Královo Pole – Hranice 30:22 (kon.) | Frýdek-M. – Strakonice 35:28 (kon.)
30:22 (13:11)
TJ Cement Hranice
Neděle 25.09.2022, 17:00Chance Extraliga mužů • 5. kolo

SKKP Handball Brno – TJ Cement Hranice 30:22 (13:11)
    Nejvíce branek: Žvak 7, Kocich 6/2, Stein 5/4 – Piwko 6/2, Fulneček 6, Zamarski 3. Rozhodčí: Petr Halada, Jan Kosmák. Sedmimetrové hody: 7/6 – 4/2. Vyloučení: 4:5. (18:51:44)

Utkání končí vítězstvím Brna 30:22. První půle byla vyrovnanější, hosté se dostali do jediného vedení 4:3, pak už tahali za kratší konec provazu, když dotahovali do konce prvého poločasu až tříbrankové manko. Ve druhém dějství si už domácí hráči nenechali vybudovaný náskok vzít a třemi brankami po sobě v posledních čtyřech minutách rozhodli o tom, že utkání se dohraje už v pohodě.

Konec zápasu. (30:22)
    60
    Ratkovský technickou finesou, obstřelem překonal Tabaru. (30:22)

60
    Běží poslední minuta zápasu. (29:22)
    59
    Luděk Piwko z levé strany dává branku Hranic. (29:22)
    58
    Martin Kocich v samostatném úniku překonává brankáře Hranic. (29:21)

58
    Hosté se snaží vstřelit branku, ale domácí obrana jim to nedovoluje. (28:21)

58
    Hostující lavička si bere oddechový čas. (28:21)
    57
    Martin Kocich dává rychlou branku a Brno vede o sedm branek. (28:21)
    57
    Ratkovský pravděpodobně tři minuty před koncem rozhoduje o tom, že v Brně zůstanou dva body. (27:21)
    56
    Gól vstřelil tým SKKP Handball Brno (Jan Zahradníček). (26:21)
    55
    Gól vstřelil tým TJ Cement Hranice (Jakub Padalík). (25:21)
    55
    Gól vstřelil tým SKKP Handball Brno (Martin Kocich). (25:20)

54
    Luděk Piwko dostal dvouminutový trest za to, že namířil míč z brankoviště do obličeje domácímu brankáři. (24:20)
    53
    Padalík se prosazuje na zadní tyč z levého křídla. (24:20)
    52
    Ratkovský napřáhl z levé strany a zamířil přesně. (24:19)

52
    Domácí celek si bere oddychový čas. (23:19)
    51
    Gól vstřelil tým TJ Cement Hranice (Luděk Piwko). (23:19)
    51
    Adam Stein namířil míč přesně k tyči. (23:18)

51
    Jaroslav Fulneček zastavil nedovoleně na levé straně domácího hráče a musí jít si odpykat dvě minuty. (22:18)

50
    Grulich pokus Hranic chytá, Brno může jít deset minut před koncem do trháku. (22:18)
    50
    Hranice dostaly příležitost snížit na dvě branky, toho ale nedocílily, naopak z rychlého kontru dává gól Žvak. (22:18)
    49
    Erik Žvach z hranice brankoviště dává branku, Brno vede tedy o tři branky. (21:18)
    48
    Jaroslav Fulneček dostal přihrávku na pivota, s míčem se otočil a překonal domácího brankáře. (20:18)

47
    Trenér Cementu Hranice si vzal time – out. (20:17)
    46
    Za Hranice skóruje stejný hráč, tedy Fulneček. (20:17)
    45
    Jan Zahradníček nenechává nic na náhodu a dává branku. (20:16)
    45
    Fulneček dává na druhou branku po rychlé souhře. (19:16)
    45
    Živanov uviděl kousek volného místa v hranické obraně a dokázal toho využít. (19:15)

44
    Hosté se ve výhodě o jednoho muže neprosadili. (18:15)

44
    Brno bude hrát oslabení, vyloučen je na dvě minuty Adam Stein. (18:15)

43
    Dobrá obrana a brankář Grulich nyní zabránili útoku Cementu. (18:15)

42
    Ze hřiště odkulhal Dolák, uvidíme jak vážné jeho zranění bude. (18:15)
    41
    Hned po rozehrání si míč chytil Zamarski a prostřelil brankáře domácího celku. (18:15)
    41
    Adam Stein v pohodě ji proměnil. (18:14)

41
    Brankář Grulich podržel svůj celek dobrým zákrokem. Na druhé straně bude házet domácí celek sedmičku. (17:14)

40
    První vyloučení na dvě minuty v zápase si musí odsedět Burget. (17:14)
    40
    Gól vstřelil tým TJ Cement Hranice (Jaroslav Fulneček). (17:14)
    39
    Hranice snižují ze sedmičky Piwkem. (17:13)
    38
    Domácí hráči navyšují na rozdíl pěti branek Erikem Žvakem. (17:12)

36
    Hostující hráč Padalík neproměnil sedmičku, Grulich balon vyrazil. (16:12)

36
    Ciborán byl faulovan na brankovišti a bude z toho sedmička a navíc vyloučen Živanov. (16:12)
    35
    A z velmi podobné akce přidává další gól Burget. (16:12)
    35
    Kikanovič z rychlého kontru dává branku. (15:12)

35
    Tak ani hosté nedává branku a nedotahují se. (14:12)

34
    Brankář Tabara nyní vychytal domácího hráče a dává naději svým spoluhráčům. (14:12)

34
    Nyní se Hranice neprosadily, domácí mohou ještě více odskočit. (14:12)
    32
    Dořičák dává branku za Hranice. (14:12)
    31
    Jako první se prosazuje ve druhém poločase Adam Stein. (14:11)

31
    Začal druhý poločas. (13:11)

30
    První poločas skončil. (13:11)

30
    Hostující brankář v posledních deseti vteřinách předvedl dva výborné zákroky, nejprve vyrazil střelu zpoza brankoviště a poté dorážku levého křídla. (13:11)

30
    Luděk Piwko nyní odmítl snížení na rozdíl jedné branky, když neproměnil sedmičku. (13:11)

30
    Hosté to vykombinovali až do levého křídla, které bylo faulované. (13:11)

29
    V předposlední minutě si bere hostující lavička oddechový čas. (13:11)

29
    Vyloučení pro tým TJ Cement Hranice (Jakub Dolák). (13:11)
    28
    Adam Stein dává branku i přes úpornou obranu Jakuba Doláka. (13:11)

28
    Tak ne, hosté nevyužili nabídnutou možnost, naopak jsou to Brněné, kteří mohou před poločase navýšit skóre. (12:11)

27
    Nyní se domácímu Brnu nedaří a po delší době mohou Hranice srovnat. (12:11)
    27
    Jakub Dolák snižuje na rozdíl jedné branky před končícím trestem Brna. (12:11)
    26
    Brno hrálo bez brankáře, čehož využil Padalík, který po zisku míče dává branku přes celou délku hřiště. (12:10)

25
    Domácí celek nyní podržel brankář Grulich, který vyrazil střelu hráče Cementu z pravého křídla. (12:9)

25
    Erik Žvak musí opustit hřiště a jít na střídačku si odpykat dvě minuty. (12:9)
    24
    Martin Kocich hned dává branku Brna, rozdíl je stále tříbrankový. (12:9)
    24
    Jakub Dolák z levé strany překonal Grulicha. (11:9)
    23
    Z následné sedmičky Adam Stein nedal šanci brankáři Cementu. (11:8)

23
    Ctiborán fauloval na brankovišti za cenu žluté karty. (10:8)

22
    Sudí viděl přestupek vůči pravidlům a bere domácím míč. (10:8)
    21
    Luděk Piwko nedává brankáři Brna žádnou šanci. (10:8)

21
    Hosté budou zahrávat sedmičku, faulovaný byl Piwko. (10:7)
    20
    Zahradníček využil necelistvosti obrany Cementu a dává branku. (10:7)

20
    Domácí brankář se nyní zaskvěl proti střele hostujícího hráče. (9:7)
    18
    Luděk Piwko se prosazuje ze své oblíbené pozice, z místa spojky. (9:7)

18
    Domácí trenér Hladík viděl žlutou kartu za nesportovní chování. (9:6)

17
    Ani házenkáři Brna ze svého útoku nedali gól, stav zůstává stále neměnný. (9:6)

17
    Hosté dlouho kombinovali, nakonec branku nevstřelili. (9:6)

15
    Hostující brankář nyní se zaskvěl proti sedmičce Kocicha, kterou vyrazil. (9:6)

14
    Dořičák fauloval na levé straně a musí si za svůj prohřešek odpykat dvouminutový trest. (9:6)
    14
    Stejný hráč unikl hostující obraně a dává z brejku další branku. (9:6)
    13
    Končící 13. minutě dává branku z levého křídla Radek Flajsar. (8:6)
    13
    Gól vstřelil tým TJ Cement Hranice (Jaroslav Fulneček). (7:6)

13
    Kolečkář vidí od sudího žlutou kartu. (7:5)
    12
    Martin Kocich poslal hostujícího brankáře na druhou stranu, když balon umístil po levé ruce brankáře. (7:5)

12
    Domácí hráči budou zahrávat sedmimetrový hod, díky bránění v brankovišti. (6:5)
    11
    Hosté se ale nevzdávají a stále se udržují v zápase. (6:5)
    10
    Domácí poprvé v zápase jdou na rozdíl dvou branek. Po rychlé akce dává střílí branku Živanov (6:4)
    9
    Erik Žvak využívá přesilovou hru a dává branku. (5:4)

8
    Luděk Piwko je vyloučen na dvě minuty. (4:4)
    8
    V domácím dresu dnes řádí Erik Žvak, který už dává svoji třetí branku. (4:4)
    7
    Piwko se prosazuje z osy hřiště, když napřáhl a nedal domácímu brankáři šanci. (3:4)
    6
    Na opačné straně srovnává Ševčík po pěkné střele. (3:3)
    5
    Erik Žvak dává zleva branku, když prostřelil hostujícího hráče. (3:2)
    4
    Hosté se nevzdávají a znovu srovnávají zásluhou Zamarského. (2:2)
    3
    Martin Kocich využívá sedmimetrový hod, po faulu na jeho spoluhráče. (2:1)
    3
    Fulneček kontruje ze strany Cementu. (1:1)
    2
    Žvak už prosazuje z podobného místa, ze kterého chtěl v minulém útoku hráče obejít. (1:0)

2
    Žvak zkusil obejít protihráče, ale byl na brankovišti zastaven. (0:0)

1
    V prvním útoku sice dali hosté branku, ale ta nemohla platit, protože sudí ještě před tím odpískal útočný faul. (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

-1
    Jako první míč uvedou do hry hráči Cementu.

-3
    Hlasatel divákům oznamuje sestavy obou mužstev, začíná jako obvykle jmény hostujících hráčů.

SKKP Handball Brno: Grulich, Ilić – Ratkovský, Kocich, Ugrin, Živanov, R. Flajsar, Erbes, Burget, Kikanović, Žvak, Janda, Kasal, Kolečkář, Stein, Zahradníček.
    Trenér: Pavel Hladík

TJ Cement Hranice: Juráš, Tabara, Vyorálek – Zamarski, Ševčík, Ciborán, Š. Kubeša, Dořičák, Fulneček, Prudký, Padalík, Dolák, Piwko, L. Kubeša.
    Trenér: Radim Brož

Rozhodčí: Petr Halada, Jan Kosmák.

Hostující hráči jsou v tabulce na posledním místě, zatím nezískali ani jeden bod do tabulky. Mají za sebou utkání s Karvinou, Lovosicemi, to jsou týmy, které se pohybují na špici tabulky, hlavně s Lovosicemi hráli rovnocennou partii, uvidím jak si povedou v dnešním zápase.

Po čtyřech odehraných zápasů mají brněnští házenkáři na svém kontě tři body, když hned v úvodním kole přehráli Duklu Praha 32:24 a další bod získali za remízu 26:26 na půdě nováčka soutěže ze Strakonic.

Příjemné nedělní odpoledne, dnes uzavírají 5. kola Chance ligy dva zápasy. Jedním z nich je souboj mezi SKKP Handball Brno a TJ Cement Hranice. Jedná se o střetnutí desátého mužstva s posledním týmem v tabulce nejvyšší soutěže.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.