Michalovce – Cracovia 6:2 (kon.) | Olomouc – Košice 0:0 (zruš.) | Mountfield HK – Vienna Capitals 3:2 (0:2 po s.n.)
Plzeň – K. Vary 4:7 (kon.) | Litvínov – Liberec 2:5 (kon.) | Slavia – Kolín 2:3 (kon.)
Třebíč – Prostějov 6:5 (po pr.) | Jihlava – Šumperk 2:1 (kon.) | Vsetín – Trenčín 5:3 (kon.)
Sokolov – Litoměřice 2:5 (kon.) | Skalica – Senica 1:2 (po s.n.) | Písek – Klatovy 5:2 (kon.)
Přerov – Zlín 1:2 (kon.) | Pardubice B – Vrchlabí 3:4 (kon.) | Havířov – Opava 3:1 (kon.)
Val. Meziříčí – Nový Jičín 1:6 (kon.) | Havlíčkův Brod – Žďár n/S 6:1 (kon.) | Ústí n/L – Mostečtí Lvi 1:3 (kon.)
Spišská N. Ves – Martin 3:1 (kon.) | Děčín – Benátky n/J 3:2 (kon.) | Pardubice – Mladá Boleslav 0:1 (kon.)
Sokol Karviná – Kopřivnice 2:3 (po s.n.) | Cheb – Chomutov 3:6 (kon.)
po s.n. (0:2)
Mountfield HK
3:2 (1:1, 2:1, 0:0)
spusu Vienna Capitals
Úterý 23.08.2022, 17:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Přípravné zápasy

Ode mne je to vše. Loučím se s Vámi a zase někdy na počtenou. (19:37:27)

V divokém zápase nakonec zvítězil celek zpod Bílé věže. Do vedení šli však hosté, když v sedmé minutě zápasu proměnil spoluhráčovu dobrou nahrávku střelou nad ležícího Růžičku Armin Preiser. Tento gól ale Hradecké probral a na konci 22. minuty už po brankách Jakuba Lva, Radka Pilaře a Nikdy Ščerbaka vedli 3:1. O pět minut později ale hosté snížili, střelou z kruhu prostřelil Růžičku Nico Brunner a zadělal na drama. Ve třetí třetině už gól nepadl. Vídeň sice měla k dispozici několik přesilovek, Hradečtí si však svým důsledným výkonem v obraně výhru pohlídali a mohou tak s domácími příznivci oslavit první letošní výhru doma v poměru 3:2. Pro Capitals může být jakousi náplastí úspěch v nadstavbových nájezdech, které ovládli po pěti sériích 2:0.

0:1
    Radek Prokeš střelou pod břevno proměňuje.

1. série
    0:0
    Perret neproměňuje.

1. série
    0:0
    Kainz neproměňuje.

Po dohodě týmů ještě proběhnou samostatné nájezdy.

59:50
    Puk je za brankou hostů. Hradec dnes zvítězí!

59:28
    Hra vysokou holí od Vídeňských, vhazování ve středním pásmu.

59:10
    Růžička to zkusil přes celé hřiště na vlastní modré, ale obránce Capitals touš zastavil.

58:47
    Hosté se nemohou dostat do pásma.

58:00
    Hosté to zkouší bez brankáře!

57:50
    Beneš výborně vystoupil a pozdržel akci hostí.

56:37
    Domácí se nikam neženou a drží puk daleko od své branky.

56:07
    Hradečtí na chlilku ztratili puk za Růžičkou, ale hned si ho vzali zpět.

55:22
    Filip Pavlík má touš v obranném pásmu a oba týmy střídají.

54:51
    Po konci trestu se domácí Okuliar zapojil do přečíslení 3 na 2, mezi betony však puk neprocpal.

54:45

53:54
    Domácí vyhazují.

53:13
    Obrovské štěstí pro Hradecké, protože osamocený útočník hostů sám před brankářem netrefil.

52:59
    Ještě se čeká než ledaři upevní branku.

52:59
    Hra se přerušuje, protože Růžičková branka byla vychýlena ze svého postavení.

52:45
    Vyloučení v týmu Mountfield HK:
    Okuliar – 2 min., nesportovní chování.

52:20
    Kelly Klíma v samostatném úniku mezeru mezi betony švédského gólmana nenašel.

52:00
    Hradecký forček za brankou soupeře nebyl úspěšný a Vídeň otáčí hru.

51:34
    Capitals se postarali o přerušení hry svým ofsajdem.

50:50
    Po hradeckém nahození od mantinelu to na stadionu jen zahučelo.

50:25

49:58
    Smoleňak nezpracoval puk u mantinelu.

49:12
    Blain se stačil vrátit do obranného pásma a zamezit brejku.

48:49
    Lvi vyhráli buly a kombinují, zatím však bez střelby.

48:25
    Vyloučení v týmu spusu Vienna Capitals:
    Pilloni – 2 min., podrážení.

47:29
    Hostující útočník před Růžičkou tečoval puk pouze nad.

47:03
    Vhazuje se po pravé ruce Růžičky.

46:36
    Hosté se s pukem nemohou dostat přes červenou čáru.

46:12
    Střela Lva sražena a Capitals odchází střídat.

45:50
    Vídeň posílá puk jen na zakázané uvolnění.

45:20
    Domácí si v útočném pásmu nerozuměli a musejí se vracet.

45:02
    Proti zacloněné střele Hackla se vyznamenal lapačkou Růžička.

44:25
    Jankova střela z kruhu trefila jen rameno Steena.

43:48
    Perret přihrávku do úniku nezpracoval.

43:13
    O puk se bojuje v rohu útočného pásma domácích.

42:44

42:16
    Puk je pod lapačkou Steena a oba týmy střídají.

41:57
    Hosté ve čtyřech.

41:27
    Domácí stále kombinují, chybí však střelba.

41:03
    Střelu Filipa Pavlíka z vrcholku kruhu Steen udržel.

40:44
    Filip Pavlík z velkého úhlu nepfefil branku, následně byl ale trefně vysokou holí a Vídeň bude hrát ve třech.

40:14
    Domácí vyhráli buly a zakládají přesilovko vzorec.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 18:46.

Druhá třetina nabídla plno šancí hlavně na hradecké straně. Dvě z nich zvládli domácí proměnit. Přečíslení 2 na 1, úspěšně zakončili Radek Pilař a Nikita Ščerbak, první padl dokonce v početní nevýhodě. Vídeňští se ze dvou slepených gólů rychle vzpamatovali a za pět minut zvládli Nicem Brunnerem snížit. Domácí pak dostali k dispozici čtyřminutovou početní výhodu, tu však i přes dobré šance využít nedokázali. Do třetí třetiny tak budou s jednobrankovým náskokem a bez tří vteřin úplnou přesilovkou vstupovat Východočeši.

40:00

39:58
    Hosté ještě vyhazují puk a druhá třetina končí.

39:56
    HL – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Sheppard.

39:45
    Závar před vídeňskou brankou gólem neskončil.

38:38
    Nahrávku před prázdnou branku hostující útočník nezpracoval a domácí jsou v plném počtu.

38:03
    Hosté se až nyní dostali z obranného pásma.

37:38
    Domácí dalších dvacet vteřin drželi puk v útočném pásmu a vynutili si tam další vhazování.

37:16
    Po výpadu Lva nezvládli dorazit puk za Steena Perret ani Zachar.

37:02
    Ščerbak – 2 min., napadení.

36:12
    Kelly Klima po fantastické nahrávce neusměrnil puk do branky.

35:26
    Jank nahazuje do útočného pásma.

34:52
    Domácí kombinaci kolem branky zakončil střelou od modré Pilař, gólmana ale neprostřelil.

34:32
    Steen schoval puk, vhazování po jeho pravé ruce.

34:10
    Růžička sražen v brankovišti, hraje se dál.

33:54
    Puk má Steen za svou brankou.

33:15
    Na druhé straně Lev na brankovišti nezachytl touš.

32:43
    Růžička zneškodnil přečíslení hostů.

31:45
    Hosté v plném počtu, pokračuje se 5 na 5.

31:25
    Po nahození hradeckého obránce se strhla mela, po které si jdou Perret a Gregoire odpočinout na trestnou.

30:47
    Hradečtí se opět vrací do pásma.

30:30
    Hosté se osvobozují.

30:07
    Lalancette trefil jen boční síť, Pavlík zase betony Steena.

29:59
    Střídání v týmu spusu Vienna Capitals:
    ze hřiště odchází Starkbaum, přichází Steen.

29:55
    Jakub Lev na pravém kruhu po přihrávce Smoleňáka netrefil puk ideálně.

29:10
    Obrovskou Růžičkovu chybu v rozehrávce hosté nepotrestali.

28:28
    Hradečtí kombinují v útočném pásmu, zatím ale bez větší příležitosti.

27:45
    Sheppard – 2 min., sekání + 2 min., nesportovní chování.

27:14
    Vienna Capitals vstřelili branku!
    NICO BRUNNER dostal velké množství prostoru na kruhu, odkud zamířil ke vzdálenější tyči Růžičkovy svatyně a snižuje na rozdíl jediného gólu. Asistence: James Sheppard, Lukas Kainz.

27:03
    Starkbaum podržel střelu od modré a vhazuje se po jeho levici.

26:10
    Cingel zavezl puk do pásma, jeho střela po kombinaci však trefila jen oblouk branky. Hosté v plném počtu.

25:40
    Na led přichází druhá přesilovková formace.

25:12
    Touš je za gólmanem Růžičkou.

24:45
    Vídeň po vyhraném buly dostala puk z pásma.

24:33
    Rotter – 2 min., krosček.

24:07
    Po nahození s eo puk bojuje za brankou hostů.

21:57
    Hradec právě vstřelil branku!
    Domácí po krátké době přidávají třetí gól! Do dalšího přečíslení se dostali Lalancette s NIKITOU ŠČERBAKEM a druhý jmenovaný poslal touš do sítě.
    Starkbaum si na puk sáhl, ale vytěsnit ho nedokázal. Asistence: Christophe Lalancette.

21:04
    V oslabení se domácí dostávají do vedení! RADEK PILAŘ ujel s Radovanem Pavlíkem do přečíslení, které vzal na sebe a střelou na vzdálenější tyč propálil Starkbauma. Bez asistence.

20:46
    Hradečtí vyhazují.

20:20
    Hosté se dostali do útočného pásma a kombinují.

20:01
    ze hřiště odchází Steen, přichází Starkbaum.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 17:54.

První třetině udávalo rytmus velké množství vyloučení. Capitals se dostali do vedení po pěkně sehraném přečíslení zakončeném Arminem Preiserem. Hosté měli i nadále více ze hry, jejich střely však bezpečně pokryl domácí brankář Jan Růžička. A tak přišla odpověď, přesilovkovou kombinaci zakončil přesnou střelou pod víko Jakub Lev a využil první hradeckou početní výhodu v sezoně. I nadále však měli navrch Rakušané a domácí gólman se musel činit. Nejvíce potlesku dostal za několik chycených střel z kruhu při vlastním oslabení a zneškodněný nájezd Matta Bradleyho. Do druhé třetiny budou hosté vstupovat ještě s minutou a čtvrt početní výhody.

20:00

19:56
    V závěru třetiny domácí brankář přidal ještě dva zákroky.

19:42
    K nájezdu se postavil Bradley, ale bekhendovým blafákem na Růžičku nevyzrál.

19:42
    Po skrumáži před hradeckou brankou je kvůli sevření puku v brankovišti nařízeno trestné střílení.

19:33
    Růžička se fantasticky přesunul proti dorážce Antla z kruhu.

19:14
    Rymsha – 2 min., krosček.

18:45
    Martin Štohanzl drží puk v útočném pásmu.

18:20
    Lvi rozehrávají z obranné třetiny.

17:45
    Střelu hostujícího útočníka zablokoval Filip Pavlík.

16:37
    Je vyrovnáno! Po fantastické zadovce Okuliara se nechytatelně do vinglu trefuje JAKUB LEV a využívá přesilovku. Asistence: Oliver Okuliar, Jéremie Blain.

16:29
    Rotter – 2 min., podrážení.

16:10
    O puk se bojuje v útočném pásmu Hradce.

15:57
    K zakázanému uvolnění došlo i na druhé straně.

15:35
    Domácí nerozehráli ideálně a píská se icing.

15:23
    Hosté vyhazují do středního pásma

14:52
    Po průniku Ščerbaka dostal puk do branky Kelly Klíma, gólu však dosáhl rukou a tak nemůže být uznán.

14:39
    Hosté se vystavili do ofsajdu.

14:26
    Oliver Okuliar nahazuje puk do pásma.

14:14
    Další nahození Capitals zneškodnil domácí gólman.

14:01
    Puk se ocitl na vídeňské střídačce.

13:43

13:32
    Růžička přerušuje hru po ráně příklepem od modré.

12:40
    Wall trefil Růžičku do masky a domácí se osvobozují.

12:05

11:55
    Po tečované přihrávce před branku drží Růžička puk v lapačce.

11:43
    F. Pavlík – 2 min., nedovolené bránění.

11:20
    Radovan Pavlík uklidňuje hru za vlastní brankou.

10:18
    Ščerbak se protlačil až na úroveň branky, nezvládl však přihrát.

09:52
    Hosté se usadili v pásmu.

09:33
    Vhazování v útočném pásmu Hradeckých.

09:25
    Kelly Klíma si navedl puk do mezikruží, trefil však pouze lapačku připraveného Steena.

09:08

08:32
    Hosté ujeli do protiútoku, ale nepřihráli si ideálně.

07:50
    Hradečtí drží puk v pásmu a snaží se odpovědět.

07:07
    Starkbaum – 2 min., nesportovní chování.

06:58
    Po přihrávce Brunnera v přečíslení dva na jednoho otevírá skóre ARMIN PREISER. Jan Růžička na střelu pod víko nemohl dosáhnout. Asistence: Nico Brunner.

06:35

06:20

05:38
    Marek Zachar ujel do samostatného úniku, ale Steen podržel svůj tým.

04:46

04:35
    F. Pavlík – 2 min., držení hole.

04:19
    Rána Filipa Pavlíka ztečována mimo.

04:09
    Ránu z kruhu od Olivera Okuliara Steen lapil.

03:30
    Kalinovo nahození nemířilo na branku a Vídeň vyhazuje.

03:29
    Puk se ocitl v hledišti.

03:06

02:46
    Rotter ve středním pásmu podrazil soupeře a Lvi mají přesilovku.

00:01

Mountfield HK: Růžička (Kiviaho) – Jank, Blain, Kalina, F. Pavlík (A), Rymsha, Gaspar, Pilař – Perret, Štohanzl, Matěj Beneš – Zachar, Lev (A), Okuliar – Ščerbak, Lalancette, Kelly Klíma – R. Pavlík, Cingel, Smoleňák (C).
    Trenér: Tomáš Martinec

spusu Vienna Capitals: Steen (Starkbaum) – Piff, Hackl, Brunner, Posch, Wall, Fischer (C), Würschl – Preiser, Rotter, Antal, Bauer, Sheppard, Kainz, Pilloni, Gregoire, Kromp, Maxa, Prokeš, Bradley, Hartl
    Trenér: Dave Barr

Rozhodčí: Pilný, Ondráček – Kis, Maštalíř.

Rozbruslení skončilo. Za dvacet minut začínáme.

Na ledové ploše právě začalo rozbruslení.

Půjde o čtvrté vzájemné měření. V předchozích třech vždy slavili Východočeši. V prvním zápase v roce 2019 zvítězili 5:1, v loňské přípravě pak ovládli dva zápasy v poměru 4:2 a 8:0.

MOUNTFIELD HK
    Minulá sezona týmu zpod Bílé věže by se dala rozdělit na dvě části. Tou první byla fantastická základní část, po které svěřenci Tomáše Martince přebírali Prezidentský pohár, tou druhou pak nečekaný krach ve čtvrtfinále s Mladou Boleslaví.

Na trenérském postu došlo k jediné změně, Ladislava Číháka nahradil na pozici asistenta ze Sparty příchozí Tomáš Hamara. Mezi hráči bylo přestupů o něco více. Dres se lvem na hrudi budou nově oblékat bývalý gólman Boleslavi Jan Růžička, kanadský zadák River Rymsha a slovenský talentovaný útočník Oliver Okuliar. Zpět do známého prostředí se pak vrací forvardu Marek Zachar s Radovanem Pavlíkem. Vedení klubu se také podařilo získat víza pro ruského obra Nikitu Ščerbaka.

Tým naopak opustili brankář Filip Novotný a hradecký odchovanec Radim Šalda. Nejcitelnější ztrátou je pak odchod vloni padesátibodového Fina Ahtiho Oksanena, který zamířil do švédského Oskarshamu.

Hradečtí letos ostré zápasy hráli jen na turnaji Red Bull Salute v Kitzbühelu, kde však po demolici Mnichova 7:1 a zodpovědně odehraného zápasu se Salcburkem s výsledkem 2:0 brali celkové vítězství.

VIENNA CAPITALS
    Tým z rakouského hlavního města je stálicí mezinárodní ICEHL. Vídeň každoročně usiluje o titul, naposledy byla úspěšná v sezoně 2016/17. Letos se v semifinále musela sklonit před pozdějšími vítězi ze Salcburku.

Mužstvo přes léto prošlo velkou proměnou. Přišly čtyřii významné posily do útoku, ze Znojma druhý nejproduktivnější hráč loňského ročníku Radek Prokeš, z AHL přivítali Vídeňští Maxe Zimmera a Jérémyho Grégoireho a poslední zámořskou posilou je z ECHL Marcus Power.

Soupiska zaznamenala také citelné ztráty, legenda klubu Philippe Lakos ukončila kariéru, reprezentační gólman David Kickert odešel do konkurenčního Salcburku, dánský sniper Nicolai Meyer se zase upsal Plzni.

Tým z hlavního města Rakouska má za sebou zatím dva přípravné zápasy. V prvním prohrál na ledě Banské Bystrice 1:2, ale v druhém si zpravil chuť při výhře nad kolínskými Kozly 3:1.

Krásný podvečer od soutoku Labe s Orlicí, kde se odehraje přípravné utkání mezi Mountfieldem HK a Capitals z Vídně.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Tomáš Prodělal

Branky a nahrávky: 17. Lev (Okuliar, Blain), 22. Pilař, 22. Ščerbak (Lalancette) – 7. Preiser (Brunner), 28. Brunner (Sheppard, Kainz)