Hertha – Dortmund 0:1 (kon.) | Hoffenheim – Augsburg 1:0 (kon.) | Mohuč – Leverkusen 0:3 (kon.)
RB Lipsko – Wolfsburg 2:0 (kon.) | Schalke – Union Berlín 1:6 (kon.) | Bayern – Mönchengladbach 1:1 (kon.)
Hertha BSC
0:1 (0:1)
Borussia Dortmund
Sobota 27.08.2022, 15:30 • Olympiastadion, Berlín • Německá Bundesliga • 4. kolo

Držení míče: 41 % : 59 %.
    Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 9:17. Rohy: 6:10. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 8:9. (17:26:00)

Je konec! Dortmund nakonec zvládl duel na půdě Herthy Berlín a vítězí 1:0. Hostující celek si od patnácté minuty vypracoval snad pět šancí, ale orazítkoval břevno i tyčku. Až ve 33. minutě se hlavou dočkal Anthony Modeste. Domácí po změně stran sice zlepšili svou hru, ale dlouho se nemohli dostat do šancí. Na opačné straně naopak další tři šance zahodil Jude Bellingham. Dortmund to ale kvůli vysoké kvalitě defenzivy mrzet nemusí.

90+4

90+2
    Žlutá karta pro tým Hertha BSC (Marco Richter).

90+1
    Jonjoe Kenny zatažením za dres poslal k zemi Reuse, který získal pro hosty přímý kop a cenné sekundy k dobru.

90
    Nico Schlotterbeck se srazil s jedním ze soupeřů a zůstává ležet s bolestivou grimasou v obličeji. Uvidíme, zda bude schopen pokračovat.

89
    Exekuce přímého kopu se podle očekávání chopil Marco Reus, ale jeho technickou střelu jeden z hráčů ve zdi přizvedl na roh.

88
    Julian Brandt si chytrou kličkou v blízkosti velkého vápna vymodlil nedovolený zákrok a vybojoval pro Borussiu přímý kop ze skvělé pozice.

87
    Hertha kombinuje na vlastní polovině a hledá si prostor pro jeden ze závěrečných útoků dnešního souboje. Už i krajní obránci hrají hodně vysoko.

86
    Střídání v týmu Borussia Dortmund:
    ze hřiště odchází Anthony Modeste, přichází Niklas Süle.
    ze hřiště odchází Raphaël Guerreiro, přichází Thorgan Hazard.

85
    Boateng se snaží zapojovat do ofenzivy Herthy Berlín, ale domácí se stále ne a ne dostat do vyložené šance na vyrovnání.

84
    Dosud nejčastěji zakončující hráč utkání Jude Bellingham pálil zpoza velkého vápna, nicméně jeho dělovku mířící do středu branky Oliver Christensen vyrazil.

83
    Modeste si ve vápně hledal vysoký centr z pravé strany, ale důrazný stoper Herthy jej bez problémů dokázal udeřit mimo šanci.

82
    Nico Schlotterbeck se nedokázal domluvit s brankářem Kobelem a zbytečně posunul míč na rohový kop.

81
    Střídání v týmu Hertha BSC:
    ze hřiště odchází Marc-Oliver Kempf, přichází Davie Selke.

81
    Hertha zahrávala přímý kop, po kterém se do zakončneí hlavou dostal Marvin Plattenhardt, ale jeho pokus v pádu skončil vysoko nad břevnem.

80
    Jako blesk z čistého nebe mohlo přijít vyrovnání Herthy Berlín! Marco Richter překvapivým zakončením orazítkoval břevno.

79
    Bellingham se zbytečně pustil do potyčky s jedním z domácích hráčů. Sudí oba kohouty uklidnil domluvou.

78
    Domácí fanoušci hlasitým skandováním ženou Herthu za vyrovnáním, ale v posledních minutách hrozí výhradně Borussia.