Cremonese – Turín 1:2 (kon.) | Juventus – AS Řím 1:1 (kon.) | AC Milán – Bologna 2:0 (kon.)
Spezia – Sassuolo 2:2 (kon.)
Spezia Calcio
2:2 (2:1)
US Sassuolo Calcio
Sobota 27.08.2022, 20:45 • Stadio Alberto Picco (La Spezia) • Italská Serie A • 3. kolo

Z mé strany je to už z tohoto zápasu všechno, přeji hezký zbytek večera. (22:44:12)

Držení míče: 42 % : 58 %.
    Střely na branku: 2:8. Střely mimo: 4:9. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 17:10.

o oťukávací první dvacetiminutovce se obě mužstva naplno vrhla do útoku. Jako první udeřili hosté, po centru z levé strany se hlavou prosadil Davide Frattesi. Už po třech minutách ale bylo vyrovnáno, prosadil se Simone Bastoni. V nastaveném čase první půle pak domácí kopali penaltu, kterou proměnil M'bala Nzola. Hned na začátku druhého poločasu se Sassuolo po hrubé chybě v domácí defenzívě dočkalo vyrovnání, prosadil se Andrea Pinamonti. Od té doby byli hosté aktivnějším mužstvem, ale zápas už se jim na svou stranu zlomit nepovedlo, a to i přesto, že hráli od 82. minuty po vyloučení Albina Ekdala přesilovku.

90+5

90+4
    Jeden z hráčů Sassuola zahrál míč rukou, takže rozehrávat budou domácí.

90+3
    Ještě jeden roh zahrávali hosté. Míč mířil na bližší tyč, ale brankář Spezie zasahovat nemusel.
    90+2. Defrel mohl rozhodnout

90+2
    Do obrovské šance se v nastaveném čase dostal Grégoire Defrel, ale Bartłomiej Drągowski předvedl spektakulární zákrok a udržel svůj tým ve hře o body.

90+1
    Pedro Obiang ve vápně těsně nedosáhl na přihrávku Berardiho, takže z toho znovu bude jen kop od branky Spezie.

90+1
    Nastavují se čtyři minuty.

89
    I tentokrát se Spezia dokázala ubránit a nyní bude od branky rozehrávat Bartłomiej Drągowski. A spěchat určitě nebude.

88
    Tlak Sassuola bude pokračovat rohovým kopem z levé strany.

87
    Jeremy Toljan posílal nebezpečnou zpětnou přihrávku do vápna, ale žádný z jeho spoluhráčů se k míči nedostal.

85
    Kompletně celý tým Spezie je zatažen za balónem, bod by v tuto chvíli domácí brali všema deseti.

83
    První úkol si Spezia splnila, ubránila se následnému přímému kopu Sassuola.
    82. Červená karta po 2. žluté

82
    Závěr zápasu bude pro domácí tým o to těžší, že ho bude muset absolvovat bez vyloučeného Albina Ekdala! Ten byl na hřišti jen 16 minut a už stihl dostat druhou žlutou kartu!

80
    Zatím se domácí brání úspěšně, nyní zdárně přežili i další rohový kop Sassuola.

79
    Spezia v posledních minutách doslova rezignovala na útok a pouze se brání. Uvidíme, jestli tlak Sassuola v poslední desetiminutovce ustojí.

Petr Sumbal

Branky: 30. S. Bastoni, 45+4. Nzola (pen.) – 27. Frattesi (Kyriakopoulos), 50. Pinamonti (Toljan)

Karty:   68. Ekdal (SPZ) – 45+2. G. Ferrari (SAS)   82. Ekdal (SPZ)

Spezia Calcio: Drągowski – Hristov (46. Caldara), Kiwior, Nikolaou – Gyasi (C), Agudelo (66. Verde), Bourabia (66. Ekdal), S. Bastoni (78. Sala), Reca – Strelec (58. Kovalenko), Nzola.
    Náhradníci: Zoet, Zovko – Ellertsson, Holm, Podgoreanu, Sanca, Beck.

Trenér: Gotti

US Sassuolo Calcio: Consigli – Toljan, Erlić, G. Ferrari (C), Rogério – Frattesi (69. Thorstvedt), López, Henrique – D. Berardi, Pinamonti (77. Defrel), Kyriakopoulos (77. Obiang).
    Náhradníci: Pegolo, Russo – Álvarez, Ayhan, Ceïde, Harroui, Marchizza, Ruan.

Trenér: Dionisi

Rozhodčí: Cosso – Fiore, Macaddino