Rayo Vallecano – Valencia 2:1 (kon.) | Espanyol – Sevilla 2:3 (kon.) | Cádiz – Barcelona 0:4 (kon.)
Atlético – Celta Vigo 4:1 (kon.)
Atlético Madrid
4:1 (1:0)
Celta de Vigo
Sobota 10.09.2022, 21:00 • Estadio Wanda Metropolitano (Madrid) • Španělská LaLiga • 5. kolo

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek sobotního večera. (23:00:29)

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 2:5. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 11:6.

Celta byla v prvním poločase opticky i střelecky aktivnějším mužstvem, ale nebyla odměněna žádným gólem. Atlético naopak z mála vytěžilo maximu, jedinou větší šanci využil v deváté minutě Ángel Correa a poslal svůj tým do vedení. O tři minuty mohlo být vyrovnáno, ale Iago Aspas trefil pouze tyčku. Ve druhém poločase domácí utkání definitivně rozhodli, když se nejprve v 50. minutě trefil Rodrigo de Paul a o 16 minut později Yannick Carrasco. V 71. minutě sice přišlo snížení z kopačky střídajícího Gabriela Veigy, ale definitivní tečku zápasu vystavil Matheus Cunha, po jehož střele si míč srazil do vlastní branky Unai Núñez. Atlético se posouvá na čtvrté místo tabulky a Celta je průběžně jedenáctá.

90+4

90+4
    Domácí si pohlídali i další ostrý centr na bližší tyč a více už se toho v tomto utkání nestane.

90+3
    Celta Vigo ale tento rohový kop rozehrála rychle a také velmi zbrkle, takže Grbič nemusel zasahovat.

90+3
    Witsel srazil další centr Celty na rohový kop.

90+2
    Je rozhodně sympatické, že fotbalisté Celty se ani za tohoto stavu nevzdávají a pořád neúnavně dobývají branku Atlética. Na body už ale dnes nedosáhnou.

90+1
    Nastavují se čtyři minuty.

90+1
    Atlético však i tento rohový kop přežilo bez úhony.

90
    Gabriel Veiga byl na hranici vápna úplně volný a odrazil se k němu míč. Po jeho střele to bude rohový kop.

89
    Hugo Mallo si chtěl před centrem z pravé strany ještě zaseknout míč, technika ho ale zradila a byl z toho nakonec jen odevzdaný balón.

87
    Gabriel Veiga skončil na zemi, ale jen rozhodli rukama, protože rozhodčí Hernández faul nepíská.

86
    Celta kombinuje na polovině Atlética a ještě se nehodlá vzdát. Domácí tým je ale mistr v bránění, když má náskok.

85
    Střídání v týmu Atlético Madrid:
    ze hřiště odchází Yannick Carrasco, přichází Saúl.

84
    Jestli ještě před pár minutami bylo utkání stále docela otevřené, nyní už si jen těžko lze představit, že by Atlético nedovedlo zápas do vítězného konce.

82
    Atlético právě vstřelilo branku!
    Atlético se vrací do tříbrankového vedení, prosazuje se střídající Matheus Cunha ! Brazilský útočník předvedl pohlednou individuální akci, poté co si krásně obhodil Núñeze, překonal střelou z pravé strany i s trochou štěstí Marchesína. Nakonec je gól uznán jakožto vlastní UNAIE NÚŇEZE.

81
    Solariho centr z pravé strany byl hodně vysoký, ale pořádně pozlobil Grbiče, který míč jen s velkými obtížemi odvracel.

80
    Nahuel Molina skončil po hlavičkovém souboji s Larsenem na zemi, ale už se zvedá a bude pokračovat ve hře.

Petr Sumbal

Branky: 9. Correa (de Paul), 50. de Paul (Koke), 66. Carrasco (Kondogbia), 82. Núñez (vla.) – 71. Veiga (Aspas)

Karty:   16. Carrasco (ATM), 57. Koke (ATM) – 23. Núñez (CVG)

Atlético Madrid: Grbić – Molina, Hermoso (C), Witsel, Reinildo, Carrasco (85. Saúl) – Kondogbia, de Paul (75. Cunha), Lemar (46. Koke) – Correa (63. Félix), Morata (63. Griezmann).
    Náhradníci: Gomis Aleman, Iturbe – Felipe, Llorente, M. Moreno.

Trenér: Simeone

Celta de Vigo: Marchesín – Mallo (C), Aidoo, Núñez, Galán – C. Pérez (53. Veiga), Tapia (64. Solari), Beltrán, Cervi – Aspas, Strand Larsen.
    Náhradníci: Villar – de la Torre, Domínguez, Mig. Fernández, Fran López, Mingueza, Swedberg, K. Vázquez.

Trenér: Coudet

Rozhodčí: Hérnandez Hérnandez – Naranjo Pérez, Granel Pieró