Liberec – Kometa Brno 2:3 (2:4 po s.n.) | Kladno – Mountfield HK 2:1 (kon.) | Sparta – Plzeň 3:2 (kon.)
Třinec – Vítkovice 3:5 (kon.) | Pardubice – Mladá Boleslav 2:3 (po pr.)
Rytíři Kladno
2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Mountfield HK
Neděle 25.09.2022, 16:00 • ČEZ stadion, Kladno • Tipsport extraliga • 4. kolo

Přeji krásný zbytek večera. (18:47:49)

Do poslední třetiny naskočili lépe hráči Hradce. Jenže minutu a dvacet osm sekund po začátku třetiny byl vyloučen Cingel a ke slovu se dostali hráči Kladna. Ti měli několik šancí, ale ani jednu nedokázali proměnit. Další přesilovou hru si ovšem zahráli hosté a dokázali ji využít na maximum. Ve 48. minutě se Cingel dostal k odraženému puku a rázem bylo skóre jen o jednu branku. Nešťastný okamžik nastal chvíli potom, když útočník Gaspar zůstal ležet na zemi a museli pro něj přivézt nosítka. Hra poté pokračovala bez vyloučení a krásné dvě akce si vytvořil Zikmund, ale ani jednu nedokázal proměnit. Hradci nepomohlo ani odvolání gólmana a zápas tak skončil 2:1!

Po zápase se ještě mezi hráči strhla bitka a skoro všichni hráči skočili na led.

Hráči utkání: Matěj Beran a Lukáš Cingel.

River Rymsha – 5 min., bitka.

Hráči si ještě vyměňují názory, ale vypadá to, že již k dalšímu střetnutí nedojde.

Obě střídačky se sešly u mantinelu a probíhá pozápasová bitka.

59:27
    Puk opět doputoval jen vedle hradecké branky, ale zakázané uvolnění se nepíská.

59:11
    Puk se klouže kolem branky Hradce. Opět je tedy na řadě vhazování po zakázaném uvolnění.

59:03
    Tentokrát nastala změna a vhazuje se v obranném pásmu Rytířů, nikoliv ve středním pásmu.

58:54
    Hra se kouskuje a opět je na řadě vhazování.

58:49
    A opět se vhazuje ve středním pásmu kvůli ofsajdu Hradce.

58:37
    Vhazuje se ve středním pásmu.

Hradec má necelou minutu a půl na vyrovnání!

58:37
    Oddechový čas pro tým Mountfield HK.

58:28
    Kiviaho je na střídačce. Hradec zkouší hru se šesti hráči na ledě.

56:58
    Hokej nabral na tempu a více šancí má Kladno. To si chce vzít zpět dvoubrankové vedení.

56:05
    A teď Melka vyjel sám na gólmana, ale trefil pouze horní tyč.

54:49
    A opět krásně Zikmund vypíchl puk hradeckému hráči, ale zachytil ho až na pomezí červené čáry. Nemohl tak nebezpečně střílet.

Anna Ardonová

Branky a nahrávky: 17. Beran (Dotchin), 31. Beran (Filip) – 48. Cingel (Ščerbak, Lev)

Rytíři Kladno: Bow (Brízgala) – Slováček, Dotchin (A), Ticháček, Sotnieks, Cibulskis, Babka, Kehar – Brodecki, Plekanec (C), Kubík – Michnáč, Klepiš, Procházka – Beran, Zikmund (A), Filip – Melka, Indrák, Bláha.
    Mountfield HK: Kiviaho (J. Růžička) – Kalina, Blain (A), Jank, McCormack, Nedomlel, Gaspar, Rymsha – R. Pavlík, Zachar, Okuliar – Pajer, Cingel, Lev (A) – Smoleňák (C), Lalancette, Ščerbak – Štohanzl, Kev. Klíma, Jergl.

Rozhodčí: Hejduk, Ondráček – Klouček, Hnát