Arsenal – Aston Villa 2:1 (kon.) | Bournemouth – Wolverhampton 0:0 (kon.) | Manchester City – Nottingham 6:0 (kon.)
West Ham – Tottenham 1:1 (kon.) | Liverpool – Newcastle 2:1 (kon.)
Arsenal FC
2:1 (1:0)
Aston Villa FC
Středa 31.08.2022, 20:30 • Emirates Stadium, Londýn • Anglická Premier League • 5. kolo

Londýnský Arsenal je i po pátém kole Premier League jediným mužstvem bez ztráty bodu. Navzdory obrovské převaze se musel o dnešní výhru nad předposlední Aston Villou chvíli třást, když přímo z rohu zakroutil míč do sítě v 74. minutě střídající brazilský reprezentant Douglas Luiz de Paulo. Domácí, kteří v první půli spálili nejméně pět vyložených šancí, ovšem našli rychlou odpověď a spasitelem v mnohem méně povedeném druhém poločase se stal jiný Brazilec Gabriel Martinelli. Vítězství 2:1 již domácí udrželi bez potíží. (22:27:54)

Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 6:1. Rohy: 10:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:14.

90+5

90+5
    Ramsdale rozehrává trestný kop jen na tribunu, takže hosté ještě jednou vhodí.

90+5
    Útočný faul při skluzu připraví hosty z Birminghamu o další porci vteřin, jichž už mnoho nezbývá.

90+4
    Samostatný průnik zakončil po zasekávačce zpoza velkého vápna dva metry nad břevno Nketiah.

90+3
    Akce Aston Villy dospěla za koncovou čáru, Aaron Ramsdale nebude příliš spěchat s odkopem.

90+1
    Dnešní utkání sleduje 60 012 diváků.

90
    Nastavuje se 5 minut.

90
    Smith-Rowe neudržel rovnováhu při kličce do dvojbloku, z druhé vlny se již dostal ke střele Martinelli, jenže byla to jedna z méně povedených – po zemi a výrazně vedle.

88
    Dvojnásobná změna v sestavě londýnského Arsenalu:
    ze hřiště odcházejí Bukayo Saka a Gabriel Jesus, přicházejí Rob Holding a Eddie Nketiah.

87
    Jenže senzace ze 74. minuty se neopakovala, hosté se dopustili útočného faulu.

86
    Aston Villa vybojovala rohový kop.

83
    V přerušené hře střídá Aston Villa:
    ze hřiště odchází Boubacar Kamara, přichází Danny Ings.

82
    Rýsuje se nepříjemnost pro Londýňany, na trávníku sedí brankář Ramsdale a drží se za zadní stehenní sval. Zatímco k němu rychle míří lékař a masér, ostatní hráči využívají přerušené hry k občerstvení.

81
    Podruhé střídá Arsenal: ze hřiště odchází Martin Ødegaard, přichází Emile Smith-Rowe.

80
    Nebezpečný trestný kop Aston Villy z levé strany skočil o trávník do Ramsdaleovy náruče.

77
    Arsenal právě vstřelil branku!
    Obdržený gól vyburcoval domácí z letargie a okamžitě odpovídají. GABRIEL MARTINELLI měl proti sobě na levé straně šestnáctky dva hráče, zvolil zpětnou přihrávku na volného Tomijasua, ten uvolnil Saku a jeho centr se vrátil zpět k brazilskému útočníkovi. Po Martinelliho halfvoleji pod břevno se pak jeho skorojmenovec Martínez natahoval marně.

75
    VAR ještě posuzoval případné nedovolené překážení brankáři ze strany Boubacara Kamary, vše je ale v pořádku a vyrovnávací branka platí.