Larnaka – Rennes 1:2 (kon.) | Curych – Arsenal 1:2 (kon.) | Fenerbahce – Dynamo Kyjev 2:1 (kon.)
Helsinki – Real Betis 0:2 (kon.) | Ludogorec – AS Řím 2:1 (kon.) | Malmö – Braga 0:2 (kon.)
Eindhoven – Bodö/Glimt 1:1 (kon.) | Union Berlín – St.Gilloise 0:1 (kon.) | CZ Bělehrad – Monaco 0:1 (kon.)
Ferencváros – Trabzonspor 3:2 (kon.) | Freiburg – Karabach 2:1 (kon.) | Lazio – Feyenoord 4:2 (kon.)
Manchester Utd. – Real Sociedad 0:1 (kon.) | Nantes – Olympiakos 2:1 (kon.) | Omonia Nikósie – Šeriff Tiraspol 0:3 (kon.)
Sturm Graz – Midtjylland 1:0 (kon.)
Ferencváros Budapešť
3:2 (3:1)
Trabzonspor AŞ
Čtvrtek 08.09.2022, 21:00 • Groupama Arena, Budapešť • Evropská liga • Skupina H

Fotbalisté Ferencvárose vítězí po heroickém výkonu nad Trabzonsporem 3:2! Pro domácí jsou tři body o to cennější, že hráli od 17. minuty bez vyloučeného Ćiviće.

V té době už 1:0 vedli po gólu Tokmace Nguena. Ve 29. minutě navíc stejný hráč připravil šanci pro Adamu Traorého a ten zvýšil domácí náskok. Teprve poté se prosadil i turecký mistr, na rozdíl jednoho gólu snížil Maxi Gómez. Ještě před přestávkou však přišla ruka Vitora Huga v pokutovém území a z penalty se nemýlil Tokmac Nguen. Po změně stran pak nejprve lízla břevno domácí brány hlavička Trézégueta. Na druhé straně pak orazítkoval horní tyč Harry Wingo. Ferencváros se dlouho snažil hrozit i o deseti, dobrou příležitost měl ještě Traoré. Postupem času už však přeci jen ofenzivním hráčům domácích začaly docházet síly a nápor Trabzonsporu sílil. V 71. minutě tak snížil na rozdíl jediného gólu Umut Bozok. V 87. minutě se už hosté dokonce radovali z vyrovnání. VAR ale odhalil, že efektním nůžkám Yazıcıho předcházelo ofsajdové postavení. Ferencváros tak výsledek 3:2 již udržel. (23:04:32)

90+6

90+5
    Domácího brankáře Dibusze, který boxoval centr, nedovoleně atakoval Marc Bartra. Maďaři už jsou hodně blízko!

90+4
    Gojak tentokrát dobře zapracoval v obraně, když přerušil narážečku mezi Trézéguetem a Yazıcım.

90+3
    Nic z toho. Hostující obraně pak naopak málem unikl Amer Gojak. Dvojice protihráčů ho nakonec zastavila včas.

90+2
    Mats Knoester vyfasoval žlutou kartu. Hosté navíc zahrávají přímý kop ze zajímavé pozice.

90+1
    Rozhodčí nastaví pět minut!

90
    Střídání v týmu Ferencvárosi TC:
    ze hřiště odchází Muhamed Bešić, přichází Adnan Kovačević.

88
    Po konečném verdiktu sudího vypukla o ochozen velká radost. Ferencváros stále sahá po třech bodech.

87
    Hostující gól není uznán! Trézégueta vychytal Dibusz, Yusuf Yazıcı pak dorazil míč do sítě efektními nůžkami. VAR však rozklíčoval, že hráč hostí těžil z ofsajdového postavení!

87
    Hosté dali gól, ale situaci ještě bude posuzovat systém VAR! Ve hře je ofsajd.

86
    Domácí gólman Dénes Dibusz dostal žlutou kartu za zdržování. Dlouho čekal s výkopem od brány.

83
    Po rohovém kopu se dostal k odraženému míči Henry Wingo. Jeho rána skončila vedle vzdálenější tyče.
    82. Gojakova střela.

82
    Amer Gojak mohl rozhodnout, ale jeho střelu na bližší tyč vyrazil na roh Tepe!

81
    Je tu už závěrečných deset minut řádné hrací doby. Žlutou kartu dostal domácí Henry Wingo.

79
    Amer Gojak tentokrát táhl nebezpečný protiútok domácích. Nabídl se mu ještě Kristoffer Zachariassen, jenž také míč dostal, ale střelu mu zablokoval obránce. Norský fotbalista pak zůstal ležet na trávníku, zřejmě ho postihla křeč. S protažením mu pomohl i hostující brankář Tepe.

78
    Gojak se ocitl na trávníku. Sudí ho však gestem zvedá ze země. Žádný faul na jeho osobu neviděl.

Martin Augustin

Branky: 5. Nguen (Vécsei), 29. A. Traoré (Nguen), 44. Nguen (pen.) – 39. M. Gómez (Bakasetas), 71. Bozok (M. Gómez)

Karty:   41. Vécsei (FTC), 81. Wingo (FTC), 86. Dibusz (FTC), 90+2. Knoester (FTC) – 42. Bardhi (TRA)   17. Ćivić (FTC)

Držení míče: 33 % : 67 %.
    Střely na branku: 5:8. Střely mimo: 3:9. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 8:9.
    Ferencváros Budapešť: Dibusz (C) – Wingo, S. Mmaee, Knoester, Ćivić – Bešić (90. Kovačević), Vécsei (76. Lajdúní) – Nguen (76. Gojak) – Zachariassen, Boli (20. Botka), A. Traoré.
    Náhradníci: Bogdán, Mergl – Mercier, R. Mmaee, Esiti, Marquinhos, Lisztes, Pászka.

Trenér: Stanislev Čerčesov

Trabzonspor AŞ: Tepe – Larsen, Bartra, Hugo (46. Elmali), Denswil (72. Djaniny) – Gbamin (46. Hamšík) – Ömür (C) (60. Bozok), Bakasetas, Bardhi (46. Yazıcı), Trézéguet – M. Gómez.
    Náhradníci: Çakır, Moradaoğlu – Siopis, Ünüvar, Erdoğan, Haspolat, Lahtimi.