Dukla Praha – Jihlava 5:0 (kon.) | Příbram – Olomouc B 5:0 (kon.) | Opava – Táborsko 1:0 (kon.)
FK Dukla Praha
5:0 (2:0)
FC Vysočina Jihlava
Pátek 30.09.2022, 16:30 • Na Julisce, Praha-Dejvice • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 10. kolo

Fotbalisté Dukly slaví před hlavní tribunou s nadšenými fanoušky rekordní vítězství sezóny, které by asi tři minuty před přestávkou nikdo nehádal. Jihlava však své šance zahazovala, dvakrát trefila tyč, několikrát zasáhl brankář Šťovíček. Na první střelu domácích se čekalo do 43. minuty, ale hned skončila v síti. Ještě před přestávkou zvýšil Hrubeš, po přestávce inkasovali hosté ještě třikrát a vezou si z hlavního města čtvrtou porážku v řadě. (18:25:29)

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 2:7. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 9:13.

90+2

90+2
    Ve zřejmě poslední akci zápasu zastavuje Adedirana ofsajd.

90
    Rozhodčí Dorušák nastavuje dvě minuty.

90
    Dukla právě vstřelila branku!
    Třešnička osazena na dort v poslední minutě. Barac krásně vysunul Hufa, který postupoval jeden na jednoho, počkal na náběh QUADRI ADEDIRANA a předložil mu míč před bránu. Zcela volný střídající Nigerijec nezaváhal a propálil brankáře.

89
    Moulis si vynutil faul a dostal míč od Havelky z trestného kopu do volného prostoru, exteplický křídelník však opět centroval příliš vysoko.

87
    Vedral si na pravém křídle narazil s Vítkem, pomáhal si však prorážením.

86
    Ogiomade také nevěděl, co s míčem, tak vystřelil zpoza pokutového oblouku vysoko a daleko od brány.

84
    Ofsajd je správně máván Adediranovi.

83
    Araújo-Wilson střílel z 22 metrů přesně doprostřed brány a nachází připravenou náruč domácího brankáře.

82
    Dukla sehrála pěknou kombinaci, Moulisův centr z pravého kraje velkého vápna byl však pro Hufa vyšší než potřeboval.

81
    Dukla si s rozehrávkou pospíšila, Ulmanova střela zpoza šestnáctky proletěla metr vedle pravé tyče.

80
    Šebrleho centr z otočky srazil Vedral na roh a bůhvíproč se hlásí rozhodčímu.

78
    Střídá také Vysočina Jihlava:
    ze hřiště odchází Tomáš Svoboda, přichází Marvis Ogiomade.

78
    Dukla Praha využívá zbylé dvě možnosti ke střídání naráz:
    odcházejí úspěšní střelci Kim Sung-bin a Lukáš Matějka, které nahradí David Huf a Quadri Adediran.

77
    Ťukes na jeden dotek mezi Matějkou, Havelkou a Šebrlem vypíchli hosté v poslední chvilce.

77
    Žlutou kartu za faul u postranní čáry vidí Milan Piško (Jihlava).

76
    Vítkův pokus z dálky letí vysoko nad bránu Dukly.

75
    Zápas ztratil tempo, jihlavská akce končí v zámezí a kope se od domácí brány.

72
    Teď to Šebrle zkusil z opačné strany, obíhal si obránce, ale Jágrik mu padl pod nohy a syn olympijského vítěze v desetiboji zabrzdil až o boční síť.

71
    Šebrle načechral centr z okraje šestnáctky jen do rukavic jihlavského gólmana.

70
    Dnešní utkání sleduje 588 diváků.

70
    Fotbalisté Dukly si za rozhodnutého stavu užívají bago po celé ploše hřiště.

67
    Dvakrát střídá Dukla Praha:
    hřiště za potlesku diváků opouštějí Jiří Hrubeš a Lukáš Buchvaldek, přicházejí Pavel Moulis a Štěpán Šebrle.

66
    Žlutou kartu viděl za útočný faul Mame Tall (Jihlava).

65
    Střelecké prokletí Jihlavy trvá i po dělovce Šimona Gabriela z voleje po rohovém kopu, kterou Šťovíček vyškrábl na tyč. Centroval střídající mladík Vítek.

65
    Tomáš Svoboda zaútočil po pravém křídle a sraženým centrem vybojoval roh pro hosty.

63
    Ani ne za minutu již domácí přidávají čtvrtý gól také z luxusní akce. Buchvaldek přihrál patičkou za sebe a LUKÁŠ MATĚJKA z 10 metrů křížem prostřelil Jágrika, který si na míč jen zlehka sáhl.

62
    Jágrik se vykoupil za třetí inkasovaný gól, když zmařil Havelkovi samostatný nájezd. Byla to nádherná akce Dukly – Kim sklepl míč Havelkovi do běhu, ten se vyhnul obránci, narazil si ve vysoké rychlosti s Matějkou, ale brankáře nepropálil.

60
    Trojnásobné střídání v mužstvu Vysočiny Jihlava:
    ze hřiště odcházejí Lukášové Zoubele a Fila a Miroslav Tureček, přicházejí Justin Araújo-Wilson, Mame Tall a Jan Vítek.

60
    Na Shudeiwovu uličku naběhl za obranu Miroslav Tureček, samostatný nájezd mu však pádem pod nohy zneškodnil Šťovíček. Při dorážce pak jihlavský hráč fauloval brankáře.

59
    Šťovíček pro změnu stáhl s jistotou Vedralův vysoký nákop.

58
    Havelkův ztlumený přízemní centr si Jágrik před útočníky Dukly pojistil.

55
    Jihlava dál zahazuje vyložené šance. Jaroslav Peřina se vřítil do vápna a křížnou střelou po zemi překonal Šťovíčka, jehož zachránila levá tyč!

54
    Lukáš Fila centroval v náběhu od koncové čáry do náruče Jana Šťovíčka.

53
    Střídající FILIP HAVELKA trestá z 25 metrů do prázdné brány kiks jihlavského brankáře, který vyběhl daleko za velké vápno, ale míč mu odskočil právě k letní posile Dukly.

52
    Po trestném kopu Vysočiny si Peterka pokryl nakopávaný míč tělem před Filou.

49
    Hbitý Kim Sung-bin se vymanil z obklíčení dvou protihráčů, několikrát si narazil s Václavem Svobodou, nakonec však o míč přišli a protiútok Jihlavy byl přerušen taktickým faulem na půlce.

47
    Havelka se na hřišti uvedl nepřesnou střelou z dálky.

46
    Hrubeš unikl po pravém křídle, ale centruje jen do Jágrikových rukavic.

46
    Dukla Praha nastoupila s jednou změnou v sestavě. Místo Davida Kozla se na hřišti objevuje Filip Havelka.

46

Přestávka je o něco delší, uvazuje se uvolněná síť v jihlavské bráně. Hráči na hřišti se zatím udržují v provozní teplotě.

Fotbalisté Jihlavy měli několik šancí, do 43. minuty nepustili Duklu k jediné střele, ale závěr nezvládli a po dvou gólech do šatny odcházejí se sklopenými hlavami. Výsledek příliš neodpovídá průběhu hry, ale počítají se góly.

Statistiky první půle:
    Držení míče 55% – 45%, střely na bránu 2:2, střely mimo 0:4, rohy 7:3, fauly 2:5, ofsajdy 1:0.

45

45
    To je pro hosty nesmírně krutý konec poločasu. Na Buchvaldkův křížný pas zprava kolem posledního obránce si naběhl JIŘÍ HRUBEŠ a prvním dotykem přehodil bezmocného Jágrika.
    Památný první gól za áčko pro kanonýra třetiligové rezervy.

43
    Ze sedmého rohu domácí udeřili. Jejich vůbec první střelecký pokus vyslal KIM SUNG-BIN a hlavička jihokorejského záložníka zapadla přesně k zadní tyči.

43
    Hrubeš přihrál šajtlí do uličky Matějkovi, který sklepl míč pro Kozla. Jeho střelu hosté tečovali na již sedmý roh. Dukla ovšem ještě nemá ani jeden platný střelecký pokus.

40
    Následný roh přinesl Vysočině velkou příležitost k otevření skóre! Milan Piško mířil prudkou hlavičkou k bližší tyči, Jan Šťovíček však předvedl skvělý postřeh. Ve skluzu pak dorážel z úhlu do boční sítě Šimon Gabriel.

39
    Šťovíček si při výběhu zakřičel, nedohodl se však se spoluhráči a míč propadl do nebezpečně volného prostoru, kde zažehnal nebezpečí Hrubeš.

38
    Dukla kopala další roh, míč se vrátil od zadní tyče zpět na původní místo a zřejmě Hrubešův střílený centr si pokryl bez potíží Jágrik.

37
    Ofsajd byl máván domácímu mužstvu, hned po rozehrávce se naopak útočným faulem provinili hosté.

36
    Druhý roh Jihlavy sklepl z voleje na bránu nejstarší muž na hřišti Zoubele, na čáře si s nepříliš prudkým pokusem poradil Šťovíček. Registrujeme první přímou střelu zápasu.

34
    Václav Svoboda nepřesně přihrál svému jmenovci Tomášovi, který rozjel rychlý brejk přihrávkou na Turečka. Ten si za běhu narazil s Filou, do střely mu pak včas skočil domácí kapitán Peterka.

33
    Po delší době se do útoku dostala Vysočina, pro křížný pas Tomáše Svobody si ale došel spolehlivě brankář Šťovíček.

31
    Prodloužený roh zasáhl reflexivně na zadní tyči Václav Svoboda, slabší pokus z otočky trefil jen bránícího Shudeiwu.

30
    Do pokutového území se vřítil nejlepší střelec Dukly Matějka, střela v plné rychlosti byla tečována na roh.

28
    Trvá nápor Dukly, ale také s centrem Václava Svobody si hráči v modrém poradili.

27
    Čtvrtý roh Dukly odehráli do zámezí Vedral s Gabrielem.

26
    Dlouhý nákop odvrátil z jihlavské šestnáctky Šimon Gabriel, odraženého míče se zmocnil Kim Sung-bin, ale při slalomu na velkém vápně o něj zase přišel.

23
    Další příležitost zatím nebezpečnějších hostů. Lacko sklepl míč Filovi, jenže ten nestačil vystřelit z první a o vteřinu později již bylo mezi ním a bránou dost dukelských kopaček.

21
    Shudeiwa se uvolnil na levé straně šestnáctky a technicky podebral míč kolem vybíhajícího Šťovíčka. K jeho smůle končí velká šance Jihlavy o centimetry vedle zadní tyče.

21
    Jágrikovi se při odkopu svezl míč po kopačce, Tomáš Svoboda ho na postranní čáře akrobaticky udržel ve hře.

20
    Nepřesnosti se střídají na obě strany a s nimi i autová vhazování na straně u střídaček, tedy napravo z pohledu Dukly.

18
    Jihlavští se osvobozují odkopem přes celé hřiště.

18
    Václav Svoboda odolal okopávání Farise Shudeiwy a nechal míč doklouznout za koncovou čáru na roh pro Duklu.

15
    Jágrik při odkopu podklouzl, přesto se mu podařilo přes dotírajícího Matějku rozehrát do bezpečí.

13
    Hrubešův křížný pas zleva skočil o trávník přímo do rukavic jihlavského brankáře Jágrika.

11
    Z řady soubojů uprostřed hřiště se v těchto chvílích ani jednomu z mužstev nedaří přejít do útoku.

8
    Druhý roh rozehráli domácí nakrátko, následoval nákop na zadní tyč, odkud z voleje vracel míč Peterka jen na kopačky hostů.

7
    Turečkův přímý kop domácí vyhlavičkovali z chumlu hráčů, z druhé vlny střílel nad bránu Jaroslav Peřina.

5
    Kim si brilantně posadil protihráče na zadek, vnikl kolem sedící překážky do šestnáctky, ale jeho střílený centr dál neprošel. Dukla ještě zachytila odražený míč, vápno obíhal Barac, nakonec však ztlumený pokus o další přihrávku před bránu lapil Jágrik.

4
    Hned z protiútoku vybojovali roh Pražané po Buchvaldkově sražené střele z úhlu.

3
    Miroslav Tureček rozehrál roh ideálně na hlavu Lukáše Zoubeleho, který prudkým trknutím o kousek přestřelil.

3
    Sražený centr z pravého křídla vynesl první roh Jihlavě.

1

Krásné slunečné odpoledne vítá v poslední zářijový den na Julisce diváky i fotbalisty obou mužstev, kteří již nastoupili na hřiště. Domácí budou hrát ve žlutých, hosté v modrých dresech.

Dukla Praha: Šťovíček – Ullman, Piroch, Peterka (C), V. Svoboda – Barac – Buchvaldek, Kim, Kozel, Hrubeš – Matějka.
    Náhradníci: Čtvrtečka – Uhlíř, Havelka, Moulis, Adediran, Huf, Šebrle.
    Trenér: Rada

Vysočina Jihlava: Jágrik – Vedral, Piško, Gabriel, Peřina – T. Svoboda, Shudeiwa, Lacko (C), Tureček – Fila, Zoubele.
    Náhradníci: Soukup – Christodoulou, Křivánek, Vítek, Ogiomade, Araújo-Wilson, Tall.
    Trenér: Kameník

Rozhodčí: Dorušák – Dobrovolný, Hádek.

Vzájemné zápasy jsou vyrovnanou záležitostí. Za tři ročníky od sestupu pražské Dukly z nejvyšší soutěže mají dnešní soupeři bilanci 2-2-2 a skóre 7:7. Naposledy na jaře zvítězila Jihlava na Julisce 2:1, když všechny góly padly v rozmezí osmi minut uprostřed prvního poločasu.

Vysočina Jihlava naopak po úspěšném startu do sezóny (4-1-1) třikrát za sebou prohrála a v utkáních s Opavou, Líšní a Varnsdorfem vstřelila jen jeden gól. Minulou středu byli fotbalisté Vysočiny blízko obrovské blamáže, když ve 2. kole poháru zdolali účastníka krajského přeboru Libišany až po prodloužení.
    Klubovou tabulku střelců vedou třígóloví Miroslav Tureček a Tomáš Svoboda.
    Do Prahy veze trenér Kameník takřka kompletní kádr, chybí jen zraněný Křišťál.

Dukla Praha před reprezentační pauzou dokázala v Olomouci vyrovnat na 2:2 i v oslabení bez vyloučeného Holiše. Z posledních pěti kol tak vytěžila deset bodů a poté, co až do čtvrtého kola čekala na první bod i vstřelený gól, se sune tabulkou pomalu vzhůru. Nejlepším střelcem nejen dejvického klubu, ale sdíleně i celé FNL je s šesti góly Lukáš Matějka.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.