Finsko – Maďarsko 3:2 (po pr.) | USA – Česko cz 10:1 (kon.) | Japonsko – Švédsko 5:4 (kon.)
Kanada – Švýcarsko 8:1 (kon.)
Japonsko
5:4 (0:3, 3:0, 2:1)
Švédsko
Sobota 03.09.2022, 16:00 • Iscenter Nord (Frederikshavn) • Mistrovství světa žen • O 5. - 8. místo

Švédské hokejistky ztratily skvěle rozehraný zápas. Nad Japonkami vedly po první třetině už o tři góly, jenže hráčky země vycházejícího slunce po přestávce díky třem vydařeným přesilovkám srovnaly, ve třetí části duel otočily, a i když o těsný náskok přišly, poslední slovo patřilo přeci jenom jim. Vítězný gól v čase 57:12 vstřelila Remi Kojamaová. (18:29:31)

Střely na branku: 28:36.

58:24
    Švédsko už nemá co ztratit a hraje bez brankářky!

57:12
    Japonsko právě vstřelilo branku!
    Autorem branky je REMI KOJAMAOVÁ. Asistence: Hikaru Jamašitaová.

Švédsko právě vstřelilo branku!
    Autorem branky je HANNA OLSSONOVÁ. Asistence: Sara Hjalmarssonová.

47:22
    Autorem branky je HARUKA TOKOOVÁ. Asistence: Akane Šigaová.

40:01

Odlišný obrázek oproti té první měla druhá třetina. Japonky v ní využily všechny tři přesilovky, samy neinkasovaly a jsou zpátky v utkání.

Střely na branku po 2. třetině: 19:20.

40:00

39:19
    Autorem branky je MAKOTO ITOOVÁ. Asistence: Haruka Tokoová.

38:12
    Vyloučení v týmu Švédsko:
    Linnea Johanssonová – 2 min., nedovolené bránění.

27:23
    Šiori Jamašitaová – 2 min., hákování.

25:19
    Autorem branky je JOŠINO ENOMOTOOVÁ. Asistence: Makoto Itoová a Haruka Tokoová.

25:00
    Jessica Adolfssonová – 2 min., krosček.

Lukáš Jasoněk

Branky a nahrávky: 25. Tokoová (Itoová), 26. Enomotoová (Itoová, Tokoová), 40. Itoová (Tokoová), 48. Tokoová (Ak. Šigaová), 58. Kojamaová (H. Jamašitaová) – 7. Murénová (T. Johanssonová), 11. Carlssonová (Olssonová, Adolfssonová), 20. Nylén-Perssonová (Bergströmová), 49. Olssonová (Hjalmarssonová)

Japonsko: Masuharaová (Konišiová) – Ao. Šigaová, Hitosatová, Koikeová, Hosojamadaová, Š. Jamašitaová, Sekiová, Sasanová – Ak. Šigaová, Tokoová, Itoová – Kojamaová, Takaová, H. Jamašitaová – Ogawaová, Enomotoová, Mijazakiová – Lacková, Sasakiová, Wadžimaová.
    Švédsko: Söderbergová (Bomanová) – Bergströmová, Nylén-Perssonová, Adolfssonová, Kjellbinová, Waxinová, Jungäkerová, Berglundová – Olssonová, Hjalmarssonová, Carlssonová – L. Johanssonová, Ljungblomová, Lundinová – Tedenbyová, Löwenhielmová, Wikner-Zienkiewiczová – Murénová, Antonssonová, T. Johanssonová – Bouvengová.

Rozhodčí: Celárová (SVK), Ketonenová (FIN) – Dinantová (BEL), Sainiová (FIN).