Kolín nad Rýnem – Stuttgart 0:0 (kon.) | W. Brémy – Frankfurt 3:4 (kon.)
Werder Brémy
3:4 (2:3)
Eintracht Frankfurt
Neděle 28.08.2022, 17:30 • Wohninvest Weserstadion, Brémy • Německá Bundesliga • 4. kolo

Frankfurt poráží Brémy ve strhujícím duelu 4:3. Zejména první poločas měl úžasné tempo a šance střídala šanci. Domácí otočili z 0.1 na 2:1, ale Eintracht překlopil na 3:2 ze svého pohledu, když Lindström zakončil brejk pěkným lobem přes Pavlenku na bližší tyč.

Následně odstartoval druhý poločas akcí Kola Muaniho, který svou rychlostí dělal Werderu velké problémy, v závěru útoku dostal Sow míč proti placíře a vymetl šibenici. Vítěz posledního ročníku Evropské ligy se pak zatáhl a soustředil hlavně na obranu, domácí pozlobili například Füllkrugem, který už byl sám před Trappem, nicméně stoupl na míč.

Na Werderu bylo poznat, že nepanikaří a věří, že dokáže urvat minimálně bod jako proti Dortmundu. V 93. minutě nařídil sudí Ittrich penaltu za zákrok na Ducksche, když se ještě běžel podívat na monitor a Füllkrug poslal míč se zvednutou hlavou do protipohybu gólmana. Domácí měli k dispozici ještě jednu nadějnou standardku, ale byl jim odmávaný ofsajd. (19:53:08)

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 6:5. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 3:5. Fauly: 17:17.

90+7

90+7
    Ducksch ještě kopal třikrát roh zprava, Pavlenka šel do vápna, míč se odrazil za šestnáctku, hosté pak zablokovali tvrdou střelu a ještě mohli trefit opuštěnou bránu Werderu.

90+6
    Burke měl skvělou rychlost na pravé straně a nacentroval na střed, Tuta těsně přestřelil vlastní bránu, míč skončil na horní síti.

90+5
    Grujev fauloval Borrého na levé straně, hosté tahají čas u domácí šestnáctky.

90+5
    Při závaru na hranici hostujícího malého vápna byl odmáván ofsajd.

90+4
    Sudí ještě běžel uklidnit protestujícího hostujícího trenéra Glasnera a udělil kartu.

90+3
    Žlutá karta pro tým Eintracht Frankfurt (Djibril Sow) za faul v hlavičkovém souboji a ruku v obličeji protihráče.

90+3
    Nastavuje se pět minut.

90+2
    Werder právě vstřelil branku!
    NICLAS FÜLLKRUG se celou dobu díval na Trappa a poslal penaltu po zemi ke své levé tyči do protipohybu gólmana.

90+1
    Bude to penalta!

89
    Marvin Ducksch byl zasažený Ndickou, ještě stihl posunout pod sebe na Schmidta a jeho Knauffem tečovaný pokus vyškrábl Trapp rukama na přední tyči. Sudí ještě konzultuje s kolegou u videa, zda to byl penaltový zákrok na Ducksche a běží se podívat na monitor!

89
    Alario se omlouvá protihráči za nedovolený zákrok na levé straně.

88
    Hosté zneškodnili centr na delší tyč, následně byl Werderu odmávaný ofsajd.

88
    Oliver Burke faulován na pravé straně, když na něj naskočil Ndicka a domácí kopou standardku u vápna soupeře.

87
    Alario si ještě nechal obvázat ruku.

86
    Střídání v týmu Eintracht Frankfurt:
    ze hřiště odchází Mario Götze, přichází Lucas Alario.

86
    ze hřiště odchází Randal Kolo Muani, přichází Rafael Borré.

Vít Muzikář

Branky: 14. Jung, 17. Bittencourt (Ducksch), 90+2. Füllkrug (pen.) – 2. M. Götze (Kolo Muani), 32. Kolo Muani (Kamada), 39. Lindström (Rode), 48. Sow (Kamada)

Karty:   33. Pieper (BRM) – 75. Trapp (FRN), 90+3. Sow (FRN), 90+4. Glasner (trenér) (FRN)

Werder Brémy: Pavlenka – Pieper, Veljković, Friedl (C) – Weiser (77. Burke), Bittencourt (30. R. Schmid), Groß (65. Grujev), Stage (65. Schmidt), Jung (65. Buchanan) – Füllkrug, Ducksch.
    Náhradníci: Zetterer – Stark, Rapp, Agu.

Trenér: Ole Werner

Eintracht Frankfurt: Trapp – Jakić, Tuta, Ndicka, Pellegrini (65. Lenz) – Rode (C) (77. Chandler), Sow – Lindström (77. Knauff), M. Götze (86. Alario), Kamada – Kolo Muani (86. Borré).
    Náhradníci: Ramaj – Smolčić, Hasebe, Dina Ebimbe.

Trenér: Oliver Glasner

Rozhodčí: Ittrich – Thielert, Gittelmann