Plzeň – Mountfield HK 4:2 (kon.) | Vítkovice – Olomouc 5:2 (kon.) | Jihlava – Mladá Boleslav 3:2 (kon.)
Sparta – Pardubice 4:3 (po pr.) | Třinec – Zlín 2:6 (kon.) | K. Vary – HC Litvínov 3:2 (kon.)
HC Sparta Praha
4:3 (1:1, 2:0, 0:2 - 1:0)
HC Dynamo Pardubice
Pátek 16.09.2022, 18:00 • Sportovní hala Fortuna • DHL Extraliga juniorů • 5. kolo

Sparta tak nakonec jako útěchu za nepovedený závěr utkání bere bonusový bod za výhru v prodloužení, zároveň tak drží i po druhém odehraném zápase neporazitelnost na domácím ledě. S tímto konstatováním se s vámi pro dnešek loučím a přeji hezký zbytek pátečního večera. (20:05:39)

61:05
    Sparta právě vstřelila branku! Je tu konec! Ukázkovou akci hodnou prodloužení nám nyní předvedli hráči domácích, když Filip Šindelek nalezl mezi dvěma hráči volného DAVIDA SENČÁKA, který následně kotouč procedil mezi Borovičkovy betony. Asistence: Filip Šindelek.

60:40
    Liemann drží kotouč pevně ve své lapačce, bude se vhazovat po jeho levé ruce.

60:24
    Vitouchovu střelu vyráží Borovička betonem do rohu kluziště.

60:01

Díky heroickému závěru třetí třetiny v podání pardubických hráčů si dnešní večer protáhneme ještě minimálně o pětiminutové prodloužení třech proti třem s náhlým vítězstvím.

60:00

59:40
    Sparťané mačkají svého soupeře v jeho vlastním pásmu.

58:48
    Do pásma soupeře kotouč zaváží Vitouch.

57:40
    Vitouchovi se nepodařilo i díky malé podpoře svých spoluhráčů dotáhnout individuální akci do zdárného konce.

56:56
    Další úspěšné vyhození kotouče pro domácí bránící hráče.

56:36
    Pavlata zamířil střelecký pokus pouze do připraveného Liemanna.

56:00
    Sparťané vyhazují a míří vystřídat.

55:41
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha:
    David Senčák – 2 min., vysoká hůl.

54:21
    Dynamo právě vstřelilo branku! Máme vyrovnáno! Z individuální akce nejprve Dominik Pavlata ještě skórovat nedokázal, následně se však po chvilkovém pobytu v pásmu soupeře prosadil z prostoru pravého kruhu podruhé v zápase kapitán ONDŘEJ CHABADA. Asistence: Pavol Štetka, Dominik Pavlata.

53:15
    Dynamo právě vstřelilo branku! Vojtěch Tvrdík se nyní zmocnil kotouče na půlící čáře a po přijetí do pásma ho takřka ideálně předložil RADKU TOMASOVI, který ranou z první překonal bezmocného Liemanna! Asistence: Vojtěch Tvrdík.

52:00
    Silně nepřesná Novotného střela neznamenala pro domácí obranu nebezpečí.

51:40
    Vyhození kotouče znamená pro sparťanskou čtveřici chvilkové vysvobození.

Jakub Houžvička

Branky a nahrávky: 16. Vitouch (Hrabík, Pavlák), 35. Böhm (Vitouch, Hrabík), 40. Hrabík (Ducháč, Vitouch), 62. Senčák (Šindelek) – 13. Chabada (Gromadzki, Pavlata), 54. Tomas (Tvrdík), 55. Chabada (Štetka, Pavlata)

HC Sparta Praha: Liemann (Přikryl) – Červenka (A), Tůma, Šindelek, Böhm, Ducháč (C), Bartoň, Pavlák – Stepanchuk, Hrabík, Vitouch, Mácha, Hrabovetskyi, Senčák, Vašíček, Fábry, Novák, Höll, Bareš (A), Žmola
    Trenér: Richard Žemlička

HC Dynamo Pardubice: Borovička (Matěcha) – Tvrdík, Helikar, Koudelka, Švec, Rájek, Chabada (C), Vachun – Sydorenko, Fiala, Štetka (A), Kubíček, Burda, Kloz (A), Pavlata, Novotný, Kotalík, Kalužík, Tomas, Gromadzki
    Trenér: Jiří Malinský

Rozhodčí: Jaroš, Glanc – Beneš, Štěpánek