Jihlava – Vsetín 2:1 (kon.) | Šumperk – Litoměřice 4:1 (kon.) | Zlín – Prostějov 1:2 (po pr.)
Kolín – Slavia 3:1 (kon.) | Frýdek-M. – Přerov 1:0 (po pr.) | Pardubice B – Třebíč 2:3 (kon.)
HC Dynamo Pardubice B
2:3 (1:2, 1:0, 0:1)
SK Horácká Slavia Třebíč
Středa 28.09.2022, 18:00 • Zimní stadion Chrudim • Chance liga • 6. kolo

Také poslední třetina byla velmi vyrovnaná, rozhodující branku vstřelili hosté a zásluhou dvougólového Bittnera získávají tři body do tabulky. V posledních vteřinách se Dynamo tlačilo do brány, vytvářelo si šance, ale ani jedna střela za Jekelem neskončila. (20:19:58)

59:38
    Kaut uspěl na buly, Bučkova střela ale byla zblokována.

59:34
    Třebíč je ve velkém zámku, domácí tým se žene za vyrovnáním. Času už ale příliš nemá.

58:42
    Domácí hrají bez Nečase!

58:19
    Půhoný si našel na brankovišti puk a byla před ním odkrytá brána, kterou však úplně přestřelil!

57:17
    Kolář střeleckou pozici prováhal, puk se mu ale nakonec povedlo dostat na Jekela. Bude se vhazovat.

57:12
    Kautovi se nikdo nenabízel, přesto se ke střele dostal.

56:20
    Hraje se ve čtyřech na obou stranách, Pardubice jsou na puku.

55:32
    Třebíč si teď mohl zhluboka oddychnout! Ondřej Matýs svou šikovností nadělal obraně pořádné problémy, ale Jekel puk od srovnání zachránil.

55:06
    Dočekal si pohrál s obranou, chybělo tomu jen lepší zakončení.

54:01
    Hosté hrají v plném počtu.

53:42
    Kaut pokazil přihrávku, trefil Vodného brusle a vyhání domácí tým z pásma.

52:37
    Tureček ometl puk o mantinel až k Nečasovi.

52:01
    Lukáš Doudera – 2 min., sekání.

51:18
    Před dorážkou Rouhy udržel Jekel puk ve své moci.

51:01
    Půhoný tvrdě vystřelil, ale bránu minul.

Dnešní utkání sleduje 317 diváků.
    48:48 Ladislav BITTNER - 2:3

48:48
    Horácká Slavia právě vstřelila branku! Nedáš, dostaneš v plné parádě! Obrana včas nepřistoupila k LADISLAVU BITTNEROVI, který stál opět na správném místě a překonal Nečase – 2:3! Asistence: Martin Dočekal a Lukáš Forman

48:11
    Štěpán Turek zůstal volný za obranou, dobře mířenou střelou nad lapačku ale na Jekela nevyzrál!

47:13
    Pochobradský vystihl nepřesný pas přes střední pásmo, ale obránce se k němu ještě před střelou stáhnul a zabránil mu zakončit.

46:02
    Zdráhal si překážel s Pavlatou a hosté mohli zahrozit z protiútoku, pardubický bek se ale vzorně vrátil a přihrávce zamezil.

45:37
    Vojtěch Nečas zabránil třetí brance v síti Pardubic B, když vychytal střelu Michálka.

45:08
    Herčík si stáhl puk na střed, ale střelu mu zablokoval bek.

43:56
    Herčík číhal na modré čáře a přihrávka se k němu také dostala, v pásmu však byl o něco dříve než puk a rozhodčí pískají ofsajd.

41:45
    Zdráhalo se střelou neváhal a vyslal puk z hokejky hned, jak se k němu dostal. Brankář hostů opět pozorně zasahuje.

40:55
    Kaut připravil pozici pro Pavlatu, který ale střílel ze záklonu.

40:27
    Matýs zvedl puk až příliš vysoko, tahle střele neměla Jekela jak ohrozit.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 19:45.

Druhá třetina nám nabídla poměrně vyrovnaný průběh, bylo znát, že domácí Dynamo chce vyrovnat a to se díky přesilové hře podařilo Ondřeji Matýsovi, který z dorážky dostal puk do brány. Třetí část bude určitě ještě velmi napínavá.

40:00
    39:48 Ondřej MATÝS - 2:2

39:48
    Pardubice B právě vstřelily branku! A napodruhé už bylo Dynamo B úspěšné! ONDŘEJ MATÝS možná trochu na náhodu zavezl puk do pásma, kde se mu ale nabídl na střelu Kaut. Jekelovi puk vypadl a u dorážky byl právě nejrychleji Matýs, který puk zametl do brány – 2:2! Asistence: Tomáš Kaut

38:40
    Po vypršení jedné početní výhody bude následovat další. Uvidíme, jak s ní naloží domácí tým tentokrát.

38:36
    David Michálek – 2 min., hákování.

37:41
    Lichtag zkoušel dorazit skákavý puk na brankovišti, obrana ale tento pokus s vypětím všech sil ustála.

36:48
    Herčík ještě hledal lépe postaveného spoluhráče, obránce ale situaci dobře přečetl.

36:35
    Daniel Poizl – 2 min., podrážení.

36:03
    Dynamo je momentálně uzamknuté u sebe v pásmu a čelilo dalšímu nebezpečnému pokusu od Dočekala.

35:06
    Radim Ferda byl volný před Nečasem a mohl zakončovat do prázdné brány, ale nebyl dobře zorientován a ještě hledal spoluhráče, na kterého ale poslal nepřesnou nahrávku.

33:39
    Pohlednou akci domácích zakončoval Půhoný.

31:23
    Pavlata přenechal za sebe puk Půhonému, Jekel ale jeho střelu celou dobu viděl a neměl s ní potíže.

30:33

30:10
    Matýs si najel do pásma v ideální pozici, ale našel neomylně ještě Kauta, jehož dorážka mířila těsně vedle.

28:54
    Lichtagovu střelu z kruhu obětavě zablokoval bránící hráč.

28:33
    Lukáš Forman – 2 min., podrážení.

26:57
    Kolář se rozhlédl a vyhodil puk k Jekelovi.

25:37
    Bittner útočil na druhý gól, když výborně odhal pozici, ale přesouvajícího se Nečase nepřekonal!

25:23
    Dočekalovu odraženou střelu si stáhl Nečas ze vzduchu.

25:09
    Jan Oliva – 2 min., držení.

23:35
    Bučko rychle rozjíždí akci, ale puk končí jen na bruslích Rouhy.

23:12
    Ferda si ve druhé vlně všiml spoluhráče, který střelou nad beton nebyl úspěšný.

22:47
    Dynamo se drželo v útočné třetině a Zdráhalův nahozený puk skončil v náruči Jekela.

21:37
    Pavlata nad střelou neváhal a bude se vhazovat v pásmu Třebíče.

21:02

20:27
    Jednoduchou souhru vybídl Půhoný k zakončení Herčíka, kterému se nepodařilo umístit kotouč mezi betony.

20:03
    Dynamo B bude ještě minutu dohrávat přesilovou hru, nejprve ale musí zapsat zákrok Nečas.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 18:55.

První třetina je úspěšně za námi a mohli jsme v ní vidět převahu hostů, kteří využili svých šancí a dostali se do vedení 2:1. Už ve 4. minutě využil přesilovou hru Krliš, jenže za minutu odpověděl vyrovnávací trefou Zeman, který nachytal Jekela na bližší tyči. V 16. minutě dostal hosty znovu do vedení Bittner, který po odrazu od tyče dopravil puk do brány.

20:00

19:58
    Po propadnutí ve střední třetině musel ještě Nečas ukázat rychlé betony a zasáhnout proti samostatnému úniku třebíčského útočníka!

19:34
    Půhoný neodhadl směr odrazu puku a nabídl možnost vyhození.

19:02
    David Michálek – 2 min., nedovolené bránění.

18:19
    Kautova střela se odrazila ke Zdráhalovi, který si ale musel puk připravit a v tu dobu už Jekel svoji tyč hlídal.

17:08
    Projektil Kováře Nečas vyráží.
    15:06 Ladislav BITTNER - 1:2

15:06
    Horácká Slavia právě vstřelila branku! Po promarněné velké příležitosti Pardubic opět odskakuje Třebíč do vedení! Po střele LADISLAVA BITTNERA doskákal puk se štěstím do brány – 1:2! Asistence: Martin Dočekal a Lukáš Forman

14:14
    Zdráhal fantastickým dloubákem z obranné třetiny našel na útočné modré Půhoného, který si dobře zpracoval puk, ale jeho bekhend těsně minul tyč!

13:30
    Domácí hrají v plném počtu.

12:25
    Dynamu se daří zastavovat náznaky útoků ještě ve středním pásmu.

11:38
    Domácí celek sráží po první třetinu zbytečné fauly, Třebíč má šanci znovu odskočit.

11:30
    Jan Kolář – 2 min., držení.

11:04
    Po nahození od modré čáry nabral puk zvláštní rotaci a otřel se o břevno, domácí měli teď štěstí!

10:48
    Holec dostal prostor ve středním pásmu a na nic nečekal a hodil puk na Nečase, který jej přikrývá.

09:13
    Michal Rouha svojí aktivitou vybojoval na Formanovi puk a rychlým obratem se dostal do pásma a prověřil Jekela.

08:16

08:09
    Hunkesovi střela z první nesedla a Dynamo se osvobozuje.

06:50
    Bořutův pokus si i přes zástup těl Nečas našel a lapačkou zasáhl.

06:16
    Tomáš Kaut – 2 min., hákování.

06:16
    Kaut po ztrátě puku zahákoval Bittnera a bude se opět vylučovat.
    04:47 Tomáš ZEMAN - 1:1

04:47
    Pardubice B právě vstřelily branku! Pardubice B bleskově srovnávají! Brankář Jekel si teď vybral slabší chvilku, když na přední tyči propustil za sebe střelu TOMÁŠE ZEMANA – 1:1! Asistence: Michal Pochobradský a Daniel Herčík

04:06
    Drtina měl možnost odčinit svoje zaváhání poté, co mu Matýs předložil puk. Jekel se ale proti jeho střele natáhl a zneškodnil ji!
    03:08 Václav KRLIŠ - 0:1

03:08
    Horácká Slavia právě vstřelila branku! Hosté se ovšem o chvíli později dostali do pásma a volný puk dostává za záda Nečase z předbrankového prostoru VÁCLAV KRLIŠ – 0:1! Asistence: Antonín Bořuta a Michal Vodný

02:49
    Lichtag s Kautem odvádějí výbornou práci v prvních sekundách.

02:14
    Marek Drtina – 2 min., podrážení.

01:52
    Pochobradský zkoušel nachytat u tyčky Jekela, ten puk za svá záda nepustil.

01:11
    Poizlovo nahození bez problémů Nečas kryje.

00:26
    Domácí museli vyklidit útočné pásmo.

00:06
    Matýs vyhrál úvodní vhazování a Kolář může rozehrávat.

00:01

Hráči obou týmů už krouží po ledové ploše, utkání za chvíli začne.

HC Dynamo Pardubice B: Nečas (Klouček) – Bučko, Kolář, Nedbal, Zdráhal (A), Oliva, Drtina, Kaštánek – Rouha, Matýs, Půhoný – Pavlata, Kaut (C), Lichtag – Herčík, T. Zeman, Pochobradský – Turek, Štetka, Rohlík.
    Trenér: David Havíř

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (Mičán) – Bořuta, Tureček, Doudera, Hunkes, Forman, Poizl, Kovář – Dočekal (A), Bittner (C), Meluzín – Vodný, Šilhavý, Holec – Krliš, D. Michálek, Ferda (A) – Svoboda II, Mat. Novák.
    Trenér: Kamil Pokorný

Rozhodčí: Wagner, Šudoma – Kokrment, Thuma.

SK Horácká Slavia Třebíč se v 5. kole utkala doma se Šumperkem, který se zatím trápí. Ale Třebíč přesto nečekalo nic jednoduchého, protože až ve 40. minutě prolomil nerozhodný stav 1:1 přesilovkovým gólem Bittner. Na 3:1 určil stav Antonín Bořuta, který prostřelil brankáře střelou od modré čáry. „Bylo to pro nás strašně složité utkání. První třetinu jsme měli špatný pohyb, ale díky dvěma přesilovkám jsme měli víc ze hry. Dali jsme z jedné přesilovky gól, ale už závěr první třetiny ukázal, že nejsme v optimální pohodě, nemáme drajv a následující minuty budou strašně těžké. To se potvrdilo ve druhé třetině, kdy nám dal Pavel Jekel druhou šanci. Kdyby šel Šumperk do vedení, tak nevím, jestli bychom v dnešním rozpoložení byli schopni zápas otáčet. Naše šance pak vzrostly, když jsme sehráli výborně přesilovky, hrozně jsme si jimi pomohli. Zápas jsme ale neměli pod kontrolou tak, jak já bych si představoval,“ hodnotil trenér Kamil Pokorný

HC Dynamo Pardubice B jelo na led pražské Slavie posíleno historicky prvním domácím vítězstvím, kdy jednoznačně i díky skvělému brankáři Kloučkovi porazilo Prostějov 4:0. Jenže úplně stejné skóre čekalo na Východočechy také v hlavním městě, kdy po nepovedeném úvodu už v 10. minutě prohrávalo Dynamo B 0:3 a bylo jasné, že jakýkoliv bodový zisk bude těžký úkol. Na konečných 0:4 po úniku zavěsil pod břevno Mrňa. „Z naší strany to byl katastrofální vstup do utkání. V prvním střídání jeli dva slávisté na našeho gólmana, pak jsme dostali gól a pokračovalo to. V dnešním zápase jsme tahali za kratší konec, byli jsme špatní v soubojích 1 na 1, nebyli jsme důrazní a rychlostně jsme v určitých pasážích vůbec nestíhali. Zápas nám prostě vůbec nevyšel a myslím si, že jsme ani neměli šanci udělat zvrat,“ měl po utkání jasno hlavní trenér David Havíř.

Zdravím Vás u přenosu 6. kola hokejové Chance ligy, ve kterém se mezi sebou utkají HC Dynamo Pardubice B a SK Horácká Slavia Třebíč. B tým extraligových Pardubic se při své premiérové sezoně zatím potkává s kolísavou výkonností. Po výhře v 1. kole v Sokolově (5:2) a po domácím vítězství nad Prostějovem (4:0) má ale Dynamo na svém kontě také tři porážky, naposledy nestačilo na Slavii 0:4 a v průběžné tabulce je desáté. Třebíč je v tabulce pátá, ale má jen o dva body více než její soupeř. Horácká Slavia začala sezonu vysokou výhrou nad Slavii a postupně pravidelně sčítala prohru a vítězství, v minulém kole zvítězila Třebíč nad trápícím se Šumperkem 3:1.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Michal Pospíšil

Branky a nahrávky: 5. T. Zeman (Pochobradský, Herčík), 40. Matýs (Kaut) – 4. Krliš (Bořuta, Vodný), 16. Bittner (Dočekal, Forman), 49. Bittner (Dočekal, Forman)

Rozhodčí: Wagner, Šudoma – Kokrment, Thuma