Michalovce – Cracovia 6:2 (kon.) | Olomouc – Košice 0:0 (zruš.) | Mountfield HK – Vienna Capitals 3:2 (0:2 po s.n.)
Plzeň – K. Vary 4:7 (kon.) | Litvínov – Liberec 2:5 (kon.) | Slavia – Kolín 2:3 (kon.)
Třebíč – Prostějov 6:5 (po pr.) | Jihlava – Šumperk 2:1 (kon.) | Vsetín – Trenčín 5:3 (kon.)
Sokolov – Litoměřice 2:5 (kon.) | Skalica – Senica 1:2 (po s.n.) | Písek – Klatovy 5:2 (kon.)
Přerov – Zlín 1:2 (kon.) | Pardubice B – Vrchlabí 3:4 (kon.) | Havířov – Opava 3:1 (kon.)
Val. Meziříčí – Nový Jičín 1:6 (kon.) | Havlíčkův Brod – Žďár n/S 6:1 (kon.) | Ústí n/L – Mostečtí Lvi 1:3 (kon.)
Spišská N. Ves – Martin 3:1 (kon.) | Děčín – Benátky n/J 3:2 (kon.) | Pardubice – Mladá Boleslav 0:1 (kon.)
Sokol Karviná – Kopřivnice 2:3 (po s.n.) | Cheb – Chomutov 3:6 (kon.)
HC Děčín
3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
HC Benátky nad Jizerou
Úterý 23.08.2022, 18:00 • Zimní stadion Děčín • Přípravné zápasy

Díky za pozornost, to je ode mě vše. Přeji hezký zbytek dne a u dalších online přenosů se budu těšit opět na shledanou. (20:11:08)

Je dobojováno. Hráči Děčína dnes na svém ledě vítězí nad Benátkami nad Jizerou, kterým tak oplatili týden starou prohru. Hosté se ve třetí třetině dostali k vyrovnání, ale Medvědi měli poslední slovo, když si svůj náskok vrátili zpět. A těsný výsledek 3:2 z jejich pohledu vydržel až do konce.

59:45
    Děčín byl v držení kotouče, ale soupeř mu nedovolil zakončit do odkryté klece a poté rychle otáčí hru.

58:51
    Benátky hrají se šesti bruslaři v poli a bez brankáře!

58:33
    Nyní před Lavingerem zahrozili hosté, kteří měli před ním tlak, ale nakonec to domácí ustáli a hra je zastavena.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

56:45
    Tomáš Nezbeda zakončil u tyče Sejpala, ten nastavil levý beton a kotouč srazil do bezpečí.

56:35
    Medvědi mají puk na svých holích a snaží se dostat do akce, která by mohla znamenat pojistku v průběžném stavu.

55:43
    A nyní už i v plném počtu.

55:11
    Hosté jsou ve čtyřech.

55:07
    Trávníčkův švih na pravé straně přelétl břevno hostující brány, domácí nadále drží útočnou třetinu a kombinují.

54:11
    Domácí se uhnízdili před Sejpalem a na něho šla další střela, kterou však zachytil a následně pak nechal hru raději přerušit.

53:43
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou:
    2 min..

53:25
    Hosté se v oslabení dostali do šance, ale zblízka Lavingera neprostřelili. Domácí tak udrželi jednobrankový náskok.

53:11
    2 min..
    51:53 Tomáš NEZBEDA - 3:2

51:53
    Děčín právě vstřelil branku!
    Medvědi si berou své vedení zase zpátky a jsou tak v náskoku o jeden gól. Tomáš Faigl naservíroval přihrávku do prostoru mezi kruhy pro TOMÁŠE NEZBEDU, jenž poté kotouč zavěsil za záda Sejpala – 3:2. Asistence: Tomáš Faigl a Jakub Loukota.

50:55
    Na druhé straně pak zaútočili hráči Benátek, ale také Lukáš Lavinger se zaskvěl a zatavil nepříjemnou střelu Dominika Zumra. Hra je zastavena a za chvíli se bude před Lavingerem vhazovat.

50:11
    Vhazuje se po pravé ruce Sejpala, Medvědi mají útočné pásmo.

50:01
    Daniel Volráb si nabruslil podél pravého mantinelu na levý kruh, odkud vyslal táhlou přízemní střelu, ale ta končí na pozorném Martinu Sejpalovi!

49:52
    Pavel Zajan se dostal k odraženému kotouči a zblízka pak střílel na Sejpala, ten jeho úmysl vystihl a akci soupeře tak dokonale zmařil.

48:55
    Benátky jsou v plném počtu.

48:23
    Adam Charvát si sjel od modré čáry až do prostoru mezi kruhy, přihrávky se však nedočkal. Následně pak dorážel před Sejpalem Vladimír Brož, leč neúspěšně.

47:48
    Benátečtí se osvobodili, poslali puk až před Lukáše Lavingera a pošetřili další vteřiny ze svého oslabení.

46:55
    Děčín nyní bude mít možnost dostat se zpět do vedení, když si zahraje další početní výhodu. Využije ji?

46:55
    2 min..

46:12
    Domácí hráči se nyní dostali do další akce, když se natlačili před Sejpala, zblízka ho ale Tomáš Nezbeda neprostřelil.
    45:04 Jan KLODNER - 2:2

45:04
    Benátky nad Jizerou právě vstřelily branku!
    A je vyrovnáno. Hosté si prodloužili pobyt v děčínském teritoriu, u modré čáry pak napřáhl ke střele JAN KLODNER a ta zapadla až za zády Lukáše Lavingera – 2:2. Začíná se tak zase znovu od začátku. Asistence: Dominik Zumr a Milan Antoš.

45:03
    Dobrý zákrok Adama Starého, který zachytil přihrávku soupeře a pomohl Lavingerovi.

44:36
    Po zákroku Lavingera je hra zastavena a vhazovat se tak bude znovu u jeho klece, tentokráte po levé ruce.

44:06
    Medvědi se nyní dostali na kotouč a z vlastního pásma ho poslali bez čekání až před Martina Sejpala. Šetří tak cenné vteřiny ze své početní nevýhody.

43:42
    Domácí se nyní brání přesilové hře hostů, kteří mají šanci srovnat a dostat se definitivně zpět do zápasu.

43:07
    Vyloučení v týmu HC Děčín:
    2 min..

42:40
    Zakázané uvolnění Medvědů a vše se tak vrací zase před branku Lavingera, buly po jeho pravé ruce.

42:15
    Lavinger zakročil, posunul puk do rohu obranného pásma a poté si ho převzali spoluhráči, kteří míří na druhou stranu do hostujícího teritoria.

41:41
    Zblízka se před Sejpala natlačil Daniel Volráb, ale nakonec nenašel skulinku v jeho kleci. Hosté se tak ubránili děčínské šanci.

41:33
    Oba celky jsou už v plném počtu.

40:01

Také druhé dějství je minulostí. V něm Medvědi zvýšili své vedení, když se v přesilové hře pět na tři prosadil Adam Charvát. V závěru měl obrovskou šanci v samostatném úniku Tomáš Nezbeda, ale tváří v tvář Sejpalovi neuspěl. A po chvilce pak udeřili hosté, kteří snížili na rozdíl jediného gólu. Třetí dějství tak bude ještě hodně zajímavé a začne přibližně v 19:32.

40:00

39:42
    Ještě je tu zákrok Martina Sejpala, který sklapl betony a neinkasoval. Hra je zastavena, buly po jeho levé ruce.

39:33
    2 min..

39:33
    2 min..

39:18
    Jan Tůma se ocitl mezi kruhy, sice to měl těžké, ale zakončil. Jeho pokus pak obrana Benátek uklidila do bezpečí a otáčí hru na opačnou stranu.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny

37:36
    Medvědi opět zatlačili na pilu a snažili se překonat Sejpala, ten si místo u své pravé tyče pohlídal a šanci domácích zneškodnil.
    35:51 Petr KRÁL - 2:1

35:51
    A hned z další akce skórují hosté, kteří snižují na rozdíl jediné branky a vracejí se tak zpět do zápasu díky PETRU KRÁLOVI, který se trefil z úhlu těsně před Lavingerem – 2:1. Asistence: Lukáš Křenek a Jan Dvořák.
    35:40 Samostatný únik Tomáše Nezbedy

35:40
    Tomáš Nezbeda se dostal do samostatného úniku a tváří v tvář Sejpalovi vystřelil, ale z obrovské šance to gól není!

35:05
    Vojtěch Havlas se zjevil těsně u tyče Lavingera, švihl do puku, ale ten se otřel jen o beton domácího brankáře.

34:25
    Hosté se natlačili před Lavingera, kde šli do kombinace, tu zakončil na levém kruhu Lukáš Šípek, jeho rána ale minula bližší tyč.

33:19
    Domácí příznivci ženou své hráče kupředu, ti je vyslyšeli, ale zblízka Sejpala nepřekonali. Nicméně se stále drží v útočném pásmu.
    32:07 Adam CHARVÁT - 2:0

32:07
    Dvojnásobná přesilová hra je využita. Vladimír Brož střílel ze střední vzdálenosti a odražený puk si na levé straně našel ADAM CHARVÁT, jenž ho z úhlu usměrnil mezi tři tyče – 2:0. Asistence: Vladimír Brož a Michal Trávníček.

31:28
    Trávníček nabil Vladimíru Brožovi, který svou dělovku poslal mimo tři tyče.

29:46
    Děčín bude hrát dvojnásobnou přesilovou hru.

29:46
    2 min..

29:42
    Medvědi opět zatlačili svého soupeře v jeho pásmu, ale Sejpal zatím své brankoviště hájí.

28:54
    Hosté vyhodili puk do bezpečí a následně pak se k němu dostal domácí celek, který se rychle vrací zpět před branku Martina Sejpala.

28:10
    2 min..

27:58
    Medvědi hráli další oslabení, ale soupeře nepustili k vyrovnání a nyní jsou už v plném počtu.

25:58
    Hosté jen nahodili puk do pásma Děčína a poté se jim povedlo dostat se před Lavingera, pokus Dominika Zumra však zastavila obrana Medvědů.

25:01
    Postavení mimo hru Děčína, hra je vykázána zpět do středního pásma. Vhazovat se bude blíže brance Martina Sejpala.

24:45
    Přízemní střelu Jana Maška zastavil jeden z beků domácího celku a hra se nyní ubírá opačným směrem.

23:35
    Lukáš Kulvejt si sjel na levou stranu a v pokleku zakončil z těžké pozice, přesto donutil Lukáše Lavingera k zákroku a ten po něm raději přerušuje hru.

23:15
    Medvědi nahodili ze středního pásma kotouč až k mantinelu za Sejpalem a poté šli vystřídat.

22:41
    Radek Fojt byl znovu hodně vidět, tentokráte posouval puk na Daniela Volrába, ale ten to měl na dlouhou hůl a touš dobře nedokázal zpracovat.

21:52
    Vhazovalo se po pravé ruce Sejpala, Medvědi se pak dostali na opačnou stranu a zaútočili, ale na hostujícího brankáře si nepřišli.

21:34
    Tomáš Faigl vyzval křížným pasem na levém kruhu volného Pavla Zajan, ten se jal k zakončení, ale srazil se s protihráčem a skončil na zemi.

20:58
    Radek Fojt se dostal do blízkosti Sejpala, na pravé straně zvedl puk, ale bylo to příliš vysoko. Ten tak končí nad břevnem branky Martina Sejpala.

20:21
    Děčín je v plném počtu.

20:01

Hráči obou týmů se už trousí zpět na ledovou plochu a za malou chvíli tak bude moci začít prostřední část hry.

První dějství duelu mezi Děčínem a Benátkami nad Jizerou je minulostí. Medvědi chtěli po zpackaném prvním vzájemném utkání, ve kterém soupeři podlehli vysoko 3:9, napravit reputaci a od úvodních minut si vytvářeli šance. Ve třinácté minutě pak využili přesilovou hru díky přesné trefě Tomáše Nezbedy, jenž zužitkoval pas Zajana od zadního mantinelu a dostal touš za Sejpala. Nakonec jeho trefa byla jediná v této části hry, po které Medvědi vedou rozdílem jedné branky. Uvidíme, co nám nabídne druhé dějství, které začne přibližně v 18:47.

20:00

19:45
    Ještě se hosté zkoušeli dostat před děčínskou branku, ale už se nedostali k žádnému zakončení.

19:00
    Hraje se poslední minuta první třetiny.

18:45
    Z levého kruhu mířila na Lavingera střela z hole Daniela Špačka, zkušený matador však na brankáře Děčína nevyzrál a přilepil puk k lapačce. Hra je přerušena.

18:39
    2 min..

18:05
    Benátečtí hokejisté jsou v plném počtu.

16:59
    Michalu Trávníčkovi sjel puk z čepele a nemohl zakončit. Toho hosté využili k dalšímu vyhození puku až před Lukáše Lavingera.

16:57
    Ze šarvátky vyšel Děčín lépe, hraje přesilovou hru, zatím se mu ale nedaří dostat se do útočného pásma, hosté tak puk drží daleko od své klece.

16:05
    2 min..

16:05
    Navíc byla i posunutá branka a sudí ji už zase usazují zpět.

16:05
    Děčínští jsou znovu v držení kotouče a směřují před hostující klec. Před ní se po akci Radka Fojta strhla menší potyčka a v sobě jsou obě pětky.

15:38
    Radek Fojt se snažil napadat rozehrávku soupeře v jeho obranném pásmu, ale to se mu nepovedlo, Benátečtí se tak přeci jen dostali na opačnou stranu.

14:45
    Po pravé straně se do útočného pásma prodral Dominik Zumr, poté poslal puk před děčínskou klec, kde byl připraven Lukáš Lavinger.

14:12
    Hosté se hned pokusili o akci, ale ta k vyrovnání zatím nevedla. Hned po ubráněné akci šli dopředu Medvědi, ale před Sejpalem neuspěli.
    12:06 Tomáš NEZBEDA - 1:0

12:06
    Medvědi se ujímají vedení a využívají přesilovou hru. Pavel Zajan zatáhl po pravé straně puk k zadnímu hrazení a hned na to poslal zpětnou přihrávku na TOMÁŠE NEZBEDU, který poté z bekhendu zblízka zasunul kotouč za brankovou čáru – 1:0. Asistence: Pavel Zajan a Tomáš Faigl.

11:23
    Děčín se usadil v pásmu hostů, po střele z dálky nevyhodil touš do bezpečí Sejpal a Michal Trávníček už se napřahoval na levé straně ke střele, ale nakonec pouze promáchl. Hosté se záhy osvobozují.

10:50
    Medvědi mají k dispozici další přesilovou hru, tu první nevyužili, povede se jim to nyní?

10:20
    2 min..

09:39
    Daniel Volráb si našel odražený kotouč, na nic nečekal a táhlou střelou po zemi zamířil na hostující bránu, kde ale nohou jeho pokus vytěsnil pozorný Martin Sejpal.

08:42
    Obrana Děčína nyní vypíchla soupeři puk a znovu se s ním protočila do útočné třetiny, Tomáš Faigl, který stál mezi kruhy, ale přihrávku nedostal. A rázem tak bylo po akci.

08:03
    Jan Tůma dostal přihrávku hned po vhazování vedle Lavingera, nabral rychlost a dostal se až na levý kruh, odkud ale nadvakrát na Martina Sejpala nevyzrál.

07:52
    Další icing Medvědů.

07:20
    Po zisku kotouče se od vlastní klece dostávali na druhou stranu hosté, ale před Lavingerem nic nevymysleli. Následně pak vytáhli hru opačným směrem opět Medvědi.

06:21
    Děčínští jsou zatím hodně aktivní a i nyní se dostali do útočné třetiny, ovšem obrana Benátek nad Jizerou byla rychlejší a touš dostala do bezpečí, a sice do středního pásma.

05:38
    Lukáš Nezbeda dostal přihrávku do jízdy, sjel si těsně před Martina Sejpala a zakončil z bekhendu, jeho klec ale pouze přestřelil.

05:02
    Zakázané uvolnění Děčína stěhuje hru před Lukáše Lavingera. Vhazovat se bude po jeho levé ruce, Benátky tak získaly zadarmo útočné pásmo.

04:32

03:52
    Dominik Zumr zachytil na obranné modré čáře puk, sjel s ním do neutrální zóny a šetřil tak cenné vteřiny z oslabení.

03:19
    Medvědi mají k dispozici přesilovou hru a hned prověřili Sejpala, kterému kotouč vypadl vedle sebe.

02:32
    2 min..

01:59
    Na druhé straně svou branku uhájil Lukáš Lavinger, když zastavil jemné nahození Jana Dvořáka.

01:38
    A další pobyt v pásmu, Medvědi si vypracovali další akci, ael ani po ní se skóre nemění.

00:58
    O chvilku později se do šance dostal Tomáš Faigl, jenž to na Sejpala zkusil z bekhendu u jeho levé tyče, ale ten si své brankoviště pohlídal. Posléze byla posunutá branka a je třeba její zpětné usazení.

00:31
    Hosté se po zisku kotouče dostali hned do útočného pásma, těsně před Lavingerem to zkoušel Kamil Bříška, ale někdejší jablonecký hokejista se nakonec neprosadil.

00:01

HC Děčín: Lavinger (Skokan) – Brož, Loukota, Kučera, Charvát, Starý, Kaltenböck – Trávníček, J. Tůma, L. Nezbeda – Faigl, T. Nezbeda, Zajan – Volráb, Fojt, Macek – Chovanec
    Trenér: Tomáš Mareš

HC Benátky nad Jizerou: Sejpal (Hofman) – Čížek, Klodner, Antoš, Kulvejt, Mrkvička, Mašek, Šípek – Šíma, Bříška, Špaček (C) – Stehlík, Havlas, Zumr – Křenek, Král, Dvořák – Kusý, Hruška, Hejňák
    Trenér: Antonín Nečas.

Ještě loni prvoligové Benátky nad Jizerou mají v přípravě na druhou hokejovou ligu, kam sestoupily, za sebou čtyři odehrané zápasy. Nejprve nestačily na Letňany, ty doma vyhrály 6:0. Poté si ale benátečtí hokejisté spravili chuť, když doma vyhráli nad Mělníkem 14:0. Následovala prohra 5:8 s pražskou Kobrou a naposledy, jak už bylo zmíněno, porazili 9:3 Děčín. A na tento úspěch by chtěli navázat i dnes v Děčíně.

HC Děčín

Děčínští hokejisté mají za sebou tři zápasy v přípravném období. V tom prvním na svém ledě vyzvali chomutovské Piráty, kteří jsou nováčkem ve druhé lize, když suverénně postoupili z krajského přeboru. A ti byli nad síly Děčína. Vyhráli totiž vysoko 8:2. Poté následovalo utkání s Mostem. A v přestřelce nakonec Děčín bral první výhru poměrem 8:5. Hned druhý den cestovali Medvědi ke svému úvodnímu venkovnímu zápasu, a sice do Benátek nad Jizerou. A tam padli 3:9. Dnes je tedy ve svém teritoriu čeká odveta, ve které budou chtít uspět.

Hezký úterní večer přeji všem příznivcům hokeje. Přípravné období hokejových klubů je v plném proudu a nejinak je tomu i dnes. V rámci tohoto textového online přenosu se zaměříme na duel mezi Děčínem a Benátkami nad Jizerou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vendula Zdražilová

Branky a nahrávky: 13. T. Nezbeda (Zajan, Faigl), 33. Charvát (Brož, Trávníček), 52. T. Nezbeda (Faigl, Loukota) – 36. Král (Křenek, Dvořák), 46. Klodner (Zumr, Antoš)

Trenér: Antonín Nečas