Švýcarsko – Japonsko 2:1 (2:0 po s.n.) | USA – Maďarsko 12:1 (kon.) | Finsko – Česko cz 1:2 (po pr.)
Kanada – Švédsko 3:0 (kon.)
Finsko
1:2 (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Česko
Čtvrtek 01.09.2022, 17:37 • Iscenter Nord, Frederikshavn, Dánsko • Mistrovství světa žen • Čtvrtfinále

Dnes je to ode mě všechno, děkuji vám za pozornost a těším se na viděnou. (21:00:32)

Máme za sebou strhující utkání, které lépe vyznělo pro výběr Carly MacLeodové. Češky ustály ve třetí třetině obrovský tlak Finek, které dokázaly ve 49. minutě vyrovnat. Do konce třetí části se obě branky zavřely. Zápas dospěl do prodloužení, kde rozhodla úvodní minuta.

Českou historii přepsala Aneta Tejralová, jež poslala tým do semifinále mistrovství světa. Národní celek kromě premiérové účasti mezi nejlepší čtyřkou mají za sebou ještě další milník. Národní celek bude na příštím světovém turnaji ve skupině A.

Nejlepší hráčky utkání
    Finsko: Noora Tulusová, útočnice
    Česká republika: Daniela Pejšová, obránkyně.

Střely na branku v prodloužení (celkem): 1:1 (37:33)

60:41 Aneta TEJRALOVÁ - 1:2

60:41
    Česko právě vstřelilo branku! Češky přepisují historii! Po chybě v obranném pásmu potrestala finskou chybu ANEEETA TEJRALOVÁÁÁ. Česká hráčka nachytala Anni Keisalovou u levé tyče! Bez asistence.

60:23
    Úvodní slovo nastaveného času si pro sebe vzala Jenni Hiirikoskiová, která pelášila přes celé pásmo. Peslarová chytá.

60:01

Třetí třetina se nesla v tónech finského výběru, který od začátku tlačil. Seveřanky měly souvislý tlak, který vyústil ve vyrovnávající gól. Češky hledaly jen těžce protihru, nakonec z toho vyplývá remíza po šedesáti minutách. Následuje desetiminutové prodloužení ve třech bruslařích na obou stranách.

Střely ve třetí třetině (celkem): 14:7 (36:32)

60:00

59:48
    Kateřina Mrázová nahrála na Denisu Křížovou, která z těžké pozice trefila betony Anni Keisalové!

58:55
    Přečíslení dvě na jednu předvedly soupeřky národního celku. Puk nedošel k Noore Tulisové. Druhé jmenované přeskočil kotouč čepel.

58:29
    Velký krajíc si ukrojila Vendula Přibylová, která chtěla projít přes trojlístek v modrém. Nakonec česká hráčka vypálila. Pokus byl přizvednutý do ochranné sítě.

57:35
    Nebezpečná nahrávka na osu kluziště, která minula finskou hokejku. Tohle mohla být zajímavá situace pro Seveřanky.

56:57
    Češky se usadily v útočné třetině, kde bojují o to, aby se prosadily proti favoritovi zápasu. Anni Keisalová nakonec chytá nahození od pravého mantinelu do lapačky.

56:15
    Kiira Yrjanenová vyslal pozdrav na Kláru Peslarovou, druhá jmenovaná nakonec nemusela do akce. Puk mířil jen do plexi.

55:35
    Pokračuje při hře pět na pět a do konce utkání nám zbývá pár minut. Kdo vyhraje. ...

54:04
    Nahzení Anety Tejralové se snažila před finskou brankou tečovat Andrea Trnková, ta jej tečovala do míst, kde byla gólmanka. Odražený puk nedokázala zamést potom do sítě jedna z českých hráček.

Štěpán Ondráček

Branky a nahrávky: 49. Tulusová (Holopainenová, Rantalaová) – 37. Pejšová (Mills), 61. Tejralová

Finsko: Keisalaová (Silvonenová) – Hiirikoskiová (C), Savolainenová, Rantalaová, Laitinenová, Karjalainenová, Parkkonenová, Viitasuová – Nieminenová (A), Karvinenová (A), Tapaniová – Holopainenová, Vainikkaová, Tulusová – Nylundová, Vesaová, Liikalaová – Vanhanenová, Yrjänenová, Sundelinová – Rakkolainenová.
    Trenér: Juuso Toivola

Česko: Peslarová (Škodová) – Pejšová, Lásková, Tejralová (A), Horálková, Trnková, Radová – Šapovalivová, Mrázová, Mlýnková – Křízová (A), Hymlárová, Pejzlová – Mills (C), Přibylová, Neubauerová – Erbanová, Sarnovská, Pátková.
    Trenér: Carla MacLeodová

Rozhodčí: Kaylen Hansonová (USA), Shauna Nearyová – Jessica Chartrandová (obě CAN), Marine Dinantová (BEL),