Cremonese – Sassuolo 0:0 (kon.) | Spezia – Bologna 2:2 (kon.) | Hellas Verona – Sampdoria 2:1 (kon.)
Udinese – AS Řím 4:0 (kon.)
Udinese Calcio
4:0 (1:0)
AS Řím
Neděle 04.09.2022, 20:45 • Dacia Arena, Udine • Italská Serie A • 5. kolo

Udinese poráží AS 4:0. Konečný výsledek je pro hosty dost krutý. Římané zahrozili hned v úvodní minutě Dybalou, ten o fous minul zadní tyč. Následně fatálně chyboval Karsdorp a Udogie trestal. Dybala si poté vypracoval další šanci, ale Silvestri jej vychytal. V prvním poločase se hra hodně kouskovala, moc se nehrálo a celkově byly k vidění velké emoce. Nicméně domácí uhájili prozatimní čisté konto.

Ve druhé půli bylo Udinese zprvu minimálně vyrovnaným soupeřem a v 56. minutě udeřilo Samardžičem, jehož ránu ze střední vzdálenosti si Patrício srazil do sítě a tento gól jde zřejmě za brankářem portugalské reprezentace. Posléze se chystal závěrečný tlak AS, to mačkalo svého protivníka, Ibanez mířil hlavou do tyče, dorážka Matiće halfvolejem skončila pod břevnem v rukavicích gólmana. V poslední čtvrthodině pak domácí rozhodli, když se dvakrát prosadili z brejku.

AS si tak připisuje první porážku v tomto ročníku Serie A, pro Udinese je to třetí výhra v řadě. Další nepříjemností pro hosty je skutečnost, že Abraham byl krátce před třetím gólem ošetřovaný a sahal si do oblasti levého ramena. Po brance Pereyry jej kouč Mourinho radši pošetřil. Snad bude v pořádku. (22:54:32)

Držení míče: 43 % : 57 %.
    Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 5:6. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 16:13.

90+5

90+5
    Gerard Deulofeu obhodil beka, pak zasekával za vápnem Lovrič až centr mezi nohama obránce skončil na noze Ibaneze.

90+4
    Belotti měl celkem daleko k nákopu z pravé strany a Silvestri si počkal na letící balón.

90+3
    Nicola Zalewski se dožadoval rohu po souboji s Udogiem, balón si ale vezme Silvestri.

90+2
    Paulo Dybala byl na konci své akce přes pravou stranu zdvojený a balón mu sjel z kopačky.

90+1
    Vypadalo to, že se píská penalta za zákrok na Belottiho, ale sudí hned změnil své gesto a nařizuje nepřímý kop pro ofsajd AS. Sám se tomu usmál.

90+1
    Nastavuje se pět minut.

90
    Nicola Zalewski nacentroval z pravé strany pouze na hlavu bránícího hráče.

89
    Přihrávka na pravou stranu na Zalewskiho končí za brankou, Silvestri bude vykopávat.

88
    Zápas už jenom dohrává, fanoušci Udinese oslavují hodně cenné vítězství. Pro AS to bude první prohra v tomto ročníku Serie A.

87
    Domácí rozehráli nakrátko a prohodili pas mezi dvěma hráči na Deulofea, ten chtěl pak obstřelit brankáře placírkou z vápna na zadní tyč.

86
    Chris Smalling si ještě málem při centru Ehizibueho vstřelil vlastní gól, ale vytlačil míč očima vedle levé tyče.

85
    Střídání v týmu Udinese Calcio:
    ze hřiště odchází Roberto Pereyra, přichází Kingsley Ehizibue.

85
    Roberto Pereyra dostává kartu za zdržování hry, předání pásky Becaovi a následné střídání trvalo podle sudího až příliš dlouho.
    82. Sandi LOVRIĆ - 4:0

82
    Udinese právě vstřelilo branku!
    Ebosse nakopával zleva na pravou stranu běžícímu Pereyrovi a ten posunul pod sebe, načež zakončoval SANDI LOVRIĆ mezi nohama Patrícia. Ten stav je pro AS krutý.

81
    Střídání v týmu AS Řím:
    ze hřiště odchází Lorenzo Pellegrini, přichází Mady Camara.

Vít Muzikář

Branky: 5. Udogie, 56. Samardžič (Deulofeu), 75. Pereyra (Makengo), 82. Lovrić (Pereyra)

Karty:   63. Udogie (UDI), 66. Makengo (UDI), 85. Pereyra (UDI) – 45. Dybala (ASR), 45+2. Mourinho (trenér) (ASR), 52. Lo. Pellegrini (ASR)

Udinese Calcio: Silvestri – Becao, Bijol (17. Ebosse), N. Pérez – Pereyra (C) (85. Ehizibue), Samardžič (63. Makengo), Walace, Arslan (63. Lovrić), Udogie – Deulofeu, Success (63. Beto).
    Náhradníci: Piana, Padelli – Nestorovski, Jajalo, Nuytinck, Abankwah, Ebosele, Sousa.

Trenér: Andrea Sottil

AS Řím: Patrício – Mancini (65. Zalewski), Smalling, Ibañez – Karsdorp (46. Çelik), Cristante (46. Belotti), Matić, Spinazzola – Dybala, Lo. Pellegrini (C) (81. Camara) – Abraham (76. Šomurodov).
    Náhradníci: Svilar, Boer – Bove, Viña, Tripi, Keramitsis, Volpato.

Trenér: José Mourinho

Rozhodčí: Maresca – Di Vuolo, Rossi