Olomouc – Přerov 3:0 (kon.) | Vítkovice – HK MD Šumperk 4:1 (kon.) | Mountfield HK – Havlíčkův Brod 4:5 (kon.)
HC Litvínov – Chomutov 6:1 (kon.) | Zlín – Poruba 5:6 (po pr.) | Sparta – Hvězda Praha 3:1 (kon.)
Slavia – Plzeň 9:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Liberec 2:0 (kon.) | Jihlava – Tábor 5:2 (kon.)
Pardubice – Motor ČB 4:3 (kon.) | Kometa Brno – Třinec 6:7 (0:3 po s.n.) | K. Vary – Kladno 9:3 (kon.)
HC Dukla Jihlava
5:2 (3:2, 2:0, 0:0)
HC Tábor
Čtvrtek 22.09.2022, 18:00 • Zimní stadion Humpolec • Extraliga dorostu • Skupina Střed

S konstatováním, že Jihlava vyhrála nad Táborem 5:2 a zapisuje další tři body do tabulky, kdežto Kohouti jsou stále na nule, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (20:27:09)

Ve třetí části již branka nepadla, Dukla tak vítězí nad Táborem poměrem 5:2. Červenožlutí vedli po 103 sekundách již 2:0, když se prosadil Vít Macek a Rostislav Nosek. Tábor zkraje osmé minuty snížil Janem Pospíchalem, ale Jihlavě poté vrátil dvoubrankové vedení znovu Rostislav Nosek. Ještě do konce třetiny ale Kohouti opět snížili, gól padl z hole Marka Eremiáše.

Druhá třetina patřila červenožlutým barvám a své první dva góly v sezoně dal Jindřich Habermann, jenž v uplynulé sezoně nasázel celkem dvacet branek. Díky jeho dvoubrankové produkci šla Dukla do třetí třetiny s náskokem 5:2, který také udržela, jelikož žádná branka již nepadla.

58:27
    Rostislav Nosek ke dvěma dnešním brankám zapíše i vyloučení, je potrestán za podrážení.

56:50
    Také Dukla zvládla konec oslabení dobře a má tři body v kapse.

55:13
    Tábor hraje v pěti.

54:50
    Síly na ledě se srovnají, dvě minuty dostává opět Adam Ošmera, nyní za nedovolené bránění.

53:13
    Tím spíše, že nyní si odsedí Marek Eremiáš dvě minuty za faul kolenem.

52:00
    Jihlava se zvládla ubránit a je skutečně blízko ke třem bodům.

50:00
    Adam Ošmera usedá na trestnou lavici za vysokou hůl. Tábor si zahraje další přesilovou hru.

40:01

Druhá třetina byla na branky o něco chudší, nicméně Jihlavští jsou o poznání spokojenější. Po dvou přesných trefách Jindřicha Habermanna totiž navýšili své vedení nad Táborem na 5:2 a do třetí části jde vcelku se slušným náskokem.

40:00

39:08
    Další přesilovka pro hosty za podrážení Ondřeje Chvátala. Pokud jí Tábor nevyužije, bude rozdělená druhou přestávkou.

38:11
    Také Jihlava je v pěti.

37:05
    Tábor hraje v plném počtu.

36:11
    Síly na ledě se srovnají. Jihlavští hráli v šesti, takže dvě minuty pro hráčskou lavici odsedí Matěj Vildomec.

35:05
    Martin Pěček je vyloučen na dvě minuty za hákování a Dukla má možnost využití další početní výhody.

34:32
    Dukla právě vstřelila branku!
    První využitá přesilová hra zápasu. JINDŘICH HABERMANN zdá se začíná chytat střeleckou můzu z loňské sezony, kdy nasázel soupeřům celkem dvacet branek. V tomto utkání slaví svou druhou trefu v sezoně po akci s Matějem Fialou a kapitánem Adamem Ošmerou, jenž zapisuje v utkání již svou třetí nahrávku. Asistence: Matěj Fiala, Adam Ošmera.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 1. Macek (Veselský, Vildomec), 2. Nosek (Habermann, Ošmera), 11. Nosek (Ošmera, Fink), 29. Habermann (Nosek, Fink), 35. Habermann (Fiala, Ošmera) – 8. J. Pospíchal (Dohnal, Hlavín), 16. Eremiáš (P. Pospíchal)

HC Dukla Jihlava: Štěbeták (Uhrin) – Podroužek, Tomica, Löffler, Pražák, Vildomec, Jungwirth (A), Ošmera (C) – Chvátal, Fink, Nosek, Habermann (A), Veselský, Chlubna, Macek, Váňa, Fiala
    Trenér: Jakub Venc

HC Tábor: Šrámek (Wajtr) – Jirásek, Ješ, Mrázek, Jaroš, Šťastný (A), Peček, Bačo – Vlček, Dohnal, J. Pospíchal (A), Bouška, Mohyla, Eremiáš, Hlavín, P. Pospíchal (C), Křepelka, Suchan
    Trenér: Arpád Györi

Rozhodčí: Kohoutek – Otáhal, Komínek