Zlín – Sparta 5:6 (kon.) | Olomouc – Plzeň 5:2 (kon.) | Mountfield HK – Vítkovice 2:3 (2:3 po s.n.)
Kometa Brno – Jihlava 1:6 (kon.) | Mladá Boleslav – HC Litvínov 3:4 (kon.) | Pardubice – Třinec 2:1 (po pr.)
Liberec – K. Vary 3:4 (po pr.)
po prodl.
Bílí Tygři Liberec
3:4 (1:0, 1:2, 1:1 - 0:1)
HC Energie Karlovy Vary
Sobota 24.09.2022, 18:00 • Home Credit Arena, Liberec • DHL extraliga juniorů • 8. kolo
Partner:
   
  Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (20:13:29)
   
  Je konec, Bílí Tygři téměř celé prodloužení tlačili, ale nakonec slaví hosté. Tadeáš Tůma totiž z pozice obránce zkompletoval hattrick a rozhodl bitvu o druhou příčku tabulky ve prospěch energetiků.

  Nutno říct, že jsme sledovali nádherné juniorské utkání. Oba týmy naplno ukázaly, že oprávněně mají vysoké ambice. Remíza po základní hrací době byla zasloužená a přestože Liberec bere jen bod, předvedený výkon musel domácí trenéry potěšit.
   
  Konec zápasu.
   
  63:43
  Karlovy Vary právě vstřelily branku!
  Je rozhodnuto! Karlovarskou akci dvou na jednoho skvěle vyřešil Sapoušek, který z otočky našel TADEÁŠE TŮMU. Obránce Energie už před sebou měl téměř prázdnou bránu a dokonal hattrick. Asistence: Robin Sapoušek, Samuel Šmajda.
   
  63:29
  Dominik Brouček dlouho držel kotouč. Nakonec se vydal sám až do brankoviště, z ostrého úhlu už ale nebylo kudy. Adam Ebenstreit znovu zasahuje.
   
  62:40
  Plos vysunul do šance Šedivého, který to vzal přímo na branku. Z pravé strany minul jen o kousíček.
   
  62:13
  Jeden z trenérů si bere oddechový čas.
   
  62:13
  Vodlan hezky přenesl hru na Patzelta, jeho střele ale scházela potřebná razance. Ebenstreit má kotouč ve svém držení, bude se vhazovat.
   
  61:28
  Na puk si sáhli také Západočeši. Zatím ale nikam nespěchají a spíše nabírají síly po krušném úvodu nastavené pětiminutovky.
   
  61:00
  V prodloužení mají zatím kotouč na hokejkách celou dobu liberečtí hokejisté, kteří to teď zkoušejí po pravém křídle.
   
  60:36
  Prostor se otevřel před Mikulášem Jenčovským, který si s pukem najel mezi kruhy. Za zády brankáře Ebenstreita zazvonila tyčka, tady měli hosté velké štěstí!
   
  60:14
  Plos nikam nespěchá, vyjel z útočného pásma a rozjíždí novou akci Liberce.
   
  60:01
  Začalo prodloužení.
   
  Zatímco druhá třetina patřila Karlovým Varům, třetí se hrála jasně v režii Liberce. Po základní hrací době je utkání zaslouženě vyrovnané na ledě i ve skóre. Za stavu 3:3 půjdeme do prodloužení!
   
  60:00
  Třetí třetina skončila.
   
  59:41
  Ani jeden tým se nechce smířit s nerozhodným skóre a poslední minuta se hraje nahoru – dolů. Oba gólmani se musejí mít na pozoru.
   
  59:05
  Zakázané uvolnění Západočechů.
   
  58:42
  Hezkou křižnou přihrávku dostal Lukáš Plos, který těžký puk netrefil podle představ. I skákavá střela ale v klíčové fázi zápasu nebyla pro Ebenstreita ničím jednoduchým.
   
  58:18
  Na modrou čáru dostal nabito střelecky aktivní Koštoval, jehož bomba prolétla těsně nad.
  Největší specialista na prodej tréninkových pomůcek na hokej – testy v praxi, videorecenze a detailní fotky produktů – www.x-trenink.cz.

  Ondřej Belák

  Branky a nahrávky: 7. Plos (Hladík, Jenčovský), 31. Brouček, 55. Koštoval (Kříž) – 35. Tůma (Sapoušek, Šmajda), 39. Tůma (Anton), 42. Šmajda (Dorot, Bulka), 64. Tůma (Sapoušek, Šmajda)


  Bílí Tygři Liberec: Hambálek (Krátký) – Šedivý, Hladík (A), Koštoval, Patzelt, Duschka, Rybář, J. Ehrenberger – Przybyla, Jenčovský (C), Plos – Kříž, Vodlan, Brouček – Lysoněk, Fiala, Janata – Jansa, Kofroň, Bačkovský.
  HC Energie Karlovy Vary: Ebenstreit (Dybal) – Tůma, Dorot (A), Bulka, Krajčík, Zolnaj, Anton – Adámek, Varvařovský, Sapoušek (C), Šlechta, Handl, Šmajda, Váňa, Šmíd, Menc, Kusak.