Leverkusen – Freiburg 2:3 (kon.) | Stuttgart – Schalke 1:1 (kon.) | Union Berlín – Bayern 1:1 (kon.)
Wolfsburg – Kolín nad Rýnem 2:4 (kon.) | Bochum – W. Brémy 0:2 (kon.) | Frankfurt – RB Lipsko 4:0 (kon.)
Bayer Leverkusen
2:3 (1:0)
SC Freiburg
Sobota 03.09.2022, 15:30 • BayArena, Leverkusen • Německá Bundesliga • 5. kolo

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (17:30:30)

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 9:2. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 15:10.

Tři venkovní zápasy a tři výhry v této sezóně pro Freiburg! Tímto vítězstvím se navíc dostává do čela Bundesligy!
    Leverkusenu patřila první půle, ale domácí nedokázali odskočit na větší, než jednobrankový rozdíl. Vstup do druhé půle vyšel fantasticky hostům, kteří dvěma góly otočili skóre ve svůj prospěch. Na to ještě dokázali domácí odpovědět první letošní bundesligovou brankou Patrika Schicka, jenže konečnou podobu skóre dal v 72. minutě zápasu hostující Doan.

90+3

90+3
    Ricu Doan (Freiburg) šetří čas na útočné polovině, u pravého rohového praporku.

90+1
    Timothy Fosu-Mensah (Leverkusen) to vzal na sebe, střelou zpoza vápna nezaskočil pozorného gólmana Freiburgu.

90
    Nastavují se tři minuty.

88
    Charles Aránguiz (Leverkusen) centruje z pravé strany do vápna Freiburgu, Odilon Kossounou zkoušel ještě zabojovat a dostat se k míči, nevyšlo to.

87
    Callum Hudson-Odoi (Leverkusen) v ofsajdu, takže ani tato akce domácím nevyjde a branku Freiburgu neohrozí.

86
    Ricu Doan (Freiburg) opět zaměstnal hned dvojici protihráčů, míč dokázal odehrát i po pádu na trávník.

85
    Naopak hostující Freiburg je na útočné polovině a hosté tak sbírají cenné vteřiny.

84
    Leverkusen se snaží, ale jakoby domácím svazovala již nervozita nohy.

82
    Žlutá karta pro tým Bayer Leverkusen (Nadiem Amiri).

82
    Ricu Doan (Freiburg) se dokázal prosadit na levé straně, kde se zbavil dvojice bránících hráčů soupeře, přihrál Petersenovi, jemuž nevyšla přihrávka do vápna.

81
    Byly vyčerpány již všechny možnosti střídání, v domácím dresu se tak opět na hřišti nedostane Adam Hložek...

80
    Střídání v týmu SC Freiburg:
    ze hřiště odchází Vincenzo Grifo, přichází Nils Petersen.
    ze hřiště odchází Michael Gregoritsch, přichází Keven Schlotterbeck.

79
    Střídání v týmu Bayer Leverkusen:
    ze hřiště odchází Daley Sinkgraven, přichází Timothy Fosu-Mensah.
    ze hřiště odchází Robert Andrich, přichází Nadiem Amiri.

78
    Charles Aránguiz (Leverkusen) rozehrál roh, ale jeho centr končí v rukavicích Flekkena, takže z této akce domácí rozhodně nevyrovnají.

Martin Dvořák

Branky: 16. Demirbay, 65. Schick (Hudson-Odoi) – 48. Ginter (Grifo), 51. Gregoritsch (Džong), 72. Doan (Höfler)

Karty:   5. Tah (LEV), 82. Amiri (LEV) – 53. Gregoritsch (FRE)

Bayer Leverkusen: Hrádecký – Tapsoba, Tah (60. Hudson-Odoi), Kossounou – Frimpong, Palacios (60. Azmún), Andrich (79. Amiri), Demirbay (60. Aránguiz), Sinkgraven (79. Fosu-Mensah) – Diaby, Schick.
    Náhradníci: Lomb – Hložek, Paulinho.

Trenér: G. Seoane

SC Freiburg: Flekken – Ginter, Lienhart, Gulde (46. Doan) – Sildillia, Keitel (46. Eggestein), Höfler, Günter – Sallai (9. Džong), Grifo (80. Petersen) – Gregoritsch (80. K. Schlotterbeck).
    Náhradníci: Atubolu – J. Schmid, Siquet, Weisshaupt.

Trenér: C. Streich

Rozhodčí: Stegemann – Günsch, Assmuth