Färjestad – Straubing 6:1 (kon.) | Skellefteå – Třinec cz 3:2 (po pr.) | Sparta – Luleå cz 2:3 (kon.)
Belfast Giants – Davos 3:6 (kon.) | TPS – Zug 0:4 (kon.) | Jukurit – Aalborg 5:3 (kon.)
Wolfsburg – Lublaň 7:2 (kon.) | Cracovia – Villach 4:2 (kon.)
Skellefteå AIK
3:2 (0:0, 0:0, 2:2 - 1:0)
HC Oceláři Třinec
Neděle 04.09.2022, 15:05 • Skelleftea Kraft Arena, Skelleftea, Švédsko • Hokejová Liga mistrů • Skupina H

Oceláři si ze Švédska odvážejí bod za prohru v prodloužení 3:2. Vyrovnaný zápas gólově odstartovala až třetí třetina, ve které se domácí dostali do dvoubrankového náskoku, jenže Třinec se nevzdal, Růžička snížil a v poslední minutě vyrovnal na 2:2 Roman. O vítězi muselo rozhodnout prodloužení. Třineckou chybu v útočném pásmu potrestal Jonsson a rozhodl o tom, že Třinec končí první týden v Lize mistrů se čtyřmi body, Skelleftea pocestuje příští týden do Třince s dvěma body. (17:27:14)

63:50 JONSSON - 3:2

63:50
    Skellefteå právě vstřelila branku!
    Chybu Ocelářů v útočném pásmu využili Švédové k rozhodujícímu úderu, když na branku ujel JONATHAN JONSSON, jeho střelu sice Kacetl vyrazil před sebe, ale stihl zareagovat a bleskově přehodil Kacetlův beton! Asistence: Rickard Hugg – 3:2!

63:30
    Wingerli prudce vypálil od pravého mantinelu, puk se od Kacetla odrazil do ochranné sítě.

62:57
    Po přihrávce Růžičky jel sám na gólmana Vrána, zkusil Lindvalla vymíchat, ale puk zamířil jen těsně vedle levé tyče.

62:18
    Hrehorčákův pas za obranu si příliš vysoko holí zpracoval Marinčin.

61:42
    Švédové drží kotouč na svých hokejkách, do dobré střelecké pozice si najel z levého kruhu Hugg, ale jeho prudkou střelu Kacetl vyrazil!

60:09
    Hned v úvodu střílel z pravého kruhu přes obránce Salomonsson, ale brankář Kacetl jeho pokus k druhé tyči vyrazil.

60:01

V dramatické poslední minutě se po vyrovnání už skóre neměnilo a o držiteli druhého bodu rozhodne prodloužení, případně samostatné nájezdy.

60:00
    59:05 Miloš ROMAN - 2:2

59:05
    Třinec právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno! Nahození Svačiny od pravého mantinelu vyrazil brankář Lindvall pouze vedle sebe, kde byl pohotový MILOŠ ROMAN a dorazil puk do odkryté branky! Asistence: Daniel Voženílek, Vladimír Svačina – 2:2!

58:45
    Oceláři jsou v šesti, brankář Kacetl na střídačce.

58:11
    Růžička našel zpětnou přihrávkou střílejícího Vránu, ale ten v gólové pozici přestřelil branku!

57:17
    Voženílek zavezl puk do útočného pásma, zpětnou přihrávkou vybídl ke střele Zahradníčka, ale jeho střelu nad ledem gólman Lindvall vyrazil.

56:25
    Vynikající příležitost domácích, po přihrávce Möllera měl Hugg před sebou klečícího Kacetla, objel třineckého gólmana, ale do odkryté branky nedokázal zasunout puk.

54:46
    Fantastický zákrok Kacetla, který vyzrál na bekhendovou kličku Sundsvika a chladnokrevně chytil puk do lapačky.

Igor Mainka

Branky a nahrávky: 42. Olsson (Granberg, L. Lindström), 45. Hugg (Salomonsson), 64. Jonsson (Hugg) – 49. Růžička (Vrána, Roman), 60. Roman (Voženílek, Svačina)

Skellefteå AIK: Lindvall (Hellnemo) – Nilsson, Salomonsson, Lundberg, Sandin-Pellika, Olsson, Granberg, Forsfjäll, Keilin – Wingerli, P. Lindholm (A), J. Lindström – Hugg (A, TS), Jonsson, Möller (C) – Kühnhackl, L. Lindström, M. Lindholm – Stenman, Sundsvik, Sandberg.
    Trenér: Ohlsson.

HC Oceláři Třinec: Kacetl (Mazanec) – Marinčin, Doudera, Ročák, Čukste, Jeřábek, Zahradníček, Zeleňák – Růžička (A), Vrána (C), Roman – Svačina (TS), Hudáček, Daňo – Kurovský, Voženílek, Chmielewski – Dravecký (A), Lyszczarczyk, Hrehorčák.
    Trenér: Moták.

Rozhodčí: Kova (FIN), Björk (SWE) – Yletyinen (SWE), Persson (SWE).