Spišská N. Ves – Košice 0:4 (kon.) | Michalovce – MAC Budapešť 5:3 (kon.) | K. Vary – Kladno 4:3 (po pr.)
Letňany – Mostečtí Lvi 2:0 (nedohr.) | Benátky n/J – Kobra 2:3 (kon.) | SHKM Hodonín – Skalica 6:2 (kon.)
Passau – Písek 6:3 (19:30)
HC Energie Karlovy Vary
4:3 (2:1, 0:2, 1:0 - 1:0)
Rytíři Kladno
Pátek 09.09.2022, 17:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Dnes je před námi poslední zápas v přípravě na sezónu 2022/2023. Na led proti sobě vyjedou týmy, které se v loňské sezóně pohybovaly na hraně baráže. Té se nakonec Energie vyhnula a Rytíři jí prošli vítězně. Ale toto vše je minulost. Oba týmy jsou připraveny vykročit do nové sezóny co nejlépe. Pokud by se hodnotily výsledky v přípravě, tak by na tom byl lépe tým z lázeňského města, který si v deseti zápasech připsal sedm vítězství. Z toho jedno i nad svým dnešním soupeřem. Rytíři odehráli devět zápasů a z výhry se radovali čtyřikrát. Ale stále jde pouze o přípravu a může platit známé "těžko na cvičišti, lehko na bojišti". To vše se však ukáže až v sezóně.

Energetici se skoro po půl roce vrátili do KV Arény a v úterním zápase svedli souboj s litvínovskou Vervou. Na led naskočili opět karlovarští junioři, hráči z partnerského Sokolova a nováčci a-týmu. Hráči v dresech Energie předvedli velmi kvalitní výkon a nad skoro kompletním litvínovským týmem zvítězili 2:1. O obě branky domácích se postaral útočník Daniel Kružík. Do zápasu proti Rytířům nastoupí tým Energie již téměř v extraligovém složení.

I kladenští si konečně vyzkoušeli domácí led, neboť po skoro dvou letech skončila rekonstrukce ČEZ stadionu. První utkání pod vlastní střechou však nedopadlo pro Rytíře dobře. V závěru druhé třetiny zápasu vedli nad libereckými Tygry 4:2. Ti však v stihli ještě před koncem třetiny náskok snížit a v závěrečném dějství udeřili ještě dvakrát. Rytířům se podařilo srovnat, ale až se závěrečnou sirénou. Tygři si tak připsali výhru 5:4. Vítěznou branku vstřelil kladenský odchovanec Michael Frolík.

HC Energie Karlovy Vary: Lukeš (Habal) – Rohan, Plutnar, Bartejs, Bernad, Havlín, Dlapa, Pulpán (A) – Kofroň, Baláž, Kružík, Rachůnek (A), Gríger, Kohout, Vondráček (C), Koblasa, Černoch, Beránek, Hladonik, Redlich
    Trenér: Bruk David

Rytíři Kladno: Bow (Brízgala) – Slováček, Dotchin, Sotnieks, Ticháček, Cibulskis (C), Kehar – Plekanec, Klepiš, Kubík, Bláha, Filip, Procházka, Beran, Melka, Indrák, Michnáč, Babka, Vimmer

01:05
    Kladno právě vstřelilo branku! Hosté hned využili početní výhodu a ADAM KUBÍK otevřel skóre. Asistence: Ondřej Slováček a Jakub Klepiš.

04:22
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno:
    Dotchin – 5 min., bitka.

04:30
    Domácí čeká delší početní výhoda, neboť Jake Dotchin byl za strkanici vyloučen na 5 minut.

07:13
    Domácím se nedaří usadit v pásmu.

07:44
    Bernad pálil od modré, ale branku přestřelil.

08:21
    Vondráčkova dělovka z vrcholu kruhu skončila v Bowově náručí.

08:32
    Další pokus karlovarského kapitána skončil stejně.

08:39
    Koblasova střela z kruhu škrtla betony hostujícího brankáře.

09:18
    Nyní se musí domácí opět dostat do pásma.

09:34
    Hosté už jsou v plném počtu, takže tentokrát zůstala početní výhoda nevyužita.

09:51
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno: Dotchin – 2 min, nesportovní chování

10:57
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! Tentokrát domácí přesilovku využili. Bowa po zdařilé kombinaci překonal DÁVID GRÍGER. Asistence: Michal Plutnar a Tomáš Rachůnek.

12:31
    Baláž – 2 min., držení.

13:10
    Redlich se v oslabení řítil na branku, ale stíhán obránci nestihl přesně zamířit.

14:07
    Teď se na branku vydal Ondřej Beránek, ale zastavily ho Bowovy betony.

14:52
    Karlovarští opět před brankou, ale nevyšla jim přihrávka.

15:19
    Nyní domácí čelí tlaku před svou brankou.

16:25
    Teď měl příležitost Tomáš Rachůnek, ale kotouč mu sjel po holi.

17:03
    Albert Michnáč se snažil vybojovat kotouč u mantinelu, ale domácí se nedali.

18:11
    Bláha – 2 min., držení.

18:16
    Před koncem třetiny mají domácí opět početní výhodu.

18:40
    Vondráčkova přihrávka pro Hladonika skončila u Bowa.

18:45
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! Druhý pokus vzal TOMÁŠ VONDRÁČEK po přihrávce Lukáše Pulpána na sebe a střelou z levého kruhu překonal Landona Bowa. Asistence: Lukáš Pulpán a Jiří Černoch.

19:30
    Plutnar – 2 min., vysoká hůl.

20:00

V první části se na obou stranách několikrát vylučovalo. Rytíři svou první početní výhodu využili k otevření skóre. O branku se postaral Adam Kubík. Po bitce inkasoval pětiminutový trest Jake Dotchin, ale domácí dlouhou početní výhodu nevyužili. O srovnání se během druhého vyloučení Jakea Dotchina postaral Dávid Gríger. Další početní výhodu krátce před koncem třetiny využil Tomáš Vondráček a poslal Energii do vedení. Do začátku druhé třetiny si hosté přenášejí početní výhodu.

20:01

20:14
    Hosté se okamžitě usadili před brankou a snaží se zužitkovat početní výhodu.

22:44
    Energie se po konci oslabení okamžitě usadila před Bowovou brankou.

23:35
    Plekanec se řítil na branku, ale neměl parťáka pro přihrávku.

24:21
    Nyní se hraje velmi svižně mezi oběma pásmy.

24:48
    Klepišova střela neměla razanci. Lukeš přerušuje hru.

25:03
    Bernadova rána končí v lapačce.

25:12
    Havlínova střela se od Bowa odrazila. Před brankou nebyl nikdo na dorážku.

26:03
    Hladonikovu střelu Bow jen tak tak zneškodnil.

26:34
    Hosté vymýšlí jak se dostat do pásma.

27:25
    Nyní jsou v pásmu uzamčeni domácí.

27:49
    Procházkovi sjel kotouč, takže jeho střela nebyla přesná.

28:30
    Při druhém pokusu Procházku odzbrojili domácí obránci.

29:51
    Indrákovi těsně před Lukešem sjel kotouč z hole, takže Lukeš nemusel zasahovat.

31:46
    Klepiš nyní několikrát ohrozil branku domácích.

32:33
    Po buly jsou na kotouči Rytíři.

32:59
    Kladno právě vstřelilo branku! Indrákovu střelu z vrcholu kruhu tečoval MATĚJ BERAN a srovnává skóre. Asistence: Miloslav Indrák.

34:58
    Domácí se snaží najít odpověď na inkasovanou branku.

37:50
    Kohout se vydal na branku, ale nestihl se dostat k zakončení.

38:16
    Kladno právě vstřelilo branku! Nedáš, dostaneš. Kladno využívá podruhé početní výhodu. Střelou od mantinelu svůj tým posílá do vedení ADAM KUBÍK. Asistence Jakub Klepiš.

38:41
    Domácí se snaží o srovnání, ale jejich snažení přerušuje siréna.

40:00

Druhá třetina byla mnohem akčnější než první. Oba týmy si vytvořily více šancí. Některé střely by měly gólové parametry, nebýt pohotových zákroků obou maskovaných mužů. Štěpána Lukeše překonal až po polovině třetiny Matěj Beran, který svou tečí usměrnil střelu Miloslava Indráka. Před koncem třetiny nabídli domácí kladenským početní výhodu. Během ní se o skórování pokusil Martin Kohout, nedostal se však k zakončení. Kladenští byli v překonání domácího gólmana úspěšnější a nabídnutou výhodu využil opět Adam Kubík, který tak poslal Rytíře do vedení. V poslední minutě se energetici postarali o tlak před brankou hostů. Jejich snahu utnula závěrečná siréna.

40:01

40:31
    Útočnou akci Rytířů zastavil ofsajd.

40:50
    Jiří Černoch ujížděl na branku, kousek před ní předal kotouč Ondřeji Dlapovi, ale ten o něj vzápětí přišel.

41:51
    Kofroň byl při úniku zastaven u mantinelu.

42:33
    Baláž zavezl kotouč do pásma a jeden z energetiků poslal kotouč do výstroje Landona Bowa.

42:39
    Dlapa střílel z úhlu, obránci hostů Redlichovi znemožnili dorážku.

43:52
    Ticháček rozezněl tyčku u Lukešovy klece.

44:19
    Michnáč odzbrojil Koblasu, ale sám o kotouč před Lukešovou brankou přišel.

45:12
    Beránek si krásně najel před branku, ale v rychlosti přestřelil.

45:53
    Nyní se hraje u Lukešovy branky.

46:32
    Do Bartejsovy střely skočil Sotnieks.

47:03
    Vondráček po Grígerově pobídce těsně minul klec Landona Bowa.

48:02
    Na druhé straně si skvělý zásah připsal Štěpán Lukeš.

48:27
    Energetici začínají opět od své klece.

49:24
    Nyní měli domácí několik pokusů, ale kotouč do branky neprocedili.

50:15
    Kubík opět zahrozil. Lukeš zasáhl a puk skryl na své hrudi.

52:20
    Dlapa od modré přestřelil branku.

52:34
    Dnešní utkání sleduje 1263 diváků.

52:35
    Domácí se snaží o srovnání. Jejich kombinace však hatí obrana hostů a Landon Bow.

52:59
    Bow vytáhl lapačku proti Plutnarově střele z kruhu.

53:13
    Bow vychytal i Grígerovu střelu.

53:51
    Slováček – 2 min., držení.

54:13
    V akci je přesilovková formace domácích.

54:40
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! Přesilovou hru využívá k vyrovnání JAN HLADONIK. Asistence: Dávid Gríger a Bernad David.

55:59
    Energetici se nyní tlačí na branku hostů.

56:54
    Proti Plekancově střele vytáhl Lukeš lapačku.