Kometa Brno – Poruba 3:1 (kon.) | Vítkovice – Zlín 4:1 (kon.) | HC Litvínov – Plzeň 3:2 (2:1 po s.n.)
Chomutov – Kladno 2:8 (kon.) | Slavia – Hvězda Praha 5:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Havlíčkův Brod 1:0 (kon.)
Jihlava – Mountfield HK 4:6 (kon.) | Pardubice – Liberec 1:3 (kon.) | Motor ČB – Tábor 6:1 (kon.)
Olomouc – Třinec 1:7 (kon.) | Přerov – HK MD Šumperk 5:3 (kon.)
HC Olomouc
1:7 (0:4, 0:3, 1:0)
HC Oceláři Třinec
Čtvrtek 29.09.2022, 18:00 • Zimní stadion Olomouc • Extraliga dorostu • Skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

HC Olomouc

Olomouci se nedaří start do dorostenecké extraligy. Ze čtyř startů má pouze 3 body, když porazila Přerov 3:0. V ostatních zápasech podlehla Vítkovicím 3:4, Porubě 1:5 a Šumperku 1:2. Tyto výsledky ji tak řadí na poslední místo tabulky C. Kanadské bodování vede v Olomouci Tomáš Galvas (2+2).

Oceláři zaujímají v tabulce druhé místo, prohráli pouze dva zápasy, a to s Porubou 2:3 a Zlínem 2:3(p). Naopak nekompromisně porazili Vítkovice 5:0 a Kometu 7:6(sn). Do tohoto zápasu tak jdou v roli favorita. Nejvíce kanadských bodů nasbíral Štěpán Urbánek (3+3).

00:01

00:40
    Třinec se pokusil o útočný výpad, nepřesná přihrávka však tento útok zastavuje před modrou čarou.

01:12
    Třinec vyhazuje puk přes všechny čáry, píská se tak zakázané uvolnění.

01:30
    Hosté se dostávají do akce 3 na 2. Šanci zastavil až Čerbák.

02:30
    Domácí se nyní brání Třineckému tlaku v útočné třetině. Hru zastavuje až brankář Kohoutů.

04:30
    Hra se přelévá ze strany na stranu. Ani jeden z týmů nyní nedokáže vyvinout větší tlak.

05:16

05:29

07:00
    Domácí kombinují v útočném pásmu.

07:32
    Střelu od modré nyní vyslal Zielinski, s tímto pokusem však Čerbák neměl problém.

08:12
    Olomoučtí hokejisté se snaží rozehrát od svojí branky, hosté na to odpovídají vysokým forčekinkem.

09:40
    Hosté znovu vytvářejí tlak v útočném pásmu.

10:54
    Třinec právě vstřelil branku!
    Hosté si nyní zahráli "tiki-taka" v olomouckém obranném pásmu a po sérii nahrávek z první zakončuje do prázdné branky ŠIMON POHLUDKA. 0:1. Asistence: Michal Rybnikár a David Blaha.

11:32
    Hebar našel před brankou volného DANNYHO BARNU, který zakončoval do odkryté části branky. 0:2. Asistence: Andrej Hebar a Tobias Sajdok.

13:16
    Třineckou kombinaci zakončuje MATĚJ WEISS, který se trefuje a puk končí za Čerbákovými zády. 0:3. Asistence: Aleš Zielinski a Petr Sikora.

14:10
    Olomoučané se po sérii inkasovaných gólů snaží o aktivitu v útočné třetině.

15:43
    Z pravého kruhu nyní pálil Sikora, Čerbák si s jeho ranou poradil.

16:30
    Nahozený puk, který skončil na zadním plexiskle, si vyzvednul Holub, který nahrával ŠIMONU POHLUDKOVI, který zakončoval přesně do odkryté části branky. 0:4. Asistence: David Holub a Michal Rybnikár.

19:30
    Olomouc se brání dalšímu útočnému výpadu Třince.

20:00

První třetina patřila bezesporu Třinci, který dokázal vstřelit čtyři branky. Byl to právě tým hostujících, který tuto třetinu určoval tempo hry, na které však Olomouc nedokázala reagovat. Stav utkání tedy odpovídá průběhu hry. Góly si připsali: Pohludka (2), Barna a Weiss.

20:01

20:15
    Třinec se dostal do šance, kdy jeden z útočníků nahrával puk spoluhráči na pravý kruh, ten však minul Čerbákovu branku.

21:20
    Olomouc se snaží dostat ze třetiny, Třinec však předvádí ukázkový forčekink.

22:15
    Sikora byl sám za olomouckou brankou a už to vypadalo že se pokusí o lakrosový gól. Puk mu však sjel z čepele.

23:30
    Třinec znovu zavírá Olomouc v obranném pásmu.

23:45
    Kalman si po úspěšné kličce vyjel mezi kruhy, odkud vystřelil. Jeho střela však nepředstavovala hrozbu pro připraveného Milotu.

24:20
    PETR SIKORA po vybojování puku vystřelil. Na jeho ránu ale Čerbák nedosáhnul. 0:5. Bez asistence.

25:16
    Galvas šikovně poslal puk za třineckou branku, jeho spoluhráč ale přijel o chvilku později a puk se tak nachází na třineckých hokejkách.

25:35
    Pravda pouze vyhazuje na zakázané uvolonění.

26:10
    Třinec si vytvořil tlak v útočném pásmu.

27:00
    Olomouc hraje v útočném pásmu, nemá však puk plně pod kontrolou.

27:49
    Kohouti si nyní začali vytvářet gólové šance. Nyní se zdají být aktivnější.

29:00
    Hra se znovu přelévá ze strany na stranu. Olomoučtí nyní dokázali vyrovnat tempo Ocelářů.

29:10
    Barna – 2 min., podrážení.

30:10
    Kalman dostal puk na levý kruh, odkud střílí. Jeho střelu vyrazil Milota hokejkou.

31:30
    Mikula se nyní zjevil úplně sám před Čerbákem. Dostal nahrávku přesně na hůl a snažil se vystřelit pod Čerbákovu pravou ruku. S jeho střelou si olomoucký gólman poradil.

33:24
    Třinec dlouho kombinuje v útočném pásmu. Olomouc zatím tlaku odolává.

34:44
    Pohludka vystřelil z levého kruhu, jeho střelu vyrazil Čerbák, vyrazil ji ale přímo před odkrytou branku, odkud vystřelil MICHAL RYBNIKÁR, který se nemýlil. 0:6. Asistence: Šimon Pohludka a Adam Solowski.

35:54
    Přidal – 2 min., držení.

36:11
    Oceláři předvedli rychlou kombinaci, při které Zielinski oslovil MARCELA MIKULU, který trefil naprosto přesně. 0:7. Asistence: Aleš Zielinski a David Blaha

37:10
    Hosté znovu působí na území olomouckého obranného pásma.

38:37
    Olomouc se dostala do brejku, ten však ukončila nepřesná finální nahrávka.

39:10
    Kalman se po úspěšné kličce na modré čáře dostává do útočného pásma, kde nahazuje za branku soupeře.

40:00

Druhá třetina patřila jednoznačně hostím. Ti znovu dominovali na kotouči a pouze díky svělému výkonu olomouckého golmana je stav utkání ,,pouze" 0:7 z pohledu Olomouce. Třinec se držel většinu času v útočné třetině. Olomouci se čas od času podařilo vyrovnat tempo rozjetého Třince, tato snaha však zatím nebyla odměněna. Góly vstřelili: Sikora, Rybnikár a Mikula.

40:01

40:40
    Do třetí třetiny vstoupila aktivněji Olomouc, která se dostává do útočného pásma.

41:48
    Třinec nyní srovnává tempo s Olomoucí, která zakládá rychlé akce.

43:30
    Třinecký obránce nyní vystřelil. Při snaze o dorážku však útočník Ocelářů trefil hokejkou obránce domácích.

43:38
    Sikora – 2 min., krosček.

44:37
    Nyní Olomouc zavřela Slezany v jejich pásmu.

44:54
    Neoral – 2 min., hákování.

45:28
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Výborný brejk v podání Olomouce, kdy se Drábek rozjel do útočného pásma, obhodil si třineckého obránce a nahrával LUKÁŠI BOŠKOVI, který protlačil puk přes Milotu. 1:7. Asistence: Kamil Drábek.

45:38

46:54

47:50
    Oba týmy srovnaly tempo a šance jsou na obou stranách.

49:30
    Olomoucký forvard posílá z rohu kluziště kotouč přímo před soupeřovu branku, žádný z jeho spoluhráčů tam však není a kotouč se tak odráží do obranného pásma domácích.

50:49
    Mikula se teď ocitl sám před olomouckým brankářem. Jeho střelu však pohotově lapil olomoucký brankář.

52:07
    Čmiel – 2 min., hrubost.

52:20
    Blaha – 2 min., vysoká hůl.

53:30
    Olomoučané drží Třinecké pod neustálým tlakem. Do větších šancí se ale zatím nedostávají.

54:00
    Kalman našel volného Navrátila na levém kruhu. Ten s nahrávkou nepočítal a odrazila se od jeho bruslí za branku.

54:07
    Hosté jsou již ve čtyřech hráčích.

54:20

57:10
    Třinecký útočník vybídl spoluhráče v předbrankovém prostoru ke střele, ten však z první trefil připraveného olomouckého golmana.

58:03
    Vhazuje se v útočném pásmu domácích.

58:25
    Granečný dostal nahrávku do předbrankového prostoru. Minul však brankovou konstrukci.

59:19
    Dostál – 2 min., nedovolené bránění.

59:53
    Třinec dohrává zápas v útočném pásmu.

59:57
    Olomouc ještě stačila vyhodit kotouč z obranného pásma.

Olomouc prohrála zápas po skvělém výkonu hostujícího celku. První dvě třetiny Třinec téměř nepouštěl Olomouc k puku. Třetí třetinu už se hra vyrovnala a Kohouti v této části hry dokázali skórovat. Konec třetí třetiny ale zase patřil Ocelářům. Stav utkání tak koresponduje s vývojem. (20:01:37)

Jakub Žurovec

Branky a nahrávky: 46. Bošek (Drábek) – 11. Pohludka (Rybnikár, Blaha), 12. Barna (Hebar, Sajdok), 14. Weiss (Zielinski, Sikora), 17. Pohludka (Holub, Rybnikár), 25. Sikora, 35. Rybnikár (Pohludka, Solowski), 37. Mikula (Zielinski, Blaha)

HC Olomouc: Čerbák (Žbánek) – Polzer, Dostál, Kalman, Bohatý (C), Vrána, Galvas, Přidal – Nemerád, Šulgan (A), Hejcman, Pravda, Bartok, Majer, Navrátil, Neoral, Čermák, Bošek, Drábek (A)
    Trenér: Richard Brančík

HC Oceláři Třinec: Milota (Skácel) – Mrtka, Čmiel, Byrtus, Solowski, Zielinski, Holub (A) – Blaha, Hebar, Barna, Mikula, Rybnikár, Sajdok, Urbánek, Pohludka (A), Granečný, Sikora (C), Weiss
    Trenér: Marek Malík

Rozhodčí: Vaněk – Bubela, Kučera