Třinec – Skellefteå cz 4:5 (kon.) | Stavanger – Salzburg 2:3 (0:3 po s.n.) | Ilves – Fribourg 0:2 (kon.)
Luleå – Jukurit 4:3 (kon.) | Aalborg – Sparta cz 2:6 (kon.) | Straubing – Cracovia 3:2 (kon.)
Davos – Belfast Giants 5:1 (kon.) | Villach – Färjestad 1:2 (kon.)
Aalborg Pirates
2:6 (0:3, 1:1, 1:2)
HC Sparta Praha
Pátek 09.09.2022, 19:30 • Cool East Arena • Hokejová Liga mistrů • Skupina A

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou příště! (22:02:00)

Střely na branku: 22 – 28.

Svěřenci Pavla Patery mají na kontě první tři body v novém ročníku CHL a díky příznivému výsledku souběžně hraného střetnutí Luleå – Jukurit se z posledního místa posouvají až na druhé! Sparta si na ledě Aalborgu spravila chuť po nezdarech z minulého týdne, domácí Piráty srazila na lopatky dominantním výkonem v první třetině a následně kousající soky držela na uzdě až do závěrečné sirény.

59:56
    Utkání se dohrává u Lillieho, Sparta má závěr plně pod kontrolou. V Aalborgu je hotovo.

59:11
    Běží poslední minuta. Safin má puk v útočném pásmu, uvidíme ještě pražský zásah číslo sedm?
    58:11 Roman HORÁK - 2:6

58:11
    Sparta právě vstřelila branku!
    Pražané mohou pomalu začít slavit zisk prvních tří bodů do tabulky! Necelé dvě minuty před koncem se prosazuje ROMAN HORÁK, který zachytil odražený puk od zadního mantinelu a z pozice u pravé tyče se nemýlil – 2:6! Asistence: Vladimír Sobotka, Michal Řepík.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:55
    Domácí se dostali dopředu, jsou ale zřejmě smířeni s porážkou. Lillie totiž zůstává v brankovišti.

57:18
    Jandus byl vysvobozen z trestné lavice. Aalborg je na puku a snaží se se vrátit do útočného pásma.

56:37
    Snížit chtěl z dorážky Jul Korsgaard, ale Kořenář byl ve střehu a jeho pokus bez obtíží zastavil.

56:16
    Sparta si zatím v oslabení počíná výborně, Kořenář dosud nečelil ani jediné střele.

55:48
    Fanoušci v hale se zlobí, Jakobsen po souboji u mantinelu skončil na ledě. Trestat se ale nebude.

55:15
    Další oslabení pro tým z Prahy, Martin Jandus (SPA) jde ven za držení. Spartu čekají další horké chvíle, Pirátům se čas na vyrovnání kvapem krátí.

54:37
    Hra se momentálně přelévá z jednoho konce hrací plochy na druhý, sledujeme relativně vyrovnanou podívanou bez větších střeleckých šancí.

53:58
    V bezprostřední blízkosti brankoviště nyní operoval Přibyl, který ale se zakončením až příliš otálel a nakonec o puk přišel po kontaktu se sokem.

53:27
    Nepřesná přihrávka na Přibyla poslala Dány do útoku, rozjetý borec byl ale dvěma protihráči odstaven od kotouče na pravém kruhu.

52:52
    Pražané rychle střídají formace, kotouč za svou brankou mezitím hlídá Jakub Krejčík.

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 30. Gooch (Bjorkstrand), 45. Jakobsen – 3. Řepík (Kaše, Sobotka), 6. Konečný (Řepík), 17. Řepík (Horák, Sobotka), 25. Forman, 41. Sobotka (Horák, Moravčík), 59. Horák (Sobotka, Horák)

Aalborg Pirates: Lillie (Sørensen) – Koch, Drugge, Carstensen, Knudsen, Nielsen, Carroll, Frederiksen – Korsgaard, Jakobsen, Kabanov – Spelling, Bjorkstrand, Gooch – Ladehoff, Rollin Carlsson, Højbjerg – Nielsson, Marcussen, Anker – Boesen.
    Trenér: Garth Murray.

HC Sparta Praha: Kořenář (Kovář) – Moravčík, Krejčík, Polášek, Graňák, Němeček, Jandus, Jurčina – Sobotka, Horák, Řepík – Safin, Thorell, Kaše – Buchtele, Přibyl, Forman – Konečný, Vitouch, Hauser.
    Trenér: Pavel Patera.

Rozhodčí: Druseiks, Lundsgaard – Knøsen, Dalsgaard.