Hearts – Başakşehir 0:4 (kon.) | Fiorentina – RFS Riga 1:1 (kon.) | Anderlecht – Silkeborg 1:0 (kon.)
Austria – Beer Ševa 0:0 (kon.) | Villarreal – Lech Poznaň 4:3 (kon.) | Slovácko – Partizan Bělehrad 3:3 (kon.)
FC Ballkani – Kluž 1:1 (kon.) | Nice – Kolín nad Rýnem 1:1 (kon.) | West Ham – FCSB 3:1 (kon.)
Vaduz – Apollon Limassol 0:0 (kon.) | Dnipro-1 – Alkmaar 0:1 (kon.) | Shamrock – Djurgården 0:0 (kon.)
Molde – Gent 0:0 (kon.) | Sivasspor – Slavia 1:1 (kon.) | Slovan Bratislava – Žalgiris Vilnius 0:0 (kon.)
Basilej – Pjunik 3:1 (kon.)
ACF Fiorentina
1:1 (0:0)
RFS Riga
Čtvrtek 08.09.2022, 18:45 • Stadio Artemio Franchi, Florencie • Evropská konferenční liga • Skupina A

Fiorentina dnes sice výrazně přestřílela svého soupeře, na výhru to však nestačilo. V prvním poločase spálili domácí několik tutovek. Gól si schovali až do 56. minuty, prosadil se Antonín Barák, který nikým nehlídaný doklepl míč do brány po centru Biraghiho. V 74. minutě po chybě v rozehrávce poblíž vápna domácích poslal Friesenbichler míč za obranu a na konečných 1:1 srovnal Andrej Ilić. Fiorentina ve druhém poločase nebyla tak aktivní jako v prvním, přesto si vypracovala několik příležitostí. Tu největší spálil pár minut před koncem zápasu Luka Jović, který z pár metrů překopl bránu.
    Ve druhém zápase skupiny A vyhrál Basaksehir na hřišti Hearts vysoko 4:0. Fiorentina příští týden zamíří do Turecka, RFS v Rize přivítá skotský tým.
    Zápas měl i významnou českou stopu. Za hosty celý zápas odehrál Petr Mareš, za domácí nastoupil v základu Antonín Barák, který byl vystřídán v 77. minutě. Zápas řídila trojice českých rozhodčích v čele s Pavlem Orlem. (20:48:59)

90+5

90+4
    Youssef Maleh se dostal ke střele z úhlu, zamířil ale nad bránu.

90+3
    Kevin Friesenbichler se provinil útočným faulem. Fiorentina získá možnost na další nákop.

90+1
    V posledních minutách se hra vyrovnala, hráči Fiorentiny zřejmě už nemají síly na finální nápor.

90
    Nastaveno bylo 5 minut.

89
    Střídání v týmu RFS:
    odchází Emerson Deocleciano, přichází Deniss Rakels.

89
    Luka Jović teď spálil naprostou tutovku! Po skvělé narážečce s jedním ze spoluhráčů měl volný prostor někde u penaltového puntíku. K neuvěření všech domácích fanoušků ale branku přepálil o několik metrů.

88
    Marešovi se centr vůbec nepovedl. Gollini bude odkopávat od branky.

88
    RFS se teď po pravé straně vydává do slibného protiútoku.

87
    Žlutou kartu obdržel hráč týmu RFS Andrej Ilić.

86
    Žlutou kartu obdržel hráč týmu Fiorentina Youssef Maleh.

84
    RFS dál zdržuje hru, každá vteřina se jim teď hodí. Bod z jejich prvního skupinového zápasu v historii by pro ně byl velkým úspěchem.

82
    Přihrávka na Biraghiho byla příliš dlouhá. Domácím se vůbec nedaří zavřít RFS ve vlastním vápně tak jako v prvním poločase.

81
    Ilič se ocitl v ofsajdu. Hru navíc zdrží ošetřování Stuglise, který má křeče.

78
    Brankář a stopeři Fiorentiny už hrají hodně vysoko. Jejich nákopy však nenacházejí nikoho ve fialovém.

77
    Střídání v týmu Fiorentina:
    odchází Antonín Barák a Jonathan Ikoné, přichází Rolando Mandragora a Riccardo Saponara.

75
    Domácím se cesta za třemi body výrazně komplikuje. Trenér připravuje další střídání.