Třinec – Slavia B 4:2 (kon.) | Karviná – Jihlava 2:1 (kon.) | Líšeň – Příbram 0:0 (kon.)
Prostějov – Olomouc B 1:3 (kon.)
SK Líšeň 2019
0:0 (0:0)
FK Příbram
Sobota 20.08.2022, 17:00 • SK Líšeň • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 4. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Dnes nás v Brně čeká další zajímavý zápas v rámci 3. kola Fortuna národní ligy. Líšeňský lídr tabulky bude hostit někdejšího účastníka nejvyšší soutěže Příbram. Zatímco domácí fotbalisté prožívají snový start do sezony, Středočechům se vůbec nedaří a s dvěma body se krčí ve spodních patrech tabulky. Stále je to ale pouze začátek sezony a mužstva se teprve sehrávají.

Celek z Příbrami v minulém ročníku po sestupu hrál dlouho o záchranu. Definitivní jistotu setrvání ve F:NL získal až po vítězství 2:1 právě nad Líšní. Na domácí půdě hráli Marvani s tímto týmem před rokem a přišla jasná výhra 4:1. Málek vsítil dva góly, po jednom přidali Silný a Rolinek. Všichni zmínění hráči už působí v jiných klubech.

Příbram v létě získala nového titulárního sponzora. Přes léto opět výrazně měnila kádr. Ze sestavy minulé sezóny zůstali jen Čermák, Petrák a Wágner. Přípravné zápasy nebyly příliš povedené. Nejvíce si trenér cenil generálky, v níž Příbram remizovala s Bohemians 1:1. Svěřenci trenéra Zápotočného mají za sebou tři zápasy. Doma remizovali s Táborskem a Karvinou, v Chrudimi prohráli 0:3. Celkové skóre 2:5.

Trenér Zápotočný nemůže využít obránce Jeřábka, který byl za obdrženou červenou kartu v Chrudimi potrestán třízápasovým trestem.

Domácí Líšeň zatím válí a jako jediná neztratila ani bod. Na Dukla vyhrála 1:0, doma porazila Varnsdorf 3:0 a v posledním kole otáčela zápas ve Vlašimi. Skóre 6:1 a plný počet devíti bodů. Marvani tak jsou v dnešním zápase favoritem. Zda svou roli potvrdí, to se dozvíme ve večerních hodinách.

SK Líšeň 2019: Vajner – Pašek, M. Jeřábek (C), Černín, Lutonský – A. Čermák – Šumbera, Matocha, Machalík, Sokol – Vandas.
    Náhradníci: Veselý – Bednář, Minařík, Ulbrich, Reteno Elekana, Laczkó, Zikl.
    Trenér: Milan Valachovič

FK Viagem Příbram: Melichar – Čejka, Fišl, Sakala, Musil – Anih, Petrák – M. Čermák (C), Dudl, Hájek – Stropek.
    Náhradníci: Smrkovský – Schindler, Osmančík, Vokřínek, Vott, Zeronik, V. Novotný.
    Trenér: Tomáš Zápotočný

Rozhodčí: Volek – Mikeska, Žurovec.

Hráči nastupují na hrací plochu, na kterou před malou chvíli začalo pršet. Vypadá to, že na hráče bude čekat nepříliš ideální terén.

Rozehrávat bude Příbram, která bude útočit v prvním poločase zleva doprava.

1

1
    Duel začal, favoritem jsou domácí, kteří ale musí od úvodních minut dávat pozor v obraně.

2
    Pavel Hájek jako první ohrozil bránu Líšně, ale Vajner nemusel zasahovat, míč šel hodně vedle.

4
    Déšť naštěští není tak silný jako třeba v Praze, kde se musely některé zápasy odložit, každopádně pro brankáře to může být problém. Naopak výhoda pro střelce, kteří se nebojí vypálit z větší vzdálenosti.

5
    Hosté se prozatím usadili na své útočné polovině a jsou mírně aktivnější. Nyní ale jejich akce končí ofsajdem.

6
    První náznak šance také pro Líšeň, Sokol prošel po levé straně a byl i faulován. Akce pokračovala díky výhodě, ale centr domácího záložníka k brankáři nakonec neprošel.

8
    Lutonského centr nebezpečně prošel na malé vápno, kde stál Machalík, ale v poslední moment mu obrana Příbrami znemožnila zakončit.

9
    Líšeň si tak připsala první větší příležitost, někdejší ex-ligový tým ale zatím odolává.

10
    Uvidíme co teď, protože se chystá zajímavá standardka z levé strany a z dobré vzdálenosti.

11
    Obrovská šance domácích. Matocha vyslal nízký centr, který ale zachytil hlavičkující Vandas a míč o pár čísel minul levou tyč.

12
    Také Příbram o sobě dala vědět. K dispozici měla roh a po něm hlavičkoval Hájek, ale zhruba metr vedle Vajnerovy tyče.

14
    Prozatím sledujeme otevřený fotbal, Příbram se vůbec nebojí zaútočit a teď měla dvě velmi solidní brejkové náznaky, jen to v hledišti zahučelo. Obrana Líšně, ale zakročila včas.

15
    Vajner znovu musel být v pozoru, už se na něj chtěl řítit Hájek, míč mu ovšem utekl.

16
    Líšeň se těžko dostává přes zahuštěný příbramský střed hřiště. Hosté podávají velmi sympatický výkon.

18
    Středočeši mimochodem hodně omladili, většina hráčů je ročníku 2000, 2002, nejstarším mužem v hostujících barvách je Benson Sakala (1996).

19
    Velká šance pro Příbram. Po rozehrávce na krátko míč proplachtil k levé tyči, kam se musel pořádně protáhnout Vajner. Ten jej konečky prstů vytáhl na roh.

20
    Žlutá karta pro tým FK Viagem Příbram (Daniel Fišl).

22
    Další roh, tentokrát ale pro Marvany.

22
    Píská se ovšem faul a Melichar jde rozehrávat od své branky.

23
    Na trávníku zůstal ležet Čermák, ale po krátkém oddechu je zpět ve hře. Musí však čelit příbramské aktivitě.

25
    Hostům se nepovedla souhra při trestném kopu a mohla z toho být velká šance na brejk, jenže Marvanům kombinace vůbec nevyšla a slibná možnost je rázem fuč.

26
    Dlouhý centr Stropka musel Vajner kontrolovat včasným výběhem. Na mokrém terénu to nebylo vůbec lehké.

28
    V Brně se nám poněkud víc rozpršelo, podle toho vypadá i kvalita fotbalu. Nic moc se na place neděje.

29
    Lutonský z levé strany centroval do vápna, kam mu nabíhal Sokol a také Vandas, Melichar situaci odhadl a pro míč si došel.

30
    Po faulu Stropka budeme sledovat další standardku domácích fotbalistů.

31
    Matochův hodně nepřesný centr Příbram v pohodě pohlídala. Na další dobrou šanci tak stále čekáme.

32
    Další nenápadná, ale o to zajímavá akce hostů. Anih odcentroval z pravé strany a hlavička Hájka nebyla vůbec špatná. Nakonec končí kousek nad břevnem, ovšem Vajner situaci jistil.

34
    Troufám si tvrdit, že hosté jsou v tomto časovém úseku jasně lepší a možná rozhodují zkušenosti. Mladík Fišl táhl útok a brejk čtyři na dva, jenže přišla jen slabá střela po zemi, kterou Vajner pokryl.

35
    Na hřišti zůstal ležet po srážce Čermák s Čejkou, druhý jmenovaný dopadl podstatně hůř a vypadá to, že bude muset střídat.

36
    Čejka sice odešel po svých, ale s pomocí lékařů a bylo vidět, že to asi už nepůjde.

38
    Žlutá karta pro tým SK Líšeň 2019 (Adrián Čermák).

39
    Tak Čejka se po ošetření vrátil a ještě to zkusí rozchodit.

40
    Pět minut do konce poločasu a je třeba říct, že Příbram je o něco lepším týmem. Sice už něco málo Líšeň měla, ale územní a herní převaha je na straně mužů v zelených dresech.

41
    Žlutá karta pro tým FK Viagem Příbram (Felix Čejka).

42
    Čejka poslal k zemi Matochu a obdržel kartu. Domácí fotbalista se následně dostal po rozehrané standardce do palebné pozice. Brankář Melichar musel ukázat něco ze svého umění, parádní zákrok a další roh pro Líšeň.

43
    Tak Líšni patři koncovka prvního poločasu, nyní dvakrát střílela z hranice velkého vápna, jednou šel míč už za překonaného brankáře, ale jeden z hostujících hráčů jej v poslední chvíli odklidil z brankové čáry.

44
    Po dalším ošetřování budou domácí zahrávat roh.

45
    Matochův roh dopadl na hlavičku Jeřábka, jeho pokus byl ovšem velmi nepřesný.

45
    Nastavují se tři minuty.

45+2
    Ještě Příbram to v závěru zkouší, chce něco vymyslet, domácí se zuby nehty brání.

45+3

Máme za sebou první poločas, který končí nerozhodně 0:0. V deštivém počasí jsme sledovali šance na obou stranách. Mírně ze hry měla Příbram, která se dostávala do šancí. Totéž ale platí pro Líšeň, i ta měla dvě tři dobré gólové šance. Celkově je to vyrovnaný duel, na události zajímavý a totéž očekáváme i od druhé půle.

Druhý poločas začne přibližně v 18:04.

46

46
    Střídání v týmu FK Viagem Příbram:
    ze hřiště odchází Daniel Stropek, přichází Pavel Osmančík.

47
    Hned v úvodu poločasu měla Líšeň možnost, když po levé straně pelášil Sokol a jen díky teči Čejky šel míč těsně vedle.

48
    Po následném rohu už si Melichar situaci pohlídal.

48
    Emmanuel Anih vyzkoušel z dálky přízemní ránu, ale šla přesně do míst, kde stál Vajner.

49
    Zatímco v přestávce nám přestalo pršet, teď už se pod Špilberkem zase řádně kropí.

50
    Dnešní utkání sleduje 721 diváků.

51
    Domácí jsou v úvodu druhů půle lepší, chtějí s výsledkem něco udělat, ale vázne souhra a kombinace

52
    Na hřišti zůstává ležet hostující hráč, zatím nelze z velké dálky identifikovat o koho se jedná. Probíhá ošetření.

53
    Byl to dle všeho Čermák, který se ale už vrátil do hry. A Příbram bude kopat roh.

55
    Velká šance hostů a v ní hlavičkující Čejka. Po rohu se dostal k zakončení a jen zákrok Vajnera, kterému pomohla i tyč zabránila vedoucí brance zápasu.

56
    A další možnost Příbrami. Z dvaceti metrů se opřel do míče Emmanuel Anih a jen to v hledišti zahučelo. Míč prosvištěl kousek vedle pravé tyče.

58
    Příbram je stále o něco aktivnější a domácí se musejí bránit.

59
    Ze své ulity vyběhli domácí až nyní, ale přetažený centr Paška nenadělal mnoho starostí.

60
    Máme za sebou hodinu zápasu a chystá se další střídání.

62
    Střídání v týmu SK Líšeň 2019:
    ze hřiště odchází Šimon Šumbera, přichází Guy Reteno Elekana.

63
    I domácí poprvé střídají a chtějí oživit útok, který ve druhém poločase mnoho neukázal. Pomoct tomu má Reteno Elekana.

64
    Černín se prokličkoval z pozice obránce až na pravou stranu vápna a chtěl odcentrovat. Finální fáze se mu ale nepodařila. Každopádně povedená akce, kterou diváci ocenili.

65
    Vandas a Reteno souběžně ležící na hrací ploše, ale ošetřování se tentokrát nekoná.

66
    Melichar musel být ve střehu, nejprve po stříleném centru Machalíka a také po hlavičce Čerrnína. V tomto případě už ale zasahovat nemusel.

68
    Domácí přežili mírnější tlak soupeře a teď se to přelilo na druhou stranu. Líšeň je častěji u míče.

70
    Dvacet minut do konce zápasu, roh pro Příbram, která se zase po chvilce osmělila.

71
    Zase tam bylo několik závarů, ale žádná tutovka z toho nevznikla.

72
    Ani na druhé straně neprošel centr Sokola, pro něj si v poklidu došel Melichar.

73
    Do hry se vkrádá mnoho nepřesností, bude se střídat. Oba trenéři chtějí oživit výkony svých týmů.

75
    ze hřiště odchází Emmanuel Anih, přichází Jan Vokřínek.
    ze hřiště odchází Lukáš Musil, přichází Vít Novotný.

76
    ze hřiště odchází David Machalík, přichází Martin Zikl.

78
    Prudký centr po standardce hosté nadvakrát odvrátili, poté šla Příbram do brejku a požár hasil Černín.

78
    Žlutá karta pro tým SK Líšeň 2019 (Jakub Černín).

80
    Jdeme do posledních deseti minut hry, Příbram bude kopat rohový kop.

81
    Tutovka hostů a stála tedy za to. Po rohu se opřel z hranice vápna do míče kapitán Čermák a z brankové čáry v poslední moment vykopl míč Lutonský. Příbram mohla jít do vedení.

82
    Tato šance jen dokumentuje, že hosté dnes nehrají vůbec špatně a několikrát byli blízko gólu.

83
    Žlutá karta pro tým FK Viagem Příbram (Benson Sakala).

84
    Matocha rozehrával z dobré pozice standardku, jenže svůj centr výrazně přetáhl do míst, kde nikdo nebyl.

85
    ze hřiště odchází Pavel Vandas, přichází Adam Laczkó.

86
    Mnoho času už nezbývá, ještě o změnu žádá také příbramská lavička.

86
    ze hřiště odchází Pavel Hájek, přichází Jakub Zeronik.

87
    Žlutá karta pro tým FK Viagem Příbram (Václav Dudl).

88
    Střídající Zikl se mohl stát hrdinou zápasu. Dostal ideální přihrávku za obranu a šel sám na bránu. Místo střely ale zvolil kličku Melicharovi a ten jej skvěle vychytal.

90
    Nastavuje se hned pět minut.

90+1
    Pětiminutové nastavení začalo, Příbram kope standardku.

90+2
    Poté ale přišel faul a bude se kopat od Vajnera.

90+2
    Žlutá karta pro tým FK Viagem Příbram (Pavel Osmančík).

90+3
    Reteno Elekana chtěl vystřelit z voleje, jenže trefil místo míče Sakalu a bude se také kopat po faulu od brány.

90+5

Je za námi konec utkání, které se o pět minut nastavovalo. Oba týmy mohly během zápasu rozhodnout, nakonec se urodila zřejmě zasloužená remíza. V závěru zápasu mohl vstřelit gól střídající Zikl, ale jeho akci vychytal hrdina okamžiku Melichar.

S Vyškovem a Karvinou zůstává Líšeň ve druhé lize neporažená, má 10 bodů, což se jistě počítá. A počítat se musí i s Příbramí, která dnes rozhodně nehrála špatný fotbal a body si z Brna veze právem.

Díky za pozornost a někdy zase u fotbalu na počtenou. (19:04:40)