Plzeň – Ambri-Piotta 3:2 (1:0 po s.n.) | Norimberk – K. Vary 2:3 (po pr.)
HC Škoda Plzeň
3:2 (0:1, 1:1, 1:0)
HC Ambri-Piotta
Neděle 04.09.2022, 15:00 • Sparkasse Arena • Přípravné zápasy

Hráči Ambri Piotta skvěle odehráli začátek utkání. První třetině dominovali, avšak dokázali vytěžit jen jediný gól. Prosadil se Virtanen. Na samotném úvodu prostřední části skóroval Špaček a pro švýcarský klub to s dvoubrankovým náskokem vypadalo dobře. Hráči Škody se však nevzdávali a dvě minuty poté dokázal Bitten snížit. Vyrovnání se dočkali Plzeňští v čase 54:26, kdy Kryštof Hrabík tečoval puk za záda Juvonena. Po uplynutí 60 minut jsme tak byli svědky nájezdů, ve kterých byl jediným úspěšným střelcem Tomáš Mertl a po famózním obratu slaví výhru 3:2 hráči Škody Plzeň. (17:17:32)

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Škoda Plzeň.
    Rozhodujícím nájezdníkem se stal TOMÁŠ MERTL po kličce do bekhendu.

3. série
    1:0
    Tomáš Mertl předvedl nádhernou backhandovou kličku a Plzeň vítězí! 3:2.

3. série
    0:0
    Svoboda Chlapíka vytlačil mimo střelecký úhel a ten zakončit nedokázal.

2. série
    0:0
    Zámorský také neproměňuje.

2. série
    0:0
    Pestoni se dostal do ostrého úhlu a z blízky nezakončil přesně.

1. série
    0:0
    Schleiss se zamíchal do vlastních kliček a Juvonen puk chytá.

1. série
    0:0
    Špaček zkoušel Svobodu překonat střelou na vyrážečku. Neuspěl.

Ve třetím dějství se hráči Plzně tlačili za vyrovnáním. Vzadu je držel perfektní Miroslav Svoboda a po gólu v přesilovce z hole Hrabíka uvidíme nájezdy.

60:00

59:31
    Hráči v bílém dokázali vyhrát klíčové vhazování a ihned puk vyhazují přes všechny čáry.

59:26
    Oddechový čas pro tým HC Škoda Plzeň. Plzeňští si rozkreslují akci do poslední půlminuty základní hrací doby.

59:26
    Vyloučení v týmu HC Ambri Piotta:
    Tim Heed – 2 min., krosček.

58:32
    Grassi po Špačkově pasu hledal před brankou spoluhráče, který mohl zakončovat do prázdné branky. Skvělou práci odvedl Petr Zámorský, když hráči v bílém na poslední chvíli nadzvedl hůl.

58:02
    Hráči Ambri drží kotouč v rohu hřiště.

56:39
    Plzeň je při chuti a snaží se rozhodnout ještě před koncem základní hrací doby.

55:58
    Bürglerovu přihrávku zastavili černí a hra se ihned obrací.

54:26
    Plzeň právě vstřelila branku!
    V naprostém konci početní výhody se povedlo Janu Schleissovi krkolomně vystřelit. Udělal to však tak šikovně, že připravený KRYŠTOF HRABÍK puk tečoval nad betony Juvonena a je tak vyrovnáno! 2:2. Asistence: Jan Schleiss.

Štěpán Navrátil

Branky a nahrávky: 24. Bitten (Zámorský), 55. Hrabík (Schleiss), rozh. náj. Mertl – 19. Virtanen (Kneubuehler), 22. Špaček (Virtanen, Chlapík)