Arsenal – Tottenham 3:1 (kon.) | Bournemouth – Brentford 0:0 (kon.) | Crystal Palace – Chelsea 1:2 (kon.)
Fulham – Newcastle 1:4 (kon.) | Liverpool – Brighton 3:3 (kon.) | Southampton – Everton 1:2 (kon.)
West Ham – Wolverhampton 2:0 (kon.)
Arsenal FC
3:1 (1:1)
Tottenham Hotspur
Sobota 01.10.2022, 13:30 • Emirates Stadium, Londýn • Anglická Premier League • 9. kolo

Je dobojováno. I po přestávce jsme viděli opravdu povedený zápas, který musel bavit. Arsenal se pustil do útočení a už ve 49. minutě se vrátil do vedení, když velký důraz předvedl Gabriel Jesus a dorazil za Llorise Sakovu střelu. Důležitý okamžik se odehrál v 62. minutě, kdy si za zákrok na Martinelliho vysloužil červenou kartu hostující Emerson Royal a začala docela dlouhá přesilovka. Tu už v 67. minutě využil Granit Xhaka a prakticky rozhodl o osudu utkání. Oslabený Tottenham se nezmohl na žádnou vážnější akci a tak domácím stačilo udržet vybojovaný náskok. Dalších gólů jsme se už nedočkali, Arsenal zvítězil 3:1 a upevnil si tak svou vedoucí pozici v tabulce. (15:28:22)

Utkání sledovalo 60 278 diváků.

Držení míče: 65 % : 35 %.
    Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 13:4. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 10:10.

90+4

90+4
    Přímý kop se konal celkem z úhlu, to ale Martinellimu nebránilo v tom, aby zkusil přímou střelu. Zakroutil to ale nad branku.

90+3
    Hostující Eric Dier u vápna fauloval Nketiaha a za zákrok byl potrestán žlutou kartou.

90+2
    Ve vápně se míč odrazil na Vieirovu nohu, následná jeho střela levou nohou byla zablokována tělem jednoho z obránců Tottenhamu.

90+1
    Roh sice domácí nezužitkovali, stále ale drží míč na vlastních kopačkách a kombinují na útočné polovině.

90
    Budou se přidávat tři minuty.

90
    Ještě jeden povedený Llorisův zákrok. Z dálky napřáhl Tierney, jeho rána levačkou mířila k tyči, gólman Tottenhamu se ale zvládl natáhnout a prudký pokus vyrazil na roh!

89
    Střídání v týmu Arsenal FC:
    ze hřiště odchází Ben White, přichází Takehiro Tomijasu.

88
    Arsenal bude ještě jednou střídat, čeká se na přerušení hry.

87
    Na tribunách se už slaví výhra v derby, na trávníku se Nketiah snaží udržet míč před Dierem.

86
    Na pravé straně operoval s míčem hostující Romero, jenže si naběhl do obrany a proti přesile byl bez šance něco vymyslet.

85
    Další žlutá karta pro domácí tým, za skluz na Dohertyho ji dostal právě Gabriel Martinelli.

84
    Dlouhý pas mířil na Martinelliho, u míče byl ale první hostující Doherty.

83
    Domácí tým drží míč, tohle Arsenalu bohatě stačí. S náskokem nemají kam pospíchat.

82
    Dlouhý Tirneyho aut si obrana Tottenhamu pohlídala, následovala jistá hlavička ven z vápna.

81
    Martinelli tlačil na soupeře a snažil se vybojovat rohový kop, Tottenham se ale dokázal odkopem osvobodit.