Kolín – Vienna Capitals 1:3 (kon.) | Motor ČB – Black Wings Linz 6:4 (kon.)
SC Marimex Kolín
1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
spusu Vienna Capitals
Neděle 21.08.2022, 17:30 • ČPP Aréna • Přípravné zápasy

To je ode mě pro dnešek vše. Přeji hezký zbytek víkendu a u dalších utkání se budu těšit. (20:07:46)

Atraktivní třetí dějství přineslo dva góly. Nejprve ve 43. minutě snížil stav kolínský Zdeněk Král. Zlepšený výkon však na srovnání nestačil. Naopak závěrečný tlak překazilo vyloučení. I přes to Středočeši zkoušeli štěstí při hře bez brankáře, ale závěrečný tlak v pěti proti pěti kýženou branku nepřinesl. Naopak konečnou tečku za nedělním utkáním udělal Matt Bradly, jenž v poklidu dovezl kotouč do odkryté kolínské klece. Capitals tak v hradecké ČPP Aréně zvítězili 3:1. Na vítězství mohou navázat již v úterý, kdy se na stejném místě postaví Mountfieldu HK. Kolín rovněž v úterý vyzve pražskou Slavii.

59:50
    Sajdl si ještě připsal poslední zákrok betonem. V tomto utkání už se nic nestane.

59:45
    Vienna Capitals vstřelili branku! Je rozhodnuto! Kolín se sympaticky tlačil za vyrovnávací brankou, ale naději mu snížilo vyloučení 106 vteřin před poslední sirénou. S odkrytou klecí pokračoval v pěti proti pěti, čehož využil MATT BRADLEY, jenž vystihl rozehrávku Kozlů a v poklidu dovezl kotouč do odkryté klece –⁠ 3:1. Bez asistence.

59:20
    Domácí se ale zatím nedokázali prosadit k zakončení. Vídeň dobře brání jednobrankový náskok.

58:40
    Branka Kolína opět prázdná, pokračuje se pět na pět.

58:14
    Vyloučení v týmu SC Marimex Kolín:
    Štohanzl – 2 min., hrubost.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny zahájil souboj za brankou Capitals, kde rozhodčí přerušili hru.

57:52
    Kolín zkouší srovnat stav se šesti muži v poli!

57:52
    Oddechový čas pro tým SC Marimex Kolín.

57:00
    Svoji šikovnost teď ukázal Gragoire. Účastník Hlinka Gretzky Cupu z roku 2012 se ale přes Kuklu k zakončení neprobil.

56:26
    Sajdl si po střele Bradleyho nebyl jistý, kde má kotouč. Ten však zůstal mezi jeho rukou a tělem. Vhazovat se bude po jeho pravici.

56:06
    Rymsha pálil od modré čáry. Widhalm však dokázal jeho střelu schovat do své lapačky. Brankář Vídně má po svém příchodu jistě více práce než Starkbaum.

55:39
    Kolín nedokázal využít přes minutu trvající dvojnásobnou početní výhodu. Nyní pokračuje v pěti proti čtyřem.

55:10
    V dobré šanci se ocitl Lang. Brankář rakušanů se ale zaskvěl, když se stihl přesunout ke své pravé tyči.

54:17
    Vyloučení v týmu spusu Vienna Capitals:
    Würschl – 2 min., hákování.

54:10
    Nedvídek kombinoval s Langem a vynutili si další faul.

53:37
    Wall – 2 min., podrážení.

Petr Koval

Branky a nahrávky: 43. Král (Štohanzl) – 19. Gregoire (Prokeš), 31. Hartl (Antal, Würschl), 60. Bradley

SC Marimex Kolín: Sajdl (Tichý) –⁠ Piegl, Kukla, Naar, Niko, Rymsha, Čáp, Pelda –⁠ Sklenář, Nedvídek, Král (A) –⁠ Síla, Štohanzl, Ouřada –⁠ Šedivý, Matějček, Lang (C) –⁠ Jarkovský, Pilný
    Trenér: Jan Šťastný

spusu Vienna Capitals: Starkbaum (od 41. Lorenz Wildhalm) –⁠ Piff, Hackl, Brunner, Posch, Wall, Fischer (C), Würschl –⁠ Rotter, Antal, Bauer –⁠ Sheppard, Kainz, Pilloni –⁠ Gregoire, Kromp, Maxa –⁠ Leon Widhalm, Prokeš, Bradley –⁠Hartl
    Trenér: Dave Barr

Rozhodčí: Veinfurter, Veselý –⁠ Roischel, Kis