Monaco – Lens 1:4 (kon.) | Marseille – Nantes 2:1 (kon.)
AS Monaco
1:4 (1:2)
Racing Lens
Sobota 20.08.2022, 17:00 • Stade Louis-II, Monaco • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 3. kolo

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 6:5. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 18:13. (18:55:28)

Je konec, Monako se po nadějném konci první půle nedokázalo vrátit do zápasu. Ba naopak, outsider z Lensu vsítil další dvě branky. Nejdříve v 55. minutě proměnil pokutový kop Seko Fofana. V 78. minutě pak na konečných 1:4 upravil Wesley Saïd. Nutno podoktnout, že Monako od 72. minuty po faulu Vandersona dohrávalo v deseti, to však nic nemění na tom, že dnešní prohra s Lensem je obrovské překvapení.

90+3

90+1
    Patrick Berg si nabíhal na levou stranu pro průnikovou přihrávku, která však byla až příliš dlouhá. Alexander Nübel bude vykopávat.

90
    Rozhodčí se rozhodl nastavit jen dvě minuty.

89
    Na centr do vápna si naběhl Florian Sotoca, jeho zakončení ale mířilo přesně do míst, kde se pohyboval Alexander Nübel.

88
    Střídání v týmu Racing Club De Lens:
    ze hřiště odchází Seko Fofana, přichází Patrick Berg.

87
    Florian Sotoca se snažil přelobovat obranný val na nabíhajícího spoluhráče. Jeden ze zadáků ale stihl vysoký míč odhlavičkovat.

86
    Přeci jen nyní zakončení přišlo. Na střelu si míč navedl Breel Embolo, jenže branku vysoko přestřelil.

85
    Hráči Monaka si vyměňují míč na půli hřiště, ale jejich snaha nevede k žádné gólové akci.

83
    Na všech zúčastněných je znát, že o vítězi je rozhodnuto. Před námi je včetně nastavení zhruba 10 minut a zápas už se pouze dohrává.

82
    Teď se blýskl i monacký gólman Alexander Nübel, jenž nohou zlikvidoval finální přihrávku z kopačky Haïdiry.

81
    ze hřiště odchází Przemysław Frankowski, přichází Jimmy Cabot.

80
    Po rohovém kopu zakončoval Seko Fofana, míč se mu ale svezl po kopačce a střela tak mířila hodně mimo.
    78. Wesley SAÏD - 1:4

78
    Lens právě vstřelilo branku! Tak tohle už je naprostý propadák v podání Monaka, hosté vedou o tři branky! WESLEY SAÏD si z levé strany navedl míč na střelu a překonal Nübela, hned jeho první dotek s míčem tak končí gólem.

77
    Dnešní duel sleduje i monacký princ. Výraz v jeho tváři zatím odpovídá průběhu utkání.

76
    Střídání v týmu AS Monaco FC:
    ze hřiště odchází Jean Lucas, přichází Malang Sarr.

ze hřiště odchází Loïs Openda, přichází Igniatius Ganago.
    ze hřiště odchází David Costa, přichází Wesley Saïd.

Jakub Ruč

Branky: 42. Badiashile (C. Henrique) – 7. Openda (Sotoca), 38. Machado, 55. Se. Fofana (pen.), 78. W. Saïd (Se. Fofana)

Karty:   40. Embolo (ASM), 58. Vanderson (ASM), 68. Ben Yedder (ASM)   72. Vanderson (ASM)

Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 6:5. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 18:13.
    AS Monaco: Nübel – Vanderson, Disasi, Badiashile, C. Henrique (67. Jakobs) – Diatta, Jean Lucas (76. Sarr), Matazo (46. Camara), Minamino (56. Golovin) – Embolo, Ben Yedder (C).
    Náhradníci: Didillon – Diop, Maripán, Martins, Volland.

Trenér: Philippe Clement

Racing Lens: Samba – Gradit, Danso, Medina – Frankowski (81. Cabot), Samed, Se. Fofana (C) (88. Berg), Machado – D. Costa (76. W. Saïd) – Sotoca, Openda (76. Ganago).
    Náhradníci: Leca – Haidara, Kakuta, Poręba, Wooh.

Trenér: Franck Haise