Florida – Carolina 2:5 (kon.) | Montreal – Winnipeg 3:4 (kon.) | NY Rangers – New Jersey 2:5 (kon.)
Tampa – Nashville 0:2 (kon.) | Dallas – Minnesota 2:5 (kon.) | St. Louis – Columbus 4:2 (kon.)
Vancouver – Seattle 3:4 (po pr.)
St. Louis Blues
4:2 (0:1, 3:1, 1:0)
Columbus Blue Jackets
Pátek 30.09.2022, 02:08 • Enterprise Center, St. Louis • Příprava NHL

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (04:44:52)

3. Jegor Činachov (CBJ) – 2+0

Dnešnímu utkání přihlíželo 16 637 diváků.

St. Louis potvrdilo roli favorita a v rámci přípravy na start nové sezóny nejlepší ligy světa na domácím ledě porazilo Columbus 4:2.

Utkání se přitom zprvu vyvíjelo lépe ve prospěch hostů, kteří získali dvoubrankové vedení zásluhou tref Jegora Činachova. Domácí ovšem zabrali v pravý čas a během závěrečných osmi minut druhé třetiny dokonali obrat. Třetí dvacetiminutovka probíhala ve vyrovnaném duchu. Padl v ní jediný gól, pojistku na vítězství Blues dal v 54. minutě úspěšnou dorážkou Niko Mikkola. Druhou polovinu utkání odchytal v dresu Blue Jackets Pavel Čajan, který byl u všech čtyř inkasovaných gólů. Jeho kolega Nolan Lalonde dnes na trenéra Larsena zapůsobil určitě více.

Svěřenci kouče Berubeho zůstávají i po čtvrtém přípravném utkání neporažení, Modrokabátníci ke dvěma vítězstvím přidali druhou porážku.

59:36
    Je to jasné, St. Louis zvítězí. Gustav Nyquist se vydal napadat pomalou rozehrávku soupeře, rozhodčí švédskému útočníkovi odpískali ofsajd.

59:11
    Nyní už domácí gólman musel do akce. Colten Ellis si poradil s velkým přehledem, po nahození Victora Raska od levého mantinelu včas srazil betony k sobě.

58:48
    Po trpělivé kombinaci vypálil z levého kruhu Gustav Nyquist. Colten Ellis očima kontroloval touš směřující výrazně vedle levé tyče.

58:05
    Hosté pokračují v útočném pásmu. Brad Larsen dal Pavlu Čajanovi pokyn k opuštění brány, hokejisté Blue Jackets zkouší powerplay!

57:46
    Rozjetý Jegor Činachov od pravého mantinelu dojel až k levému, získal útočné pásmo a forhendem střílel na zadní tyč, tu těsně minul.

57:24
    Sám proti dvěma zkoušel štěstí James Malatesta. Bojoval sympaticky, nakonec však dle očekávání o kus černé gumy přišel.

56:59
    Hru rychle otočil Jake Neighbours. Zpoza brány se snažil vytočit u pravé tyčky, v úspěšném provedení mu zabránil obránce Cole Clayton.

56:27
    Nadvakrát úspěšný Colten Ellis. Nejprve mu z výstroje vypadl puk po střele Gaunceho, dorážku Neala pokryl levým betonem.

55:47
    Proti dvěma si Roberto Bortuzzo nevěřil. Byl už však za červenou čárou, takže si mohl dovolit nahodit za bránu soupeře, což také udělal.

55:29
    Ani hosté nezapomněli útočit. Justin Danforth vybojoval útočné pásmo po levém mantinelu, akci završil Gavin Bayreuther ránou nad břevno.

54:55
    Snadná práce pro Pavla Čajana. Český gólman velmi dobře viděl na nahození Kruga od modré, puk podržel ve výstroji.

54:23
    Domácí pokračují v tlaku. Na teč nahazoval od pravého mantinelu Justin Faulk, Vladimir Tarasenko tečoval puk těsně vedle pravé tyče.
    53:10 Niko MIKKOLA - 4:2

53:10
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Berubeho družina dělá další důležitý krok směrem k vítězství! Rozjetý Tyler Pitlick dojel po pravém mantinelu až za bránu soupeře, odkud adresoval přesný pas před ni na Noela Acciariho, jehož pokus zblokoval obránce. O dorážku se přihlásil NIKO MIKKOLA, finský obránce bekhendem s přehledem nasměroval puk za záda povyjetého Čajana. Asistence: Noel Acciari a Tyler Pitlick.

Milan Huppert

Branky a nahrávky: 33. Bučněvič (Acciari, Krug), 33. Bortuzzo (Tarasenko, Bučněvič), 39. McGing (T. Pitlick, Walker), 54. Mikkola (Acciari, T. Pitlick) – 4. Činachov (Sweezey, Bayreuther), 32. Činachov (Nyquist, Clayton)

St. Louis Blues: Greiss (41. C. Ellis) – Faulk (A), Krug, Bortuzzo, Mikkola, Lyle, Tucker – Tarasenko (A), Thomas, Bučněvič – Kyrou, B. Schenn (A), Neighbours – T. Pitlick, Acciari, Walker – Kostin, McGing, Bolduc.
    Trenér: Craig Berube

Columbus Blue Jackets: Lalonde (30. Čajan) – Bjork, Bean, Sweezey, Bayreuther, Clayton, Berni – Činachov, Rask, Nyquist (A) – Neal, Gaunce, Malatesta – Dumais, J. Dunne, Danforth – Fonstad, O. Sillinger, Olivier.
    Trenér: Brad Larsen

Rozhodčí: Lambert, Luxmore – Jackson, Kovachik

Diváci: 16 637