Zlín – Brno 2:3 (kon.) | Olomouc – Plzeň 2:3 (kon.) | Teplice – Sparta 2:2 (kon.)
FC Zlín
2:3 (0:1)
FC Zbrojovka Brno
Sobota 10.09.2022, 16:00 • Stadion Letná, Zlín • FORTUNA:LIGA • 8. kolo

To už bude ode mě pro dnešek vše, já Vám děkuji za pozornost a u dalšího fotbalového utkání na shledanou. (17:57:52)

Druhá půle nám nabídla podstatně ostřejší fotbal, kdy jsme byli svědky rovnou pěti žlutých karet, z čehož jedna byla i na účet brankáře Zbrojovky. Po udělení jedné z nich se kopala i penalta, a možná i díky tomu jsme viděli rovnou čtyři branky. Třígólové manko ale Zlín nedokázal stáhnout a tak tři body putují do Brna.

90+7

90+6
    Žlutá karta pro tým FC Trinity Zlín (Jan Silný).

90+5
    Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno:
    ze hřiště odchází Jan Hladík, přichází Róbert Matejov.

90+3
    Po delší době tady máme šanci i na druhé straně trávníku, a to rovnou poměrně velkou. Po dlouhé přihrávce jednoho z jeho spoluhráčů se dostával ke střele Jakub Přichystal. U míče byl ale nakonec o něco dříve brankář.

90+1
    Mezitím co sudí nastavuje rovnou sedm minut tak se k přímému kopu staví Jan Silný. Jeho pokus ale končí jen těsně vedle pravé tyče a míč se tak otřel o síť jenom ze vnější strany.

89
    Po několika nepřesných přihrávkách je u míče přece jenom nakonec domácí celek, a to i díky faulu nové příchozího Adama Fouska. Nakonec ho toto zaváhání ale nemusí příliš mrzet, jelikož jeden z jeho spoluhráčů míč vybojoval.

87
    ze hřiště odchází Jakub Řezníček, přichází Adam Fousek,
    ze hřiště odchází Michal Ševčík, přichází Jan Hlavica.

86
    Střídání v týmu FC Trinity Zlín:
    ze hřiště odchází Rudolf Reiter, přichází Nedeljko Kovinić.

85
    Do velké šance se po přímém kopu dostal Jakub Kolář, který svou hlavičkou jen těsně minul horní tyč. Daleko k úspěchu neměl ani Lamin Jawo, který jen těsně minul přízemní centr od Dramého.

84
    Žlutá karta pro tým FC Zbrojovka Brno (Martin Berkovec).
    82. Youba DRAMÉ - 2:3

82
    Zlín právě vstřelil branku!
    Tak se nám utkání ještě pořádně dramatizuje vážení! Momentálně nejvýraznější hráč na hřišti YOUBA DRAMÉ využil dalšího ukázkového centru ševců, ze kterého poslal míč do pravého horního růžku. Asistence: Jan Silný.

81
    Tak toto byla šance jako hrom, do které se dostal Michal Ševčík Jakub Řezníček. Po několika odrazech a přihrávkách se zcela sám ocitnul před brankářem. V tom zmatku se mu ale vůbec nepodařilo zakončit a tak pouze odevzdal míč soupeři.

79
    ze hřiště odchází Jakub Janetzký, přichází Adam Hloušek.

78
    Po autu Granečného na útočné půli hřiště se dostal k nebezpečné střele Jan Hladík. Jeho pokus si ale brankář pohlídal a svým pohotovým zákrokem ho dokázal poslat mimo tyče.

77
    Po kombinaci Dramého a Hrubého se dostal k přihrávce Didiba. Jeho nabídka podél autové čáry ale skončila pouze mimo hrací plochu, díky čemuž bude odkopávat Martin Berkovec.

75
    ze hřiště odchází Šimon Falta, přichází Jiří Texl,
    ze hřiště odchází Wale Musa Alli, přichází Jakub Přichystal.

Patrik Hlaváč

Branky: 68. Janetzký (Y. Dramé), 82. Y. Dramé (Silný) – 19. Řezníček, 51. Řezníček (pen.), 59. Didiba (vla.)

Karty:   49. Didiba (ZLN), 90+6. Silný (ZLN) – 27. Řezníček (BNO), 62. Granečný (BNO), 66. F. Souček (BNO), 84. Berkovec (BNO)

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 9:6. Střely mimo: 10:2. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 8:4.
    FC Zlín: Rakovan – Čanturišvili, V. Procházka (C), J. Kolář, Reiter (86. Kovinić) – Didiba – Vukadinović (61. Silný), Janetzký (79. Hloušek), R. Hrubý, Fillo (61. Y. Dramé) – Jawo.
    Náhradníci: Šiška – Simerský, J. Hellebrand, Bartošák, Hlinka.

Trenér: Jan Jelínek

FC Zbrojovka Brno: Berkovec – Granečný, Endl, Šural, Hrabina – F. Souček, M. Ševčík (87. Hlavica) – Hladík (90+5. Matejov), Falta (75. Texl), Alli (75. Přichystal) – Řezníček (C) (87. Fousek).
    Náhradníci: Šiman – Blecha, Divíšek, Nečas.