Bologna – Empoli 0:1 (kon.) | Spezia – Sampdoria 2:1 (kon.) | Turín – Sassuolo 0:1 (kon.)
Spezia Calcio
2:1 (1:1)
UC Sampdoria
Sobota 17.09.2022, 18:00 • Stadio Alberto Picco (La Spezia) • Italská Serie A • 7. kolo

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 1:2. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 15:12. (19:54:04)

Je konec! Domácí Spezia nakonec poráží Sampdorii 2:1. O úvodní branku se ve 12. minutě postaral krásnou dalekonosnou střelou Sabiri. O minutu později ale bylo vyrovnáno, když si nešťastnou vlastní branku vsítil Murillo. Ve zbytku poločasu byla aktivnější Spezia, ale další branky do přestávky nepadly. Rozhodující moment přišel v 73. minutě, kdy se po Holmově centru prosadil Nzola. Za hosty ještě mohlo vyrovnat Quagliarella, ale toho v nastavení vychytal Dragowski.

90+5

90+4
    Fabio Quagliarella se zjevil před brankářem domácího celku, ale Bartłomiej Drągowski jeho ránu do protipohybu vykopl špičkou kopačky!

90+2
    Emil Holm odkopl míč až na polovinu soupeře, kam spěchal Nzola, který si ale v souboji s Colleym pomohl útočným faulem.

90+1
    Nastavují se čtyři minuty.

90
    Žlutá karta pro tým Spezia Calcio (M'bala Nzola).

90
    Žlutá karta pro tým Spezia Calcio (Mikael Egill Ellertsson).

89
    Sampdoria má v závěru utkání mírný tlak, ale hosté se ne a ne dostat do zakončení. Domácí brání v devíti na hranici velkého vápna.

87
    Střídání v týmu Spezia Calcio:
    ze hřiště odchází Ethan Ampadu, přichází Mikael Egill Ellertsson,
    ze hřiště odchází Emmanuel Gyasi, přichází Mattia Caldara.

86
    Domácí zahrávali rohový kop. Do zakončení se dostal Emmanuel Gyasi, jehož pokus skončil daleko od branky.

84
    Domácí zatím brání důrazně. Emil Holm se dostal tělem před Verreho, který jej nedovoleným způsobem poslal k zemi.

83
    Legendární Quagliarella se mohl stát hrdinou svého celku, ale jeho ránu z ostrého úhlu domácí brankář reflexivně vytěsnil!

82
    Střídání v týmu UC Sampdoria:
    ze hřiště odchází Filip Djuričić, přichází Fabio Quagliarella.

81
    ze hřiště odchází Francesco Caputo, přichází Valerio Verre.

80
    Žlutá karta pro tým UC Sampdoria (Filip Djuričić).

79
    Sampdoria se z levé strany dostala do velkého vápna, nicméně nikdo v modrém si netroufl na střelu.

77
    Jakub Kiwior poslal nákop na levou stranu, ale neoslovil nikoho ze spoluhráčů v bílém. Sampdoria se snaží napadat.

76
    Spezia je druhou vstřelenou brankou pořádně nabuzená a pokračuje v ofenzivním pojetí hry. Obrana Sampdorie má plno práce.