Katowice – Rögle BK 4:5 (kon.) | Fehérvár – Zürich 1:7 (kon.) | Frölunda – Mountfield HK cz 4:2 (kon.)
HC Slovan – Tappara 2:5 (kon.) | Fribourg – Ilves 3:2 (kon.) | Rapperswil – Mnichov 1:4 (kon.)
Grenoble – Eisbären 2:8 (kon.) | Salzburg – Stavanger 3:2 (po pr.)
EC Red Bull Salzburg
3:2 (0:0, 1:0, 1:2 - 1:0)
Stavanger Oilers
Čtvrtek 01.09.2022, 20:20Hokejová Liga mistrů • Skupina E

EC Red Bull Salzburg v zápase dvakrát vedl, ale hosté vždy dokázali vyrovnat. Utkání dospělo do prodloužení, ve kterém domácí sice neproměnili přesilovku, ale po jejím skončení se trefit už dokázali. Red Bull bere dva body, Oilers jeden. (22:48:03)

62:56 Florian BALTRAM - 3:2

62:56
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Na nájezdy nedojde, je rozhodnuto. Red Bull tento zápas vyhraje, po rychlé akci se před branku dostal a brankáře se štěstím dokázal překonat rozjetý FLORIAN BALTRAM. Asistence: Ali Wukovits.

62:41
    Domácí brankář po chybě obrany dokázal situaci zachránit a puk udržel před brankovou čárou.

62:00
    Domácí celek početní výhodu proměnit nedokázal, nyní se hraje ve stejném počtu hráčů.

61:48

61:26
    Oilers vyhazují přes všechny čáry a hosté nyní stačí vystřídat.

61:00
    Bourke pálil bez přípravy a podle toho také jeho zakončení vypadalo. Puk končí vedle.

60:30
    Raffl vypálil nepřesně, následně hosté vyhodili.

60:10
    Domácí celek se usadil v útočném pásmu, kde kombinuje.

60:01

Tři branky jsme viděli ve třetí třetině. Stav je vyrovnaný, a tak uvidíme prodloužení za malou chvilku. Domácí jej začnou v přesilovce.

60:00

59:49
    Vyloučení v týmu Stavanger Oilers:
    Bryce Gervais – 2 min., vysoká hůl.

59:26
    Oilers špatně rozehráli, píská se zakázané uvolnění.

59:14
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetí třetině.

58:08
    Raffl to zkoušel individuálně, dostal se do zakončení, v rozhodující chvíli ale nedokázal vypálit.

57:05
    Holm kryje střelecký pokus, vhazovat se bude před jeho brankou. Nyní je to souboj domácích střelců s hostující obranou a brankářem.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 27. Bourke (Robertson), 47. Schneider (Nissner, Genoway), 63. Baltram (Wukovits) – 44. Gervais, 49. Bittner (Lefebvre.)

EC Red Bull Salzburg: Tolvanen (Kickert) – Heinrich, Lewington, Robertson, Genoway, MacWilliam, Schreier, Stapelfeldt – Raffl, Nissner, Schneider – Baltram, Bourke, Loney – Harnisch, Auer, Thaler
    Stavanger Oilers: Holm (Partanen) – Ulriksen, Lefebvre, Sveum, Klavestad, Aarthun, Rokseth, Higson – Kissel, Gervais, Bittner – Hoff, Strandborg, Henriksen – Mauldin, Paulsen, Kristiansen – Hurrod, Faret, Beck – Karlsen

Rozhodčí: Fraňo, Ofner – Pardatscher, Seewald