Zlín – Sparta 5:6 (kon.) | Olomouc – Plzeň 5:2 (kon.) | Mountfield HK – Vítkovice 2:3 (2:3 po s.n.)
Kometa Brno – Jihlava 1:6 (kon.) | Mladá Boleslav – HC Litvínov 3:4 (kon.) | Pardubice – Třinec 2:1 (po pr.)
Liberec – K. Vary 3:4 (po pr.)
HC Dynamo Pardubice
2:1 (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
HC Oceláři Třinec
Sobota 24.09.2022, 13:00 • Enteria arena, Pardubice • DHL Extraliga juniorů • 8. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Pardubickým juniorům se zatím v této sezóně nedaří. Při včerejším domácím utkání si připsali čtvrtou prohru v řadě. Jediné utkání které junioři vyhráli bylo na domácím ledě proti Jihlavě. Podaří se juniorům v dalším domácím zápase proti Třinci vyhrát?

Třinečtí junioři jsou na tom výherně lépe. Ze sedmi odehraných zápasu vyhrály čtyři. Ve včerejším zápase na ledě Hradce prohrál Třinec těsně 4:3.

HC Dynamo Pardubice: Matěcha (Červinka) – Rájek, Švec, Chabada (C), Tvrdík, Koudelka, Helikar, Vachun – Burda, Sydorenko, Štetka (A), Fiala, Novotný, Kloz (A), Kalužík, Tomas, Gromadzki
    Trenér: Jiří Malinský

HC Oceláři Třinec: Král (Klimek) – Kyselý, Buják, Andrle, Kareš (C), Hrůzek (A), Kremnický – Pánek, Bartoš, Kozlík, Šotkovský, Šutý, Gerych, Spěváček, Holinka, Cedzo, Volas, Šilar, Moškoř, Jobánek.
    Trenér: René Mucha.

Oba celky už nastupují na ledovou plochu.

00:01

00:02
    Úvodní vhazování vyhrály Pardubice.

00:52
    Do útoku se dostal Kloz, který jako první vystřelil na Krále.

01:42
    Hostující Kremnický od modré vystřelil na Matěchu, ten střelu vyrazil.

02:45
    Do útočného pásma se dostal Helikar, který vyzkoušel pozornost Krále.

03:26
    Hra je přerušena kvůli ofsajdu a vhazovat se bude před hostující střídačkou.

03:45
    Střelu z pravého kruhu vyslal Kloz, jeho střela šla ale mimo branku.

04:50
    Třinecký Šilar se dostal k puku a střílel z mezikruží, brankář Dynama včas stačil zareagovat.

05:38
    Hra se přesunula k mantinelu, kde hráči bojují o puk.

06:33
    Pardubice se usadily v útočném pásmu a snaží se vymyslet jak překonat Krále.

07:10
    Před hostujícího brankáře ujel Sydorenko, ale Král jeho pokus vyrazil.

07:50
    Moškoř se snažil nadvakrát dorazit kotouč do brány, ale Matěcha byl připraven.

08:11
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice:
    Jakub Koudelka – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

09:23
    Vojtěch Tvrdík – 2 min., podrážení.

09:29
    V pardubické Enteria aréně zazněla tyčka, kde Kozík pálil na Matěchu.

09:58
    Jeden z hostujících hráčů se dostal před Matěchu, ale střelu vyrazil a jeden z domácích brankářů poslal puk na druhou stranu kluziště.

11:27

11:48
    Domácí Chabada se snažil ujet sám před Krále, ale zabránil mu v tom Buják.

12:54
    Hra se přesunula za hostující branku.

13:14
    Moškoř se dostal před Matěchu, kde už to vypadalo že Třinec půjde do vedení, ale pardubický brankář na poslední chvíli střelu schoval do lapačky.

14:32
    KLoz poslal puk před branku Kalužíkovi, ale ten střelu nedokázal zpracovat a kotouče se tak ujali hosté.

15:10
    Pardubický Tomas střílel z levého kruhu, jeho střela šla mimo tři tyče.

15:47
    Štetka mohl poslat Dynamo do vedení, ale kotouč šel těsně nad Královu branku.

17:06
    Puk byl vyhozen na domácí střídačku, proto se bude vhazovat před Matěchou.

17:44
    Hostující Cedzo se snažil střílel od modré, v tom mu však zabránili domácí obránci.

18:12
    Pavol Štetka – 5 min., krosček.

18:54
    Třinecký Pánek pálil od modré, Matěcha měl připravenou lapačku.

19:17
    Šilar střílel z pravého kruhu, ale střela jen trefila zadní mantinel.

20:00

V první třetině žádná branka nepadla. Mohli jsme jen vidět dvě vyloučení na pardubické straně, ale ani jednu nedokázali Oceláři využít. Ke konci třetiny byl ještě vyloučen domácí Štetka, ale početní výhoda Třince se bude odehrávat ve druhé třetině.

20:01

20:10
    Třinec má k dispozici ještě přesilovou hru, a Jobánek se ihned po vhazování hnal do útoku.

21:08
    Před Matěchou dorážel jeden z hostujících hráčů, ale brankář choval puk pod lapačku.

21:53
    Od modré pálil Volas, pardubický brankář kotouč chytil.

22:39
    Jeden z třineckých hráčů chtěl vystřelit na Matěchu, střelu zablokoval Rájek.

23:40
    Pardubicím se daří v oslabení velmi často osvobozovat.

24:45
    Hra je přesunuta do rohu kluziště.

25:13

25:19
    Dynamo se dokázalo ubránit v oslabení, a hraje se tak po delší době pět na pět.

26:27
    Helikar se snažil vzít hostům puk, to se mu však nepovedlo.

27:28
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Puk se odrazil od jednoho z hostujících hráčů a Matěj Kloz ho rychle dojel a jel sám na Krále a střelou pod víko poslal Dynamo do vedení. Asistence: Adam Novotný.

28:51
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec:
    Adam Kremnický – 2 min., držení hole.

29:33
    Tomas nahrával Sydorenkovi, kterýmu ale střela nesedla.

30:49

31:25
    Z mezikruží vystřelil Volas, Matěcha měl připravenou lapačku.

31:58
    Tvrdík se snažil střílel, ale byl jedním z třineckých hráčů obrán o kotouč.

33:05
    Hra je přerušena kvůli ofsajdu.

33:29
    Třinecký Cedzo střílel nadvakrát na Matěchu, ten obě střely vyrazil.

33:53
    Jeden z hostujících hráčů byl sražen tvrdě na matinel.

34:29
    Fiala se dostal do samostatného úniku, ale na poslední chvíli přihrál dozadu svému spoluhráči, který ale přihrávku nezpracoval.

35:33
    Jobánek si najel před Matěchu, ale brankář stačil včas střelu vyrazit betony.

36:57
    Gromadzki pálil z mezikruží, Král střelu vyrazil.

37:56
    Z levého kruhu střílel Andrle, pardubický brankář schovat kotouč do lapačky.

38:41
    Hráči se přesunuli do rohu kluziště, kde bojují o puk.

39:38
    Tvrdou střelu vyslal Holinka, ale šla mimo pardubickou branku.

40:00

Ve druhé třetině otevřelo skóre Dynamo, kdy se do samostatného úniku dostal Matěj Kloz, který překonal Krále. Třinec měl také plno šancí, ale žádná z nich neskončila brankou.

40:01

40:10
    Jako první se ujali puku hosté, kteří se ihned hnali do útočného pásma.

40:47
    Pardubický Chabada střílel od modré, Král jeho střelu chytil do lapačky.

41:32
    Kalužík se hnal před hostujícího brankáře, ve střelu mu zabránil Kareš.

42:32
    Chabada se snažil dostat přes třinecké obránce to se mu nepodařilo.

43:29
    Matěj Kozlík – 2 min., krosček.

44:02
    Před Krále si najel Kalužík, brankář stačil včas střelu vyrazit betony.

44:46
    ve vlastním oslabení se dostal do útoku Gerych, ale Matěcha byl na střelu připraven.

45:29

46:16
    Hra je přerušena kvůli zakázanému uvolnění, vhazovat se bude před Matěchou.

46:50
    Kotouče se ujal domácí Švec a zavezl ho do útočného pásma.

47:42
    Před Králem vznikla mezi hráči menší potyčka.

48:31
    Cedzo střílel z pravého kruhu, Matěcha střelu vyrazil betony.

49:37
    Zápas se teď hraje ze strany na stranu.

50:07
    Kozlík vyslal tvrdou střelu na Matěchu, ten ji chytil do lapačky.

50:36
    Antonín Kareš – 2 min., podrážení.

51:27
    Hosté se osvobozují.

51:58
    Tvrdík poslal puk před Krále, kde ještě dorážel Burda, ten ale branku nedal.

52:36

52:55
    Moškoř vystřelil z levého kruhu, Matěcha opět schoval střelu do lapačky.

53:28
    Ondřej Chabada – 2 min., podrážení.

53:59
    Oddechový čas pro tým HC Oceláři Třinec.

53:59

54:00
    Hosté odvolali brankáře a hrají šest na tři.

54:15
    Třinec právě vstřelil branku!
    Třinec využívá přesilovku šest na tři, kdy od modré vyslal tvrdou střelu Jonáš Jobánek a prostřelil Matěchu. Asistence: Patrik Volas.

55:59

56:28
    Tomas se snažil dostat před hostujícího brankáře, ale byl zablokován jedním z hostujících obránců.

57:16
    Hráči bojují o puk v rohu kluziště.

57:23
    Oddechový čas pro tým HC Dynamo Pardubice.

57:23
    Antonín Kareš – 2 min., hrubost.

57:52
    Tvrdík pálil z levého kruhu, ale mimo.

58:35
    Chabada poslal kotouč před Krále, kde nejdříve dorážel Burda a poté Tvdík, ale ani jeden z nich nepřekonal Krále.

59:25

60:00

Ve třetí třetině Třinec dokázal vyrovnal z přesilové hry šest na tři. O vítězi se v základní hrací době nerozhodlo, proto bude následovat prodloužení.

60:01

60:29
    U puku jsou domácí a zaváží kotouč do útočného pásma.

61:10
    Je rozhodnuto ! Do úniku se dostal Adrian Gromadzi, který překonal Krále. Asistence: Radek Tomas a Jakub Koudelka.

Konec zápasu. (15:15:31)

Zuzana Miřatská

Branky a nahrávky: 28. Kloz (Novotný), 62. Gromadzki (Tomas, Koudelka) – 55. Jobánek (Volas)

Trenér: René Mucha

Rozhodčí: Veselý, Glanc – Lhotský, Svoboda