střídající Matyáš Kozák, ale další gól už se modrobílým vstřelit nepodařilo a poprvé v sezoně tak odešli z utkání poraženi.

"Po utkání nemůžu být spokojený, protože jsme zbytečně prohráli. Nechci nijak snižovat Pardubice, ale hlavním důvodem byl náš výkon. Hlavně první poločas byl od nás slabý. Jak jsem apeloval po Spartě, aby hráči nelétali v oblacích, tak už jsme to evidentně neuhlídali. Mysleli si, že si přijedou zahrát fotbal a bude to stačit, ale nestačilo," hodnotil prohraný zápas trenér Luboš Kozel. "Pardubice nás potrestaly dvěma rychlými góly na konci poločasu a pak už to bylo těžké. Chtěli jsme po poločase udělat změny a otočit to, což se nám bohužel nepovedlo," dodal střelec jediného gólu Slovanu Matyáš Kozák.

Po třech odehraných kolech tak má Slovan na kontě šest bodů za dvě výhry a jednu porážku při pozitivním skóre 8:4, což momentálně znamená čtvrtou příčku v ligové tabulce o skóre před pražskými ´S´. Ve všech třech utkáních se postavil do brány belgický gólman Olivier Vliegen, který se skvělým výkonem podílel hlavně na prvním vítězství na Spartě. Nejlepším střelcem Slovanu je díky hattricku nizozemský útočník Mick van Buren se třemi přesnými zásahy. Christian Frýdek pak vede tabulku asistentů, když přihrál spoluhráčům na dvě branky.

Posledních pět vzájemných zápasů

19. kolo 19/12/2021 LIB 0:0 CEB
    5. kolo 22/08/2021 CEB 1:0 LIB
    19. kolo 14/02/2021 LIB 0:0 CEB
    3. kolo 12/09/2020 CEB 0:2 LIB
    25. kolo 27/05/2020 CEB 0:1 LIB

FC Slovan Liberec: Vliegen – Gebre Selassie (C), Talovierov, Plechatý – Mikula, Doumbia, Frýdek, Červ, Preisler – Van Buren, M. Kozák.
    Náhradníci: Stejskal – Prebsl, Purzitidis, Varfolomejev, Mara, Matoušek II, Mészáros, Višinský, Rabušic, Rondić.

SK Dynamo Č. Budějovice: Šípoš – L. Havel, Králik (C), Broukal – Sladký, Grič, Hora I, Čolić – Čmelík, Mic. Škoda, Potočný.
    Náhradníci: Janáček – Čavoš, Švec, Matoušek I, Hais, Čoudek, P. Hellebrand.

Rozhodčí: P. Orel – Z. Arnošt, P. Kotalík.

Hlavní sudí již přivedl obě mužstva na hřiště. Domácí Slovan začne v modré kombinaci, hostující Budějovice v bílé.

Výkop utkání obstará Grič.

Stále čekáme na zahájení zápasu, pořadatelé musí napravit jeden z reklamních spotů, který spadl.

1

1
    Dlouhý nákop Budějovic skončil u Vliegena a Slovan rozvíjí útočnou akci.

2
    Budějovice rozjíždějí útok po pravé straně, ale míč končí v zámezí.

3
    Mikula se uvolnil po pravé straně a prověřil brankáře Šípoše, který jeho pokus do středu brány bez problému pokryl.

4
    Slovan ztratil míč a Budějovice rozehrají útok až od svého brankáře. Ovšem o balon velmi rychle přišly.

5
    Po levé straně se uvolnil dobře Preisler, ale narazil na skvěle bránícího Broukala, jenž míč odkopl do zámezí.

6
    Faul Frýdka, rozehrává Králik. Dlouhým nákopem hledal Škodu, neúspěšně.

7
    Doumbia se snažil najít přihrávkou za obranu Van Burena, ale balón byl příliš rychlý pro nizozemského útočníka. V následující akci fauloval Mikula, rozehrává Šípoš.

8
    Potočný svoji aktivitou vybojoval aut v těsné blízkosti rohového praporku. Dlouhý aut směřující do vápna odvrátil Talovierov.

9
    U míče jsou nyní Budějovice, konkrétně Broukal, který zakládá útočnou akci.

10
    Dlouhý centr za obranu si Vliegen pohlídal a Slovan se bude snažit najít cestu přes zhuštěný střed pole.

11
    Hráči Liberce nyní koukají na Doumbiu, který se snažil najít centrem za obranu své spoluhráče. Bohužel pro Slovan, nikdo jeho úmysl nepochopil a od brány rozehrává Šípoš.

12
    Potočný vybojoval míč a vytvořil akci pro Čoliče, ale ten o balón rychle přišel. A obdobně dopadl na druhé straně i Presler.

13
    Čoličův centr skvěle odvrátil od dotírajícím Škodou Talovierov. Ovšem Budějovice se stále drží na útočné půli hřiště.

13
    Čmelík se dostal k zakončení na hranici vápna, ale jeho pokus postrádal přesnost, Vliegen chytá.
    13. Štiplavou střelu Čmelíka zlikvidoval Vliegen

14
    Liberec nyní trpělivě kombinoval a dostal se až do vápna, zde ovšem střelu dokázal zablokovat jeden z bránících hráčů.

15
    Škoda zkoušel vyslat jednoho ze svých spoluhráčů za obranou trojici Liberce, neuspěl.

16
    Žlutá karta pro tým SK Dynamo Č. Budějovice (Martin Sladký). Budějovický hráč nepěkně zajel do Lukáše Červa a vidí žlutou kartu.

17
    Frýdek se skvěle uvolnil a postupoval z úhlu na brankáře, ovšem ke střele se nedostal, z koncentrace ho vychýlila budějovická obrana.

18
    Mikula zkoušel poslat do vápna centr z pravé strany, ale nenašel hlavu nikoho ze spoluhráčů.

18
    Potočný zůstává ležet na zemi, ovšem hlavní sudí mu odpísknul faul za souboj s Plechatým.

19
    Potočný se nezvedá lehce a musí být na hřišti ošetřován. Avšak odchází po svých a vypadá to, že bude moci pokračovat v utkání.

21
    Na míči je domácí Slovan, který se snaží vymyslet něco směrem dopředu.

21
    Hora zkoušel zaskočit Vliegena střelou z velké dálky, ale bránu vůbec netrefil.

22
    Liberec právě vstřelil branku!
    Autorem branky je MICK VAN BUREN. Doumbia skvěle podržel míč na hranici vápna a předložil přihrávku pro Frýdka. Liberecký záložník vystřelil a zaskočil brankáře Šípoše, kterému vypadl balón z rukavic. Nejrychleji se zorientoval MICK VAN BUREN, který poslal Slovan Liberec do vedení.
    22. Mick Van Buren - 1:0

24
    Budějovice se snaží na inkasovanou branku rychle odpovědět, ale centr odvrátil Gebre Selassie.

25
    Frýdek postupoval společně s Kozákem a van Burenem v rychlém brejku na bránu. Liberecký záložník se příliš nerozpakoval a celou situaci vzal na sebe a z dálky vystřelil. Bránu Šípoše o pár centimetrů minul.

26
    Další akci Slovanu rozjížděl Červ, po jeho střele bude následovat první roh zápasu.

27
    Obrana hostí se dokázal ubránit a to i po následnému tlaku z odraženého míče.

28
    Budějovickým se zatím nedaří přejít do větší šance, liberecká obrana je dobře připravená a většinu akcí brzdí již v zárodku.

29
    Standardní situaci po faulu na Doumbiu rozehrál Frýdek s Preislerem na krátko. Snažili se připravit střeleckou pozici právě pro záložníka z Pobřeží Slonoviny. Ovšem jemu se střela nepovedla a skončila vysoko nad bránou.

30
    Preislerův centr nyní postrádal přesnost a skončil pouze v rukavicích brankáře.

31
    Gebre Selassie si nabíhal za obranu, ale přihrávku vystihl Sladký a zamezil dobré akci po pravé straně hřiště.

32
    Preisler si pomohl faulem a Budějovice budou moci rozehrávat z půlky hřiště.

34
    Slovan je i nadále při chuti. Červovu střelu hlavičkou tečoval Kozák a bránu jen těsně minul.

36
    Liberec byl dlouho na balónu a kombinoval v okolí vápna. Akce skončila u Doumbii, který nedokázal najít Preislera.

37
    Vysoký centr za obranu si Vliegen pohlídal a rychle rozehrál směrem dopředu. Z následující akce střílel van Buren, ale jeho pokus byl zablokován.

38
    Budějovice se dokázaly dostat po útoku Slovanu do rychlého brejku, ale akci přerušil útočný faul.

39
    Škoda napřáhl z úctyhodné dálky, ale jeho dělovka proplachtila mimo.

41
    Pohlednou akci Slovanu zakončoval střelou Frýdek. Šípoš byl připraven a jeho pokus zkrotil.

42
    Plechatý se odhodlal k útoku až do vápna a nebyla z toho špatná akce. Jeho přízemní centr prolétl skrz celé vápno.

43
    Talovierův nákop za obranu odvrátil Sladký. Liberec má aut.

44
    Doumbia střílel po přihrávce Kozáka. Střelu zablokoval jeden z obránců a následuje roh.

45
    Centr dokázal odvrátit Králik.

45+1
    A v samotném závěru uvidíme i roh Budějovic. Ale z něho jsme šanci neviděli. Vliegen centr lapil do náruče.

45+1

Máme za sebou první poločas 4. kola FORTUNA:LIGY mezi domácím Libercem a hostujícími Budějovicemi. Viděli jsme zatím jednu branku, a to z kopačky libereckého útočníka Micka van Burena. Díky této brance Slovan odcházel do kabin za stavu 1:0.

Obě mužstva se již vracejí na trávník. Za malý okamžik začne druhý poločas.

46

46
    Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice:
    ze hřiště odchází Roman Potočný, přichází Patrik Hellebrand.

46
    ze hřiště odchází Jakub Grič, přichází Jakub Švec.

47
    Trenér Budějovic poslal do druhého poločasu dva čerstvé hráče. Uvidíme, jestli se podaří hostujícím alespoň srovnat.

48
    Od brány rozehrává domácí Liberec a připravuje si útočnou akci.

49
    Centr Preislera odvrátil Králik a Budějovice postupovaly do rychlého brejku. Ovšem ten pokazily nepřesností a k míči se znovu vrátil Liberec.

50
    Čmelík si počínal ve vápně nedovoleně a zhatil postup svého mužstva směrem do ofenzivy.

51
    Nákop Čoliče nikoho nenašel a v klidu může rozehrávat Talovierov.

52
    Králik dokázal vyřešit pas za obranu a rozehrál společně se Šípošem.

52
    Kozák se uvolnil ve vápně po nahrávce Doumbii a střílel na zadní tyč. Trefil pouze obránce před sebou a následný centr Frýdka skončil v zámezí.

53
    Čolič odhadl směr centru a hlavičkou poslal brankářovi malou domů.

55
    Švecův centr si stáhl ze vzduchu Vliegen a vybídl své spoluhráče k rychlé akci směrem dopředu.

56
    Preislerova střela skončila na zádech Králika a Liberec má k dispozici svůj třetí rohový kop utkání.

56
    Liberečtí sehráli pěkný signál, na jehož konci byl Preisler. Jeho střelu brankář vystihl a pokryl.

57
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec:
    ze hřiště odchází Matyáš Kozák, přichází Jan Matoušek.

59
    Škoda se tlačil za balónem hlava nehlava, ale cestou zfauloval Červa a Slovan bude rozehrávat od branky.

60
    Doumbia fauloval ve středu hřiště, hraje Dynamo.

60
    Liberec se hnal do rychlého brejku. Po přihrávce van Burena zakončoval Matoušek, který minul tyč branky pouze o pár centimetrů!
    60. Střídající Matoušek mířil jen těsně vedle tyče

61
    Dnešní utkání sleduje 4258 diváků.

62
    Matoušek pláchl po pravé straně až do vápna, kde předkládal míč van Burenovi, který by zakončoval do prázdné brány. Ve skluzu dokázal zamezit přihrávce Havel a Šípoš následně balón pokryl.

65
    Slovan ztratil na půlce hřiště míč a Plechatý měl co dělat, aby doběhl unikajícího Čmelíka. Nakonec stihl zakročit skluzem a zahrál balón do autu.

66
    Matoušek se vysmýkl Havlovi a vybojoval pro liberecké rohový kop.

67
    Doumbia nebyl daleko k tomu, aby rozjásal liberecké fanoušky. Jeho střela zpoza vápna proplachtila kousek od šibenice.

68
    ze hřiště odchází Michal Škoda, přichází Daniel Hais.

69
    ze hřiště odchází Benjamin Čolić, přichází Jakub Matoušek.

70
    Žlutá karta pro tým SK Dynamo Č. Budějovice (Jakub Hora). Budějovický záložník teď zbytečně zajel do domácího Červa a po právu viděl žlutou kartu.

71
    Domácí Liberec je i ve druhém poločasu aktivnější a po většinu utkání má míč na svých kopačkách.

72
    Mikula byl faulován a Liberec má k dispozici volný přímý kop z pravé strany.

73
    Liberečtí fanoušci se již radovali ze vstřelené branky. Talovierov totiž zakončil prodloužený míč hlavičkou, ovšem celé situaci předcházel ofsajd, který avizoval čárový rozhodčí a branka nebyla uznána.
    73. Talovierov dopravil míč do sítě, jenže stál v ofsajdu

74
    ze hřiště odchází Lukáš Červ, přichází Imad Rondić.

75
    ze hřiště odchází Mohamed Doumbia, přichází Kamso Mara.

76
    Dynamo zahrávalo rohový kop, ale centr pouze prolétl skrz vápno.

77
    Z následného brejku mohl zahrozit Frýdek, ale míč si ukopl a Šípoš si s pomocí obránce s celou akcí poradil.

78
    Po faulu Frýdka rozehrával volný přímý kop Hora. Balón dolétl až k Talovierovi a od něho se odrazil na dobře postaveného Vliegena. Tohle byla asi největší šance Budějovic v druhém poločase.

80
    Liberec znovu zahrozil. Tentokrát Rondić dohrával souboj a Šípoš měl co dělat, aby udržel míč.

81
    Frýdek se snažil najít při přečíslení rychlou přihrávkou Rondiće, tomu chybělo pár centimetrů, aby se dostal k zakončení před brankářem.

82
    Matoušek postupoval po narážce s Rondićem rychle na bránu, ale v závěru situaci nezvládl a přišel o balón.

83
    Talovierov nyní zůstává ležet na hřišti a žádá si ošetření.

84
    ze hřiště odchází Maxym Talovierov, přichází Marios Purzitidis.

84
    ze hřiště odchází Mick Van Buren, přichází Michael Rabušic.

85
    Hellebrand napřáhl ke střele z dálky a s jeho jedovatou střelou měl brankář Liberce problémy, přesto dokázal vyrazit na roh.

86
    Mara se teď trochu netakticky rozhodl vystřelit, když měl před sebou dva hráče na kombinaci, ovšem jeho pokus z dálky neletěl vůbec špatně.

88
    Gebre Selassie dokázal odvrátit centr do vápna a založil akci pro Rondiće, který prošel půl hřiště a dokázal i vystřelit. Šípoš jeho pokus kryl.

89
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Autorem branky je LUKÁŠ HAVEL. Vidíme vyrovnávající branku utkání, která připomíná první gól Liberce. Vliegen nedokázal udržet střelu z dálky a LUKÁŠ HAVEL využil celé situace, když před libereckým gólmanem zakončil do prázdné brány.
    89. Lukáš HAVEL - 1:1

90
    ze hřiště odchází Lukáš Čmelík, přichází Patrik Čavoš.

90+1
    Žlutá karta pro tým FC Slovan Liberec (Kamso Mara).

90+2
    Slovan se snaží ještě strhnout vedení na svou stranu, nicméně Budějovice dobře brání.

90+3

To je z dnešního onlajnu vše, přeji Vám příjemný zbytek večera.

Máme za sebou utkání 4. kola FORTUNA:LIGY, ve kterém jsme viděli dvě branky. Domácí Slovan se nakonec rozešel s Budějovicemi nerozhodným výsledkem 1:1. V prvním poločase poslal do vedení domácí van Buren a do kabin se odcházelo za stavu 1:0. Ve druhé půli měl Liberec více šancí, ale nedokázal je využít a přišlo potrestání. Minutu před koncem se trefil Havel a upravil na konečných 1:1. (18:00:45)